Eurovizija 2012 (renginys)

Lietuva – 2012 metų „Eurovizijos“ finale!

Thomas Hanses (EBU) nuotr.

Puikia lietuviams žinia prieš kelias minutes baigėsi antrasis 57-osios „Eurovizijos“ pusfinalis. Donatas Montvydas sužavėjo komisiją ir žiūrovus (arba bent vienus iš jų) ir pasirodys šeštadienio finale. Tai bus antras kartas nuo 2004 metų, kuomet mūsų atstovai dalyvaus finale du kartus iš eilės.

Skirtingai nuo prieš kelias dienas vykusio pirmojo pusfinalio, šio vakaro rezultatai pateikė daugiau staigmenų – pirmą kartą po kelių nesėkmingų metų finalą pasiekė Makedonijos ir Maltos atstovai, tuo tarpu potencialia finaliste laikyta Slovėnijos atstovė liko už borto.

Visos šį vakarą į finalą patekusios šalys:

 • Lietuva;
 • Bosnija ir Hercegovina;
 • Serbija;
 • Ukraina;
 • Švedija;
 • Makedonija;
 • Norvegija;
 • Estija;
 • Malta;
 • Turkija.

Savo pasirodymą konkurse baigė jau aštuntus metus iš eilės pusfinalio barjero neperžengiantys Nyderlandai, Europos palaikymo šįvakar nesulaukė ir vos vieną kartą per dalyvavimo „Eurovizijoje“ istoriją į finalą patekusios Baltarusija ir Bulgarija, taip pat Portugalija, Slovėnija, Kroatija, Slovakija ir Gruzija. Pastaroji finale nedalyvaus pirmą kartą.

Netrukus po pusfinalio vykusioje spaudos konferencijoje laimingieji dalyviai išsitraukė pasirodymus numerius šeštadieniui. Paaiškėjo, kad mūsų atstovas Donatas Montvydas, kaip ir pernai metais Evelina Sašenko, finale pasirodys ketvirtas.

Elke Roels (EBU) nuotr.

Galutinė dalyvių pasirodymo eilės tvarka:

 1. Jungtinė Karalystė;
 2. Vengrija;
 3. Albanija;
 4. Lietuva;
 5. Bosnija ir Hercegovina;
 6. Rusija;
 7. Islandija;
 8. Kipras;
 9. Prancūzija;
 10. Italija;
 11. Estija;
 12. Norvegija;
 13. Azerbaidžanas;
 14. Rumunija;
 15. Danija;
 16. Graikija;
 17. Švedija;
 18. Turkija;
 19. Ispanija;
 20. Vokietija;
 21. Malta;
 22. Makedonija;
 23. Airija;
 24. Serbija;
 25. Ukraina;
 26. Moldova.

Visų šio vakaro finalistų pasirodymai:

Lietuva:

Bosnija ir Hercegovina:

Serbija:

Ukraina:

Švedija:

Makedonija:

Norvegija:

Estija:

Malta:

Turkija:

 „Eurodienos“ serveriams vėl susidūrus su sunkumais, buvome priversti nutraukti renginio apžvalgą. Visgi, „Eurodienos“ komanda vertino visus pasirodymus ir kviečiame susipažinti su rezultatais:

 1. Estija (9,9);
 2. Švedija (9,7);
 3. Serbija (9,6);
 4. Lietuva (9,0);
 5. Makedonija (8,7);
 6. Portugalija (8,6);
 7. Norvegija (8,4);
 8. Malta (8,3);
 9. Kroatija (8,3);
 10. Turkija (8,1);
 11. Slovėnija (8,1);
 12. Nyderlandai (8,0);
 13. Ukraina (8,0);
 14. Bulgarija (7,9);
 15. Bosnija ir Hercegovina (7,4);
 16. Baltarusija (7,3);
 17. Slovakija (7,1);
 18. Gruzija (6,4).

