Gegužės 13, 15, 17 dienomis, Bazelyje

1 pusf. 2 pusf. Finalas

Praėjusių metų „Euroviziją“ Malmėje laimėjo Šveicarijos žvaigždė Nemo, todėl 69-asis dainų konkursas vyks Šveicarijos mieste Bazelyje.

Tai bus trečias kartas, kai „Eurovizija“ vyks Šveicarijoje, tačiau pirmas kartas, kuomet ji bus surengta vokiškai kalbančioje šalies dalyje. Pats pirmas konkursas 1956 metais vyko itališkai kalbančiame Lugane, o 1989 metais, po garsiosios Celine Dion pergalės – prancūziškoje Lozanoje.

Bazelis yra trečias pagal dydį Šveicarijos miestas, jame daugiausiai kalbama vokiškai. Miestas yra įsikūręs visai netoli tiek Vokietijos, tiek Prancūzijos sienų. Šis miestas neretai yra laikomas Šveicarijos kultūros sostine ir garsėja dideliu muziejų skaičiumi, pavyzdžiui Meno muziejuje (Kunstmuseum) galima apžiūrėti pirmąją viešai prieinamą meno kolekciją pasaulyje. Bazelis 2019 metais buvo įvertintas kaip dešimtas geriausias miestas gyventi pasaulyje.

2025-ųjų „Eurovizija“ bus surengta Bazelyje

Šūkis ir vizualinis motyvas:

Šių metų vizualinis identitetas pavadintas „Unity Shapes Love“ (liet. vienybė formuoja meilę). Dizaino kūrėjai teigia, kad kai milijonai žmonių susiburia kartu, susikuria milžiniškas širdžių tinklelis, o kai prie to prisideda ir unikali „Eurovizijos“ dvasia – gimsta magija. Būtent tai ir atsispindi šių metų „Eurovizijos“ vizualiniėje temoje – matoma kompozicija, sudaryta iš labai daug „Eurovizijos“ skiriamuoju bruožu tapusių širdelių. Jos simbolizuoja žmones, kuriuos vienija „Eurovizija“. Šios širdys sukuria skirtingus raštus, kurie formuoja bendrą visumą.

Dar pernai buvo paskelbta, kad pirmą kartą 2023-iaisiais metais naudotas šūkis „United by Music“ (liet. Suvienyti muzikos)  bus naudojamas visuose ateinančiuose konkursuose.

EBU teigia tokį sprendimą priėmusi, nes šis šūkis puikiai atspindi visą „Eurovizijos“ esmę – visas šalis jungia muzikos galia.

2025-ųjų „Eurovizijos“ vizualinis identitetas

 

„United By Music“ pasirinktas nuolatiniu „Eurovizijos“ dainų konkurso šūkiu

 

Vieta:

Renginys vyks  1976-aisiais pastatytoje ir 2018-aisiais renovuotoje st. Jakobshalle arenoje. Arena  yra universali renginių erdvė ir talpina apie 12,4 tūkst. žiūrovų.

Pastate įrengtos įvairaus dydžio salės ir patalpos, kurios naudojamos visų tipų renginiams. Kiekvienais metais elitiniai pasaulio badmintonininkai susirenka į tarptautinį Grand Prix turnyrą. Taip pat arenoje vyksta daug kitų pramoginių ir sporto renginių, kasmet rengiamas vyrų teniso turnyras.

St. Jakobshalle arena

Scena:

Bene svarbiausias 2025-ųjų „Eurovizijos“ scenos dizaino elementas – kalnai. Būtent kalnai yra ir svarbi Šveicarijos identiteto dalis. Scenos konstrukcijoje matomas didelis stačiakampis simbolizuoja 4 kalbas, kuriomis kalbama Šveicarijoje: retoromanų, vokiečių, prancuzų ir italų.

„Tai yra tarsi rėmelis, pro kurį žiūrime į Šveicariją ir pro kurį atsiveria visas šios šalies grožis. Mūsų tikslas buvo sukurti revoliucinę scenos koncepciją – holistinę patirtį, kokios dar nematėme Eurovizijoje. Dėl įtraukiančio scenos išdėstymo publika taps „Eurovizijos“ dalimi kaip niekada anksčiau“, – teigia scenos dizaino kūrėjas Florian Wieder.

2025-ųjų „Eurovizijos“ scenos dizainas

 

Paskelbtas Bazelio „Eurovizijos“ scenos dizainas ir vizualinis identitetas

Vedėjos:

Šiemet gyvas pusfinalių transliacijas „St. Jakobshalle“ arenoje patikėta vesti komikei Hazel Brugger bei dainininkei, anksčiau Šveicarijai „Eurovizijoje“ atstovavusiai Sandrai Studer. Finalo metu prie jų prisijungs ir modelis, TV laidų vedėja Michelle Hunziker.

