Gegužės 12, 14, 16 dienomis, Roterdame

Kovo 18 dieną dėl pasaulyje plintančio koronaviruso pirmą kartą istorijoje „Eurovizijos“ dainų konkursas buvo atšauktas.

Po 44 metų pertraukos „Eurovizijos“ dainų konkursas turėjo grįžti į Nyderlandus. Po pernykštės Duncan Laurence pergalės Izraelyje, šiųmetinė „Eurovizija“ delegacijas turėjo pakviesti į antrąjį didžiausią šalies miestą Roterdamą.

Motyvas ir šūkis:

Šiųmetinės „Eurovizijos“  logotipas simbolizuojant 65-metus skaičiuojančią dainų konkurso istoriją ir šalis, turėjusias pasirodyti Roterdame gegužę.

Pagrindinė logotipo idėja – abstrakčiai pateikiamos šalių vėliavos pagal metus, kuomet valstybė debiutavo „Eurovizijoje“. Pasak Sietse Bakker, vykdomojo renginio prodiuserio, dizainas seka olandišką tradiciją ir yra minimalistinis, eksperimentinis ir inovatyvus. Logotipas taip pat yra įkvėptas ankstesnių trijų dizainų, kuomet Nyderlandai rengė „Euroviziją“.

2020 metų renginį turėjo lydėti šūkis „Open Up“ (liet. „Atsiverk“). Atsiverkite vieni kitiems, atsiverkite muzikai, atsiverkite Roterdamui, atsiverkite bet kam, ką pasirinktumėte – jūs galite užbaigti šią frazę kaip tik norite, “ – spaudos pranešime pasakoja Sietse Bakker. Pasak Sietse, olandai yra atviri, vieni kitų požiūrį gerbiantys žmonės, todėl šūkį kūrusi komanda siekė pabrėžti šią svarbią tautos savybę.

Vieta:

Po įtemptų miestų lenktynių, Europos Transliuotuojų Sąjunga paskelbė, kad „Eurovizijos“ gerbėjai bei dalyviai bursis Roterdame, antrame pagal dydį Nyderlandų mieste. Didžiausias pasaulyje muzikinis konkursas turėjo vykti po Roterdamo „Ahoy“ arenos stogu. Arena buvo atidaryta 1971 metais, pastarąjį kartą renovuota 2011 metais ir talpina daugiau nei 16 tūkst. žiūrovų.

Scena:

NPO/AVROTROS/NOS nuotr.

Dėl teisės projektuoti ateinančios „Eurovizijos“ sceną varžėsi tiek Nyderlandų, tiek užsienio dizaineriai, tačiau jau septintąjį kartą organizatoriai scenos išvaizdą patikėjo scenų dizaino profesionalui iš Vokietijos –  Florian Wieder. Pasak Floriano, 2020 metų koncerto aikštelė turėjo apjungti dangų, jūrą ir žemę, o grindys ir plokšti podiumai simbolizuoti Nyderlandų tiltus ir kanalus.

Vedėjai:

Šių metų „Eurovizijos“ programą tris vakarus turėjo vesti Nyderlanduose puikiai pažįstami veidai – atlikėja Edsilia Rombley, laidų vedėja Chantal Janzen ir atlikėjas Jan Smit. Daugiau ->

Konkurso vedėjai Edsilia Rombley, Chantal Janzen ir Jan Smit. NPO/AVROTROS/NOS nuotr.

Dalyviai: 

2020 metų „Eurovizijoje“ turėjo pasirodyti 41 šalis. Po pertraukos į konkursą turėjo sugrįžti Bulgarija ir Ukraina, tačiau Roterdame nebūtume išvydę Vengrijos bei Juodkalnijos atstovų.

Sausio pabaigoje šalys buvo suskirstytos į du pusfinalius. Tikslią pasirodymo tvarką pusfinaliuose ir finale turėjo nuspręsti renginio režisieriai.

Paspaudę ant dainos pavadinimo, galite išklausyti dainos įrašą ar pažiūrėti pasirodymą nacionaliniame finale, paspaudę ant atlikėjo, galite paskaityti šiek tiek informacijos apie šalies atstovą(-us) ir jo išrinkimo procesą.

Pirmas pusfinalis (atšauktas):

Nr. Šalis Atlikėjas Daina
1–8  Airija Lesley Roy Story Of My Life
1–8  Australija Montaigne Don’t Break Me
1–8  Baltarusija VAL Da Vidna
1–8  Lietuva The Roop On Fire
1–8  Rusija Little Big Uno
1–8  Slovėnija Ana Soklič Voda
1–8  Šiaurės Makedonija Vasil You
1–8  Švedija The Mamas Move
9–17  Azerbaidžanas Samira Efendi Cleopatra
9–17  Belgija Hooverphonic Release Me
9–17  Izraelis Eden Alene Feker Libi
9–17  Kipras Sandro Running
9–17  Kroatija Damir Kedžo Divlji Vjetre
9–17  Malta Destiny All Of My Love
9–17  Norvegija Ulrikke Attention
9–17  Rumunija Roxen Alcohol You
9–17  Ukraina Go_A Solovey

Šiame pusfinalyje taip pat balsuos Vokietija, Italija ir Nyderlandai.

Antras pusfinalis (atšauktas): 

Nr. Šalis Atlikėjas Daina
1–9  Austrija Vincent Bueno Alive
1–9  Čekija Benny Cristo Kemama
1–9  Estija Uku Suviste What Love Is
1–9  Graikija Stefania Superg!rl
1–9  Islandija Daði & Gagnamagnið Think About Things
1–9  Moldova Natalia Gordienko Prison
1–9  Lenkija Alicja Szemplińska Empires
1–9  San Marinas Senhit Freaky
1–9  Serbija Hurricane Hasta La Vista
10–18  Albanija Arilena Ara Fall From The Sky
10–18  Armėnija Athena Manoukian Chains on Me
10–18  Bulgarija Victoria Tears Getting Sober
10–18  Danija Ben & Tan Yes
10–18  Latvija Samanta Tina Still Breathing
10–18  Portugalija Elisa Medo de sentir
10–18  Sakartvelas Tornike Kipiani Take Me As I Am
10–18  Suomija Aksel Kankaanranta Looking Back
10–18  Šveicarija Gjon’s Tears Répondez-moi

Finalas (atšauktas)

Nr. Šalis Atlikėjas Daina
1–26  Ispanija Blas Cantó Universo
1–26  Italija Diodato Fai Rumore
1–26  Jungtinė Karalystė James Newman My Last Breath
1–26  Nyderlandai Jeangu Macrooy Grow
1–26  Prancūzija Tom Leeb The Best in Me
1–26  Vokietija Ben Dolic Violent Things

Balsavimas

Kaip ir pastruosiuos trejus metus, šių metų konkurso finale du atskirus taškų rinkinius turėjo išdalinti tiek profesionalų komisija, tiek žiūrovai. Tai reiškia, jog po žiūrovų balsavimo telefonu, trumposiomis žinutėmis ar oficialia programėle, vedėjai po vieną kartą būtųskambinę į 43 konkurse dalyvaujančias šalis ir sužinoję, kiek taškų (1–8, 10, 12) ir kam skyrė kiekvienos šalies profesionalų komisija. Po visų šalių komisijų įvertinimų paskelbimo, vedėjai būtų pranešę, kiek bendrai žiūrovų taškų surinko kiekviena šalis, pradedant nuo mažiausiai balų pelniusios ir baigiant žiūrovų favorite. Šiuo būdu taškai būtų sumuojami ir pusfinaliuose.