57 Komentarai

 1. Vietoj Makedonijos aš mieliau matyčiau Kroatiją, o vietoj Turkijos – Belgiją…

 2. Kaip Baltarusių gaila ;/// Jaučiu Euripa nebalsavo, nes Lukašenka ne pats mylimiausias asmuo žemyne. ;//

 3. KAIP FAINA SVEIKINU VISUS TOLIAU BUS TAIP KAIP BUS SVARBU FINALAS MUSU:) AMM BALTARUSIJOS GAILA SUPER STIPRUS PUSFINALIS TIKRAI TIKEJAUS KAD NEPATEKSIM NORS VIDUJE TO NOREJAU IR BIJOJAU NUSIVILT: JEI NEPATEKTUME 🙂 SAUNUOLIAI RODE ILGAI MUS KAIP MES DZIAUGEMES 🙂

 4. Vietoj Maltos – Slovenija ir vietoj Turkijos – Nyderlandai… Ech…Bet smagu, kad Lietuva pateko! 😉

 5. Norejau, kad patektu, bet labai blaskiuosi. O dabar tikrai labai dziaugiuos, kad pateko. Stiprus pusfinalis buvo… Filmavo Donata labai gerai o is istrauka parodyta super !!! 🙂

 6. Man gaila Bulgarijos ir Olandijos… Ir wtf ta Malta??? Turėjo būt Slovėnija…

 7. Blyyn, vėl Lietuva pradžioj… Visi jau bus pamiršę ant galo ir niekas nebebalsuos. ://

 8. Nu jo… Galė būt paskutiniai Lietuviai, o tai tikrai pamirš ir nebalsuos 🙁

 9. Eurodienos vertinimai juokingi…;D
  Kaip džiaugiuos dėl Estijos – žiauriai nustebino jie, kažkas nuostabaus – Lietuvos, B&H bei Makedonijos. Aišku, gaila Slovėnijos bei Portugalijos, bet džiugu, kad Baltarusija nepateko, kažkox absurdas…Beje, Švedija nuvylė: tikėjaus kažko įspūdingiau, tačiau jai VISKO pritrūko.

 10. Oi,o aš finale visai nenorėjau Estijos berniuko – man pritrūko jo pasirodyme to kažkokio ne taip išdailinto nuoširdumo, atrodo jis visą savo įvaizdį pagal taaaaip atkaltas taisykles sustatė. Gaila,kad nepateko Slovėnija- ir daina, ir vaizdas ir bendrystė visa buvo labai verta finalo! :}

 11. Girtam stovyje teko stebeti visa pusfinali. Ne visa, 4 dainas pramazinau. Bet patiko labiausiai ESTIJA IR LIETUVA. Lietuva buvo kazkas nerealaus. Taip grazu. Labai dziugu, kad mus ivertino.

 12. Man kaip tik Estijos pasirodymas buvo pats nuoširdžiausias visam pusfinaly. Laabai norėčiau, kad būtent jis laimėtų. Ir nepaprastai džiaugiuosi mūsų Montvydu.

 13. Visada tikėjau Donato sėkme,o dabar ar negėda pavyduoliams kurie taip peikė.

 14. Saunu! Bet tie vedejai jau uzkniso. Ar negalejo parinkti profesionalesniu zmoniu? Del Dievo meiles… gal jie vieninteliai Azerbaidzane mokantys anglu kalba? Ne jiems vesti toki rengini.

 15. Saunu! Bet tie vedejai jau uzkniso. Ar negalejo parinkti profesionalesniu zmoniu? Del Dievo meiles… gal jie vieninteliai Azerbaidzane mokantys anglu kalba? Ne jiems vesti toki rengini.

