Eurodiena.ltEurovizija 2009 (renginys)

„Eurovizijos“ pirmasis pusfinalis: apžvalga realiu laiku

Labas vakar mielieji „Eurodienos“ skaitytojai. Kaip ir pernai aš, Tautvydas, dvi valandas padėsiu jums stebėti populiariausio dainų konkurso Europoje pirmąjį pusfinalį. Šį vakarą Jūsų laukia nuolat papildoma konkurso apžvalga, o komentaruose galėsite komentuoti ir diskutuoti su kitais „Eurodienos“ skaitytojais apie tai, ką matote. Taip pat galėsite balsuoti apklausose, matysite „Eurodienos“ redaktorių komandos įvertinimus.

Likti su mumis verta ir dėl kitų priežasčių: jūsų laukia konkursas. KIEKVIENAS, kuris, iki balsavimo pabaigos, apžvalgos komentaruose atspės visus 10 finalistų, laimės raktų pakabutį su „Eurovizine“ Lietuvos vėliavėle.

Ir tai dar ne viskas. Redaktoriaus nuožiūra, vienam mūsų skaitytojui, kuris tris „Eurovizijos“ konkurso vakarus (nebūtinai visus) rašys įdomiausius komentarus, taip pat padovanosime šį suvenyrą.

Transliaciją galėsite stebėti Lietuvos Televizijos eteryje arba internetu. Pastaruoju būdu transliacija bus pasiekiama LRT svetainėje bei oficialiame „Eurovizijos“ puslapyje.

Linkime gero vakaro su „Eurodiena“!


Laikrodžiui rodant, jog jau 22 val., prasideda iškilminga atidarymo ceremonija tiesiogiai iš Maskvos. Ji prasideda sekama pasaka (būtent pasaka yra pirmojo pusfinalio tema). Panaudojama šiek tiek pirotechnikos. Po kelių minučių pasirodo 2006metų “Vaikų Eurovizijos“ nugalėtojos – seserys Tolmačiovos. Tuomet išvystame vedėjus – Natalija Vodianovą ir Andrėj Malachovą. Po neilgos vedėjų kalbos, prasideda pasirodymai.


01. Juodkalnija

Antrus metus iš eilės pirmoji pasirodo Juodkalnija. Atlikėja scenoje su pritariančiais vokalistais ir šokėju. Andrea Demirovič (pagrindinė atlikėja) vilki blizgančią suknelę. Scenos fone dominuoja mėlyna ir violetinė spalvos. Vokalas galėtų skambėti ir geriau, tačiau mažai kyla abejonių, jog kol kas tai geriausias Juodkalnijos pasirodymas. Tačiau, ar to pakaks keliauti į finalą?

„Eurodienos“ įvertinimas: 7,5


02. Čekija

Toliau – Čekija. Šiais metais jai atstovauja grupė “Gipsy cz.“. Atlikėjas vilki keistą kostiumą. Fone matome įvairius komiksų piešinius. Vokaline prasme pasirodymas nėra labai geras ir, ko gero, ši šalis į finalą nepateks – vis dėlto “Eurovizijoje“ gali nutinkti įvairių stebuklų.

„Eurodienos“ įvertinimas: 6,6


03. Belgija

Belgijos atstovas vilki gražų sidabrinį kostiumą. Su Patrick matome dvi išsiskiriančiais drabužiais vilkinčias pritariančias vokalistes.  Pasirodymo fone dominuoja mėlyna spalva. Ekranuose galima pamatyti patį „Copycat“. Daina įdomi, tačiau, ar to pakaks pakerėti Europą – dar neaišku.

„Eurodienos“ įvertinimas: 7,6


04. Baltarusija

Baltarusijos atstovas parodo kol kas įdomiausią šou. Jis apsirengęs baltais drabužiais. Jo vokalas skamba pakankamai gerai. Matome žmogų, apsidengusį paklode, ant kurio krenta įvairūs efektai. Scenoje dominuoja žalia spalva. Baltarusijos šansai yra nemaži.

„Eurodienos“ įvertinimas: 8,1


05. Švedija

Švedijos atstovė – operos solistė Malena Ernman. Ją matome su penkiais pritariančiaisiais vokalistai. Scenos fone dominuoja žalia spalva, tačiau per priedainį – balta. Malena vilki gražią baltą suknelę. Jos vokalas abejonių nekelia. Švedija nesunkiai turėtų išsikovoti vietą finale.

„Eurodienos“ įvertinimas: 8


06. Armėnija

Toliau – Armėnija. Šios šalies atstovės – seserys Inga & Anush. Scenoje matome iš tiesų įspūdingą vaizdą. Atlikėjos stovi ant pakylos. Dominuoja raudona ir mėlyna spalvos. Seserys vilki įdomius drabužius. Merginų vokalas puikus. Turbūt liktume labai nustebę, jei Armėnijos finale neišvystumėme.

