Eurovizija 2012 (atrankos)

Baltarusijai atstovaus grupė „Litesound“! Aliona Lanskaja diskvalifikuota! [papildyta]

Šiandien spaudos konferencijos metu Baltarusijoje buvo pranešta, kad šalies garbę šiemet „Eurovizijos“ dainų konkurse gins ne nacionalinį finalą laimėjusi Aliona Lanskaja, o atrankoje taip pat dalyvavusi grupė „Litesound“. Sprendimas buvo priimtas išsiaiškinus, kad balsavimas atrankos metu buvo neskaidrus.

Visa istorija prasidėjo iškart po nacionalinio finalo, kuriame pergalę iškovojo Aliona Lanskaja. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka subūrė specialią komisiją, kuri turėjo ištirti ir išsiaiškinti, ar balsavimas vyko skaidriai. Galų gale šiandien buvo surengta spaudos konferencija, kurios metu buvo praneštas jau ankščiau minėtas sprendimas — į Baku vyks grupė „Litesound“.  Taip šalies prezidentas siekia parodyti, kad šalis „Eurovizijoje“ nori dalyvauti sąžiningai ir demokratiškai.

Roko grupę „Litesound“ 2005 metais įkūrė broliai Dimitris ir Vladimiras Kurjakinai. Kolektyvas iš karto susilaukė populiarumo savo šalyje, jų kūriniai užimdavo aukštas vietas įvairiuose topuose. Nuo 2006 metų grupė net penkis kartus dalyvavo nacionalinėje šalies atrankoje į „Euroviziją“, tačiau vis likdavo per plauką nuo pergalės. Taip nutiko ir šiemet, tačiau būtent juos su kūriniu „We are the heroes“ išvysime antrajame dainų konkurso pusfinalyje, gegužės 24 dieną.

„Litesound“ — „We are the heroes“:

Papildymas: oficialiame BTRC pranešime skelbiama, kad žiūrovų balsavimą nacionalinio finalo metu išties laimėjo „Litesound“ ir, susumavus visus balsus, vienas iš komisijos narių Dmitrijus Baranovas įtikino kitus narius suklastoti rezultatus ir nugalėtoja paskelbti Alioną. Tikrieji rezultatai buvo ištrinti iš kompiuterio kietojo disko, tačiau tyrimo grupei pavyko juos sėkmingai atkurti.

16 Komentarai

  1. Nu ka gi man Aliona labiau patiko , nepatinka dabar baltarusija krito mano top’e i 13 vieta , kur su Aliona buvo 7 .

  2. Pastebejau, kad kiekvienais metais nuo 2010 kazkokios problemos pas baltarusus 😀 2010 ir 2011 kita daina isrinko, o siais metais kita atlikeja keisti tie balatrusiai 😀

  3. buvau net nuliūdus, kad neišrinko Litesound, bet dabar kai pamačiau tai apsidžiaugiau, daina labai gera :}

  4. Labai gerai 🙂 Alionos daina visiskai nepatiko ir vargu ar butu isvedusi Baltarusija i finala.
    Dar ypac nustebino pats finalas. Scena, filmavimas, apsvietimas…net nepasakyciau kad Baltarusija 😀

  5. NICKELBACK???? OJ NE TIK KOPINTOJAI JU…. GERA DAINA BET KAS TURI GERA MUZIKINE KLAUSA NEBALSUOTU UZ SITA GRUPE, NES BAISI KOPIJA

Komentuoti