Gegužės 18, 20, 22 dienomis, Roterdame

Po metų pertraukos „Eurovizijos“ dainų konkursas sugrįžta! Šiemet Nyderlandai gavo antrą šansą surengti populiariausią Europos muzikos šou. 2021 metų „Eurovizija“ delegacijas pakvies į antrąjį didžiausią šalies miestą Roterdamą.

Motyvas ir šūkis:

Clever ° Franke nuotr.

Šiųmetinės „Eurovizijos“ logotipas buvo atnaujintas. Pagrindinė idėja – abstrakčiai pateikiamos dvi šalių vėliavų spalvos pagal valstybių atstumą ir orientaciją nuo šiemet konkursą rengiančio Roterdamo miesto.

2021 metų renginį turės šūkis „Open Up“ (liet. „Atsiverk“). „Atsiverkite vieni kitiems, atsiverkite muzikai, atsiverkite Roterdamui, atsiverkite bet kam, ką pasirinktumėte – jūs galite užbaigti šią frazę kaip tik norite, “ – spaudos pranešime pasakoja Sietse Bakker. Pasak Sietse, olandai yra atviri, vieni kitų požiūrį gerbiantys žmonės, todėl šūkį kūrusi komanda siekė pabrėžti šią svarbią tautos savybę.

Vieta:

„Eurovizijos“ dalyviai, jeigu bus įgyvendintas scenarijus B, bursis Roterdame, antrame pagal dydį Nyderlandų mieste. Didžiausias pasaulyje muzikinis konkursas vyks po Roterdamo „Ahoy“ arenos stogu. Arena buvo atidaryta 1971 metais, pastarąjį kartą renovuota 2011 metais ir talpina daugiau nei 16 tūkst. žiūrovų.

Scena:

NPO/AVROTROS/NOS nuotr.

Dėl teisės projektuoti ateinančios „Eurovizijos“ sceną varžėsi tiek Nyderlandų, tiek užsienio dizaineriai, tačiau jau septintąjį kartą organizatoriai scenos išvaizdą patikėjo scenų dizaino profesionalui iš Vokietijos –  Florian Wieder. Pasak Floriano, 2021 metų koncerto aikštelė turėtų apjungti dangų, jūrą ir žemę, o grindys ir plokšti podiumai simbolizuoti Nyderlandų tiltus ir kanalus.

Vedėjai:

Šių metų „Eurovizijos“ programą tris vakarus ves Nyderlanduose puikiai pažįstami veidai – atlikėja Edsilia Rombley, laidų vedėja Chantal Janzen, „YouTube“ žvaigždė Nikkie de Jager ir atlikėjas Jan Smit.

KOERS VON CREMER/NPO/NOS/AVROTROS nuotr.

Dalyviai: 

2021 metų „Eurovizijoje“ pasirodys 40 šalių. Po pertraukos į konkursą grįžta Bulgarija ir Ukraina, tačiau Roterdame neišvysime paskutiniame konkurse Tel Avive dalyvavusių Vengrijos ir Juodkalnijos. Kovo mėnesį iš konkurso pasitraukė Armėnija ir Baltarusija.

Šalių suskirstymas į pusfinalius, įvykęs praeitų metų sausio mėnesį, galios ir šiųmetiniame konkurse. Tikslią pasirodymo tvarką pusfinaliuose ir finale nuspręs renginio režisieriai.

Paspaudę ant dainos pavadinimo, galite išklausyti dainos įrašą ar pažiūrėti pasirodymą nacionaliniame finale. Paspaudę ant atlikėjo, būsite nukreipti į mūsų dalyvių pristatymo straipsnį, kuriame galėsime sužinoti daugiau apie atlikėjus.

Pirmas pusfinalis (gegužės 18d.):

Nr. Šalis Atlikėjas Daina
1  Lietuva The Roop Discoteque
2  Slovėnija Ana Soklič Amen
3  Rusija Manizha Russian Woman
4  Švedija Tusse Voices
5  Australija Montaigne Technicolor
6  Šiaurės Makedonija Vasil Here I Stand
7  Airija Lesley Roy Maps
8  Kipras Elena Tsagrinou El Diablo
9  Norvegija TIX Fallen Angel
10  Kroatija Albina Tick-Tock
11  Belgija Hooverphonic The Wrong Place
12  Izraelis Eden Alene Set Me Free
13  Rumunija Roxen Amnesia
14  Azerbaidžanas Efendi Mata Hari
15  Ukraina Go_A Shum (ШУМ)
16  Malta Destiny Je Me Cesse

Šiame pusfinalyje taip pat balsuos Vokietija, Italija ir Nyderlandai.

Antras pusfinalis (gegužės 20d.): 

Nr. Šalis Atlikėjas Daina
1  San Marinas Senhit Adrenalina
2  Estija Uku Suviste The Lucky One
3  Čekija Benny Cristo Omaga
4  Graikija Stefania Last Dance
5  Austrija Vincent Bueno Amen
6  Lenkija Rafał The Ride
7  Moldova Natalia Gordienko Sugar
8  Islandija Daði & Gagnamagnið 10 Years
9  Serbija Hurricane Loco Loco
10  Sakartvelas Tornike Kipiani You
11  Albanija Anxhela Peristeri Karma
12  Portugalija The Black Mamba Love Is On My Side
13  Bulgarija Victoria Growing Up Is Getting Old
14  Suomija Blind Channel Dark Side
15  Latvija Samanta Tina The Moon Is Rising
16  Šveicarija Gjon’s Tears Tout l’Univers
17  Danija Fyr & Flamme Øve Os På Hinanden

Šiame pusfinalyje taip pat balsuos Ispanija, Jungtinė Karalystė ir Prancūzija.

Finalas (gegužės 22d.)

Nr. Šalis Atlikėjas Daina
1–26  Ispanija Blas Cantó Voy A Quedarme
1–26  Italija Måneskin Zitti E Buoni
1–26  Jungtinė Karalystė James Newman Embers
23  Nyderlandai Jeangu Macrooy Birth Of A New Age
1–26  Prancūzija Barbara Pravi Voilà
1–26  Vokietija Jendrik I Don’t Feel Hate

Balsavimas

Kaip ir pastruosiuos metus, šių metų konkurso finale du atskirus taškų rinkinius išdalins tiek profesionalų komisija, tiek žiūrovai. Tai reiškia, jog po žiūrovų balsavimo telefonu, trumposiomis žinutėmis ar oficialia programėle, vedėjai po vieną kartą skambins į 43 konkurse dalyvaujančias šalis ir sužinos, kiek taškų (1–8, 10, 12) ir kam skyrė kiekvienos šalies profesionalų komisija. Po visų šalių komisijų įvertinimų paskelbimo, vedėjai praneš, kiek bendrai žiūrovų taškų surinko kiekviena šalis, pradedant nuo mažiausiai balų pelniusios ir baigiant žiūrovų favorite. Šiuo būdu taškai bus sumuojami ir pusfinaliuose.