„Eurodienos“ įvertinimas: 9,5


07. Andora

Andorai atstovauja danė Susanne Georgi. Scenoje matome penkias merginas. Visos apsirengusios baltai. Susanne groja gitara. Atlikėjos vokalas skamba iš tiesų gerai.  Į akis krenta prie visų drabužių prikabintas skaičius 07, kuris yra šios šalies pasirodymo numeris.

„Eurodienos“ įvertinimas: 7,8


08. Šveicarija

Šveicarijos atstovai grupė „Lovebugs“ parodo kiek kitokį, nei prieš tai buvusius pasirodymą. Scenoje beveik visi, išskyrus pagrindinį vokalistą, groja muzikos instrumentais. Atlikėjai sugeba dar ir pabendrauti su publika, kas nėra labai dažnas atvejis.

„Eurodienos“ įvertinimas: 7,6


09. Turkija

Puikiai „Eurovizijoje“ geras vietas skinančiai Turkijai atstovauja atlikėja Hadise. Vizualizacijose matome širdeles. Merginos vilki iš tiesų gundančius raudonus drabužius. Atlikėjos vokalas nėra idealus, tačiau mažai kyla abejonių dėl Turkijos keliavimo į finalą.

„Eurodienos“ įvertinimas: 8,2


10. Izraelis

Nepastebėtai atėjo metas pasirodyti Izraelio atstovėms. Noa ir Mira vilki ilgas juodas sukneles. Scena paskendusi mėlynoje spalvoje. Merginos sugeba bendrauti viena su kita. Atlikėjų vokalas puikus. Į akis krenta fone matoma geltona gėlė. Pasirodymas baigiamas merginų rankų susikibimu.

„Eurodienos“ įvertinimas: 8,3


11. Bulgarija

Panašu, kad Bulgarija Europą sužavėti bandys nepaprastu šou. Vaizdas scenoje traukiantis dėmesį. Tai, ką matome fone, irgi yra įspūdinga. Ko gero, ši daina ir be pagrindinio vokalisto būtų atlikta geriau.

„Eurodienos“ įvertinimas: 6,8


11. Islandija

Atėjo metas vienam lyriškiausių šių metų pasirodymui. Islandė Yohanna vilki gražią mėlyną suknelę. Su ja – dar penki žmonės, tarp kurių – grupės „Euroband“ (praeitų metų Islandijos atstovai) narys. Scenoje be abejonės dominuoja mėlyna spalva. Fone matome debesis. Atlikėjos vokalas yra puikus. Turbūt būtų didelė staigmena Islandijos neišvysti finale.

„Eurodienos“ įvertinimas: 9,8


13. Makedonija

Broliai iš Makedonijos parengė tikrą roko pasirodymą. Scenoje dominuoja mėlyna spalva (vėl…). Naudojami dūmai. Atlikėjų vokalai skamba gerai. Nors Makedonija fanų nebuvo laikoma kaip favoritė, tačiau patekti į finalą šansai yra neblogi.

„Eurodienos“ įvertinimas: 7,5


14. Rumunija

Rumunijos atstovė Elena pasirodymą pradeda stovėdama už uolos. Netrukus ji išlenda ir tęsia pasirodymą. Pasirodymo choreografija graži, merginos vilki įdomias sukneles. Rumunija parodė vieną geriausių vakaro pasirodymų, todėl tikrai yra verta patekti į finalą.

„Eurodienos“ įvertinimas: 8,3


15. Suomija

Penkiolikti šiandien – energingieji Suomijos atstovai. Grupė „Waldo’s People“ narių vokalai pakankamai geri. Scenoje matome ugnimi žongliravimo  meno atstovus. Galime pamatyti degančią ugnį ant metalinių statinių. Pasirodymo gale panaudojama pirotechnika.

„Eurodienos“ įvertinimas: 8,2


16. Portugalija

Toliau Portugalija. Iš karto pastebime iš visų pasirodymų teigiama prasme išsiskiriantį šviesų ir gerai nuteikiantį foną. Scenoje šeši žmonės. Trys iš jų sėdi. Visų apranga gan savotiška. Ypatingų vokalinių sugebėjimų šiai dainai nereikia, todėl ji sudainuota puikiai. Portugalija „Euroviziją“ užkariauti bandys paprastumu.

„Eurodienos“ įvertinimas: 9,2


17. Malta

Priešpaskutinė šiandien – „Eurovizijos“ senbuvė Chiara iš Maltos. Atlikėja vilki jai tinkančią juodą suknelę. Ji scenoje viena. Vizualizacijose dominuoja mėlyna spalva. Labiausiai Chiara susikonsentravusi ties vokalu, todėl sudainuoja be problemų. Įdomu, jog ši atlikėja 1998 metais užėmė 3 vietą, 2005 metais – 2, todėl šiemet kilti jau nebėra kur… Tik į pirmą vietą!

„Eurodienos“ įvertinimas: 9,7


18. Bosnija ir Hercegovina

Atrodo dar ką tik dainavo Juodkalnija… Tačiau vis dėlto, tai yra paskutinis šio vakaro pasirodymas. Grupės „Regina“ nariai vilki baltus drabužius. Scenoje dominuoja raudona spalva. Su vokalais problemų nėra. Bosnija ir Hercegovina nesunkiai turėtų patekti į finalą.