2025 metų „Euroviziją“ patikėta vesti žinomų moterų trijulei

Dalyviai: 

2025-ųjų „Eurovizijoje“ pasirodys 37 šalys. Rugpjūčio mėnesį buvo paskelbta, kad į 2025-ųjų konkursą sugrįš Juodkalnija, paskutinį kartą „Eurovizijoje“ dalyvavusi 2022-aisiais. Sausio mėnesį buvo paskelbta, kad iš konkurso traukiasi Moldova.

Bazelio „Eurovizijoje“ susikaus 38 šalių atstovai

Pirmas pusfinalis (gegužės 13 d.):

Pirmajame pusfinalyje pasirodys 15 šalių, taip pat šiame pusfinalyje balsuos konkurso šeimininkė Šveicarija, Italija ir Ispanija.

Šalis Atlikėjas/atlikėjai Daina
1 Islandija VÆB RÓA
2 Lenkija Justyna Steczkowska GAJA
3 Slovėnija Klemen Slakonja How Much Time Do We Have Left
4 Estija Tommy Cash Espresso Machiato
Ispanija MELODY Esa Diva
5 Ukraina Ziferblat Bird Of Pray
6 Švedija KAJ Bara Bada Bastu
7 Portugalija Napa Deslocado
8 Norvegija Kyle Alessandro Lighter
9 Belgija Red Sebasian Strobe Lights
Italija Lucio Corsi Volevo essere un duro
10 Azerbaidžanas Mamagama Run With U
11 San Marinas Gabry Ponte Tutta l’Italia
12 Albanija Shkodra Elektronike Zjerm
13 Nyderlandai Claude C’est La Vie
14 Kroatija Marko Bošnjak Poison Cake
Šveicarija Zoë Më Voyage
15 Kipras Theo Evan Shh

 

YouTube player

 

YouTube player

Antras pusfinalis (gegužės 15 d.):

Antrajame pusfinalyje pasirodys 16 šalių, tarp kurių išvysime ir Lietuvos pasirodymą. Pusfinalyje balsuos Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Vokietija.

 

Šalis Atlikėjas/atlikėjai Daina
1 Australija Go-Jo Milkshake Man
2 Juodkalnija Nina Žižić Dobrodošli
3 Airija EMMY Laika Party
4 Latvija Tautumeitas Bur Man Laimi
5 Armėnija PARG Survivor
6 Austrija JJ Wasted Love
Jungtinė Karalystė Remember Monday What The Hell Just Happened?
7 Graikija Klavdia Asteromata
8 Lietuva Katarsis Tavo akys
9 Malta Miriana Conte SERVING
10 Sakartvelas Mariam Shengelia Freedom
Prancūzija Louanne Maman
11 Danija Sissal Hallucination
12 Čekija ADONXS Kiss Kiss Goodbye
13 Liuksemburgas Laura Thorn La poupée monte le son
14 Izraelis Yuval Raphael New Day Will Rise
Vokietija Abor & Tynna Baller
15 Serbija Princ Mila
16 Suomija Erika Vikman ICH KOMME

 

YouTube player

 

YouTube player

Finalas
(gegužės 17 d.):

Šalis Atlikėjas/atlikėjai Daina
Prancūzija Louanne Maman
Vokietija Abor & Tynna Baller
Italija Lucio Corsi Volevo essere un duro
Ispanija Melody Esa Diva
Šveicarija Voyage
Jungtinė Karalystė Remember Monday What The Hell Just Happened?

 

YouTube player

 

YouTube player

 

Balsavimas

Kaip ir pastaraisiais metais, pusfinaliuose tik televizijos žiūrovai spręs, kurios šalys iš pusfinalių pateks į finalą, pusfinaliuose šalių komisijos jokios įtakos neturės. Nedalyvaujančių šalių žiūrovai galės balsuoti internetu, jų balsai bus susumuoti ir paskelbti kaip vienos atskiros šalies balai (tai vyks tiek pusfinaliuose, tiek finale).

Kaip ir pastruosiuos metus, šių metų konkurso finale du atskirus taškų rinkinius išdalins tiek profesionalų komisija, tiek žiūrovai. Tai reiškia, jog po žiūrovų balsavimo telefonu, trumposiomis žinutėmis ar oficialia programėle, vedėjai po vieną kartą skambins į kiekvieną konkurse dalyvaujančią šalį ir sužinos, kiek taškų (1–8, 10, 12) ir kam skyrė kiekvienos šalies profesionalų komisija. Po visų šalių komisijų įvertinimų paskelbimo, vedėjai praneš, kiek bendrai žiūrovų taškų surinko kiekviena šalis, pradedant skelbti nuo mažiausiai komisijos balų pelniusios ir baigiant komisijos favoritės surinktų žiūrovų balsų paskelbimu.