Eurovizija 2009 (renginys)

Sankt Peterburgo deputatai: nenorime, kad „Eurovizija“ vyktų pas mus (delfi.lt)

Sankt Peterburgo įstatymų leidybos susirinkimas gegužės 11 d. pasirašė protestą prieš „Eurovizijos“ konkurso rengimą Sankt Peterburge. „Fontanka.ru“ praneša, kad dokumente teigiama, jog šiame konkurse atliekama muzika morališkai kenkia jaunimui. Tautos išrinktųjų duomenimis, konkurso metu vietoje, kur jis vyksta, kelis kartus padidėja prekybos narkotikais apimtys.
„Eurovizijos“ konkursas priviliotų pas mus visos Europos Sąjungos alkoholikus ir narkomanus“, dokumentą cituoja RIA „Novosti“.
Be to, deputatai mano, kad šio konkurso organizavimas būtų didelė našta miesto biudžetui.
Rusijos dainininkas Dima Bilanas tapo gegužės 24 d. Belgrade vykusio „Eurovizijos“ konkurso nugalėtoju. Pagal konkurso taisykles kitas „Eurovizijos“ konkursas turės vykti Rusijoje. Gegužės 27 d. Valentina Matvijenko pasiūlė konkursą organizuoti ne Maskvoje, o Sankt Peterburge.
„Fontanka.ru“ primena, kad iš pradžių šiai idėjai pritarė ir Peterburgo įstatymų leidybos susirinkimas. Iš karto po Dimos Bilano pergalės miesto valdžia nusiuntė Rusijos vyriausybei prašymą 2009 m. „Eurovizijos“ konkursą rengti Sankt Peterburge.
Deputatas Jevgenijus Marčenko, kuris buvo kreipimosi į V. Matvijenko iniciatorius, pirmąją savo kolegų reakciją paaiškino tuo, kad jie pernelyg emocionaliai sureagavo į Dimos Bilano pergalę, prieš kurią dar buvo „Zenito“ ir Rusijos ledo ritulio rinktinės pergalės.

Šaltinis: DELFI

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.