„Eurodienos“ įvertinimas: 8,8


Prasideda balsavimas!!! Primename, kad Lietuva šiame pusfinalyje balsavimo teisės neturi. Pirmą kartą pakartojami visi vakaro pasirodymai. Likus balsuoti maždaug 8 minutėm, vėl matome vedėjus. Dabar rodomas klipas apie Rusijos pergales 2008 metais. Antrą kartą pakartojamos visos dainos. Vedėjai, stovintys tarp žiūrovų, sustabdo balsavimą. TAIP PAT BAIGIASI IR „EURODIENOS“ FINALISTŲ SPĖLIONĖ IR DAUGIAU SPĖJIMAI PRIIMAMI NEBUS. Kol LRT rodo reklamą, Maskvoje savo pasirodymą pristato Rusijos chorai, kurį užbaigia grupė t.A.T.u, atlikdama dainą „Not Gonna Get Us“. Parodomi finalistų (Prancūzijos, Rusijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės ir Ispanijos) dainų sutrumpinimai. Jungiamas vaizdas į „žaliąjį“ kambarėlį.

Kaip vertinate antro pusfinalio rezultatus?

 • Gerai, dauguma mano favoritų įveikė pusfinalį (52%, 461 balsai)
 • Puikiai, visi to verti pateko į finalą (29%, 258 balsai)
 • Vidutiniškai (12%, 105 balsai)
 • Blogai, daug patekusiųjų to neužsitarnavo (6%, 52 balsai)
 • Nežinau / Neturiu nuomonės (1%, 13 balsai)

Iš viso balsavo: 889


Galų gale atėjo metas  išsiaiškinti šio vakaro nugalėtojus. Taigi, į finalą keliauja:

 • Turkija
 • Švedija
 • Izraelis
 • Portugalija
 • Malta
 • Suomija
 • Bosnija ir Hercegovina
 • Rumunija
 • Armėnija
 • Islandija

Kaip matome, staigmenų jokių, regis, neišvydome.

Dėkojame visiems, kartu stebėjusiems pusfinalį, ir linkime geros nakties. Tikėkimės, pasimatysime ketvirtadienį. Tuomet mūsų širdys virpės kur kas smarkiau.


169 Komentarai

 1. Aš taipat atspėjau 7 iš 10 na ketvirtadienį bus daug duag įdomiau,oi nervų bus,na ,o visiem geros nakties:>
  Labanakt

 2. 9 atspėjau 🙂 tik vat dar copycat savo sąrašiuke turėjau 😀 Šaunus pusfinalis, tik vedėjas rusas nelabai patiko, jau ir airių komentatorius visą vakarą stebėjosi ką jis čia per nesąmones kalba 😀

 3. o bulgarai tai ir per vaikų euroviziją nekaip pasirodė, man jie šiame pusfinalyje silpniausi pasirodė. 😀 labanakt visiem, kaupkimės ketvirtadieniui.. 🙂

 4. Atspejau 9 is 10, vietoj Rumunijos parasiau Juodkalnija, bet tai manau, kad cia labai panasu buvo 🙂

 5. Ech, pražiopsojau. Grįžau per vėlai namolio, suspėjau tik dešimtuką patekusių pamatyt.

  Nežinau, ar taip buvo viso renginio metu, bet paskutinėje dalyje vedėjai pasirodė tragiškai…

 6. Vedėjai viso renginio metu buvo lyg išlenkę po gera traurelę vodkos;D..

 7. Aš buvau sužavėta Islandijos pasirodymu, labai gražiai padainavo ta mergina ir šiaip viskas super. Man patiko ir Andora, gaila nepateko. Ir Švedija neblogai. Čekija tai tragedija iš vis 😀

 8. Vedejai tai apgailetini. Mergina matesi visa laika per prievarta sypsojos. Abu kalba lauzyta kalba ir dar plius nusisneka. Galejo geriau tos dvi mergaites,kur pradzioj buvo, vest 😀 Rusija toliau uzsidirbineja minusus
  Serbijoj buvo zymiai geresni vedejai 🙂

 9. įdomu, kokia šalis pateko komisijos dėka 🙂
  bent aš manau, kad Portugalija…

 10. Siaubas , kokie tragiski vedejai, ne tas zodis, nusisneka, stumdos, maivos ir kalba su tokiu slyksciu akcentu: pusiau rusiskai pusiau angliskai. Kaip neprofesionalu. Va tau ir maskvos Eurovizija;D

 11. As vis nesuprantu kudel visiems patinka ta Malta. Man ten nera i ka ziureti ir klausyti nu aisku suprantu kad moterele turi balsa, bet jau daina tai tyliu jau net atsibosta puse dainos klausyti ta pacia fraze, o pasirodymas tai irgi atsistojus scenoj vien ir tiek, o pernai kiti juokesi ir Jernimo kad tas stovejo vienas scenoje tai ir cia tai pat tik tiek kad ji patinka zmonem del neaiskiu priezasciu 😉

Komentuoti