Eurovizija 2009 (renginys)

Norvegų balsai „Eurovizijos“ finale nebuvo įskaityti dėl techninių kliūčių

norway

Norvegijos spaudoje pasirodė straipsnis, kuriame rašoma, kad balsai, kuriuos patikusiems „Eurovizijos“ atlikėjamas telefoninėmis linijomis atidavė norvegai, nebuvo užskaityti. Galutinį norvegų balsavimo rezultatą sudarė tik komisijos narių balsai.

Dėl techninių gedimų Vokietijos telekomunikacijų bendrovėje „Digame“, nė vieno žmogaus balsas nebuvo įskaitytas.

Iš kiekvieno telefono numerio buvo galima balsuoti iki 20 kartų, bet neįskaičius balsų, pinigai už SMS žinutes ar telefono skambučius nebuvo grąžinti.

Kaip skelbia norvegijos žiniasklaida, niekas nenori prisiimti atsakomybės už šį techninį gedimą. Alfa.lt parašiusi Norvegijoje gyvenanti lietuvė piktinosi, nes Lietuvos atstovas Sasha Son(g) negavo nei vieno balo iš Norvegijos, nors už jį buvo balsuota.

Viena iš „Eurovizijos“ organizatorių Eva Gran Sæter žinojo apie šį gedimą. Tokiu atveju, komisijos narių balsai tampa vieninteliais.

Europos transliuotojų sąjunga praneša, kad dar nežinoma, kas padarė klaidą, bet pabrėžė, kad problemos susijusios su norvegų kompanija „Telenor.“ „Tai vienintelė kompanija, kuri galėjo neperduoti žiūrovų balsų Vokietijos telekomunikacijų bendrovei“, – teigė Svante Stockselius, Europos transliuotojų atstovas.

Tačiau minėta Norvegijos telekomunikacijų bendrovė savo kaltės nepripažįsta. Jie tvirtina, kad žiūrovų balsai pasiekė Vokietijos telekomunikacijų kompaniją „Digame.“

Bosnija ir Hercegovina iš Norvegijos negavo nei vieno balo. Jei būtų įskaityti žiūrovų balsai, ši šalis būtų gavusi aštuonis balus iš žiūrovų, nulį iš komisijos, o galutinis balas būtų buvęs – keturi. Todėl Bosnija ir Hercegovina prarado aštuntą vietą „Eurovizijos“ dainų konkurse.

alfa.lt

10 Komentarai

  1. Nu va, o man taip patiko Besniai, o pasirodo jie butu uzeme aukstesne vieta negu ta Particia Kaas, o btu visai linksma jei ji net nebutu pakliuvus i top 10, ot butu juoko pasauline zvaigzde o eurovizijoje net nesugebejo pakliuti i top 10 😀

  2. Pats tu nesvaik, ir kas kad ji butu pasirodziu gale nieko jei nebutu padeja, Ispanija ir pasirode pati paskuine jei tai padejo? suomija pries paskutine pasirode, o uzime paskutine vieta. Tai va jei daina nevykusi tai ir pasirodymo numeris nepades 😉

  3. Prancūzijos daina vyksusi, tačiau nedaug kas ją supranta ir dar mažiau kam patinka toks stilius.

  4. Kaip tokiam konkursui kaip eurovzija tai yra esmine klaida uz kuria reiketu bausti.

Komentuoti