Gegužės 7, 9, 11 dienomis, Malmėje

1 pusf. 2 pusf. Finalas

Praėjusių metų „Euroviziją“ Liverpulyje jau antrą kartą laimėjo Švedijos atlikėja Loreen, todėl 68-asis dainų konkursas vyks Švedijos mieste Malmėje.

Konkursas Malmėje vyks jau trečiąjį kartą – prieš tai šiame mieste konkursas vyko 1992 bei 2013 metais, pastatąjį kartą irgi po Loreen pergalės su daina „Euphoria“.

Malmė – trečias pagal dydį Švedijos miestas, esantis šalies pietuose. Tai labai svarbus Švedijos transporto centras.

„Eurovizija 2024“ vyks Malmėje

 

Šūkis ir vizualinis motyvas:

Ateinančių metų konkurso vizualinė tema pavadinta „Eurovizijos šviesos“ (angl. The Eurovision Lights), kurios konceptą sudaro paprastos linijinio gradiento linijos, primenančios vertikalias šiaurės pašvaisčių bei garso ekvalaizerio juostas.

Plačiau apie šių metų vizualinę tematiką skaitykite šiame straipsnyje:

Pristatytas 2024-ųjų „Eurovizijos“ vizualinis identitetas

2023 metų lapkričio 14 dieną Europos transliuotojų sąjunga (EBU) paskelbė, kad pernai metų šūkis „United by Music“ (liet. „Suvienyti muzikos“) buvo pasirinktas kaip nuolatinis „Eurovizijos“ šūkis ir bus naudojamas visuose ateinančiuose konkursuose.

EBU teigia tokį sprendimą priėmusi, nes šis šūkis puikiai atspindi visą „Eurovizijos“ esmę – visas šalis jungia muzikos galia.

„United By Music“ pasirinktas nuolatiniu „Eurovizijos“ dainų konkurso šūkiu

 

Vieta:

Renginys vyks  2008-aisiais pastatytoje Malmö Arenoje. Arena yra šiuolaikiška ir universali koncertų bei kitų renginių organizavimo vieta, talpinanti apie 15,5 tūkst. žiūrovų.

Tai svarbiausia vieta regione, kurioje vyksta pasaulinio lygio sporto renginiai, koncertai, šeimų pasirodymai, visuotinės konferencijos ir mažesni posėdžiai.

Šioje arenoje „Eurovizija“ jau vyko 2013 metais, taip pat čia kasmet vyksta ir Švedijos nacionalinės atrankos „Melodifestivalen“ pusfinaliai.

Scena:

2024-ųjų metų scenoje judantys LED kubai, LED grindys, šviesos ir vaizdo instaliacijos susijungs į vieną visumą ir sukurs išskirtinį 360 laipsnių potyrį, nes pirmą kartą „Eurovizijos“ scena stovės arenos viduryje, o ją iš visų pusių sups arenoje susirinkę žiūrovai. Organizatoriai teigia, kad tai bus niekada prieš tai konkurse nematytas sprendimas.

Paskelbtas 2024-ųjų metų „Eurovizijos“ scenos dizainas

Vedėjai:

Konkursą ves žymioji švedė Petra Mede, jau vedusi 2013-ųjų ir 2016-ųjų „Euroviziją“ ir aktorė Malin Åkerman, kuri yra vaidinusi net Holivude.

Paskelbtos Malmės „Eurovizijos“ vedėjos

Dalyviai: 

2024-ųjų metų „Eurovizijoje“ dalyvaus 37 šalys. Į konkursą grįžta Liuksemburgas, paskutinį kartą dalyvavęs 1993-iaisiais. 2024 metų sausio 24 dieną paaiškėjo, kad Rumunija nedalyvaus 2024-ųjų metų konkurse.

2024-ųjų „Eurovizijoje“ Malmėje pasirodys 37 šalys

Įvyko „Eurovizijos“ burtų traukimas – šalys suskirstytos į pusfinalius

Pirmas pusfinalis (gegužės 7 d.):

Pirmame pusfinalyje pasirodys 15 šalių, tarp kurių yra ir Lietuva. Lietuvos atstovas pasirodys pirmoje pusfinalio dalyje. Pusfinalyje balsuos Švedija, Jungtinė Karalystė ir Vokietija.

 

Antras pusfinalis (gegužės 9 d.): 

Antrajame pusfinalyje pasirodys 16 šalių. Taip pat pusfinalyje balsuos Ispanija, Italija ir Prancūzija.

Finalas (gegužės 11 d.)

Finale iš karto pasirodys „didžiojo penketuko“ šalys bei konkurso šeimininkė Švedija.

Balsavimas

Kaip ir praėjusiais metais, balsavimas pusfinaliuose vyks kitaip nei buvo įprasta. Tik televizijos žiūrovai spręs, kurios šalys iš pusfinalių pateks į finalą, pusfinaliuose šalių komisijos jokios įtakos neturės. Nedalyvaujančių šalių žiūrovai galės balsuoti internetu, jų balsai bus susumuoti ir paskelbti kaip vienos atskiros šalies balai (tai vyks tiek pusfinaliuose, tiek finale).

Kaip ir pastruosiuos metus, šių metų konkurso finale du atskirus taškų rinkinius išdalins tiek profesionalų komisija, tiek žiūrovai. Tai reiškia, jog po žiūrovų balsavimo telefonu, trumposiomis žinutėmis ar oficialia programėle, vedėjai po vieną kartą skambins į kiekvieną konkurse dalyvaujančią šalį ir sužinos, kiek taškų (1–8, 10, 12) ir kam skyrė kiekvienos šalies profesionalų komisija. Po visų šalių komisijų įvertinimų paskelbimo, vedėjai praneš, kiek bendrai žiūrovų taškų surinko kiekviena šalis, pradedant skelbti nuo mažiausiai komisijos balų pelniusios ir baigiant komisijos favoritės surinktų žiūrovų balsų paskelbimu.