 16. man tik bulgarijos biski gaila,galejo vietuj turku. bet is esme tai bereikalo gaiilim,juk kuo lievesniu pasirodymu tuo mums geriau .bet pergale manau svedei.o nes i 5 tikrai papulsim.jei nesukliudys sijonai is pirmo pusfinalio.sekmes Donny:)

 17. Prisipažinsiu, iš pradžių tikrai netikėjau, kad Donatas pateks. Nors jo pasirodymu niekada neabejojau, bet dėl patekimo į finalą nebuvau tokia tikra kaip dauguma lietuvių. Ir vis dlėto aš klydau! Šaunuolis Donatas, labai džiaugiuosi dėl jo:)
  Tik labai gaila Slovėnijos atstovės, tikrai tikėjau ir norėjau, kad ji patektų :/ Iš dalies gaila ir Baltarusių, bet po to, kai jie pakeitė savo dainą, nesistebiu, kad Europa už juos nebalsavo…

 18. Donis Montelas arba Montis Degela mldc ! 🙂 o seip gaila Baltarusiu, bsk Nederlandu, galejo but vietoj Maltos ir Mokedonijos. O cia kai kurie sako vietoj turku jus apgailetini tada 🙂 Turkija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GO GO GO!!!!!!!!!!! Hop up to my ship baby i make you fly you love me and you know that baby dont you lie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 19. Buvau tikra, kad Donatui eurovizija baigis ketvirtadienį.
  Ačiū, Dievui, klydau! 😀
  Gaila, kad Slovakai nepateko. Ir Baltarusija.

 20. Labai gaila ir keista, kad nepateko Slovėnija ir Nyderlandai. Galėjo būt vietoj Bosnijos ir Ukrainos… Beeeet…. LIETUVA PATEKO! :DD

 21. Po vakar ka maciau – Swede yra nugaletojai mano akimis. Estas fantastiskai atliko kurini. Dziugu uz Donata.

 22. Sveikinu DONATA, valio valiovaliiooo!!! Grazus geras bei nuosirdus pasirodymas, matosi jis labai stengesi ir atidave daug saves. O Svedija tegull abai nesidziaugia su savo beviltiska daina… 🙂

 23. Žiauriai gaila dėl Baltarusijos… Jie tikrai buo verti bilieto finalą. Šį pusfinalį daug balkanų šalių, todėl vienos už kitas balsavo ir pateko…. Nesąmoningai kažkas paskirstė šalis pusfinaliuose.
  Ir dar, labai nusivyliau Švedija. Galvojau, kad čia bus wow. Bet vos ne kaip per repeticija padainavo. Vos išlemeno tuos žodžius. Vietomis net nesupratau ką dainuoja. Žodžiu, nemanau, kad ji laimės.
  O dabar tie, kurie garbino savo Beissoul, gali keliauti tooooli toli. Va jums ir Montvydas. Su Beissoul net nebūtime (GARANTUOJU) patekę. Tokio eilinio miaukimo ir neįsimintinų dainų pilna. Taip, kad nestumiam (jei dar yra noras) ant mūsiškio.
  LINKIME JAM SĖKMĖS FINALE 🙂

 24. Kiekvienas turi savo nuomone. Ji tikrai pasirodė prasčiau nei melodifestival 🙂

 25. Sveikinimai Donatui… graži daina, gražus vaikinas, gražūs judesiai…Su tokia gera daina tikrai finale nebūsim paskutiniai…:D

 26. Labai nustebiau kad pateko Makedonija ir Bosnija vietoj jų gariau galėjo buti Gruzija ir Baltarusija

 27. O dėl to , kad Lietuva pradžioj tai čia turi minusą ir pliusą, nes kai rodys pakartojimus šalių, mus greičiau parodys 😉

 28. Saunuolis Donatas,labiausiai patiko Lietuva,Malta,Estija,gaila kad nepateko Baltarusija,zymei prastesnes Turkija,Ukraina ,vaikams labiausiai patiko Svedija,o man kazkaip neipatingai pasirode,na bet pinigai ir gera reklama padaris savo.Finalas 1.Svedija 2.Rumunija 3.Rusija

 29. Man dar patiko Portugalija, gaila kad nepateko. Estų vaikinukas ir gerai dainuoja, faina daina. O turkai iš vis absurdas, kad pateko. Montvydu tikėjau, kad pateks į finalą. Šaunuolis. Susilažinom su drauge, kad finale bus 8 😀

Komentuoti