„Eurodienos verdiktas 2025“: deivė iš Lenkijos
Šalis: Lenkija;
Pasirodymo data: gegužės 13 d., pirmas pusfinalis;
Atlikėja: Justyna Steczkowska;
Daina: „Gaja“;
Kūrinio autoriai: Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Emilian Waluchowski, Justyna Steczkowska, Patryk Kumór.
Apie atlikėją:

Gabrielius:
Lenkija šiemet siunčia pasirodymą, kurį Švedijos nacionalinis transliuotojas SVT kurtų kaip komišką konkurso parodiją. Sakyčiau, tai ir yra paraiškos žavesys, tai – tikroji „Eurovizija“.
Būtų galima spėti, kad pernai metų Airijos Bambie Thug pavyzdys įkvėpė atlikėją pakartoti „Doomsday Blue“ sėkmę, tik šį kartą Eastern European stiliumi.
Be to, savo energija ir užsidegimu konkursui, Justyna Steczkowską būtų galima prilyginti Latvijos Samantai Tinai ar Lietuvos Aistei Pilvelytei.
Tačiau Justyna išsiskiria savo daina „GAJA“ tuo, kad tai linksmas (juokingas) pasirodymas, nors bandoma parodyti, kad tai yra labai rimta.
Sutinku su kolegomis, kad pasirodymas perpildytas viskuo, bet man tai netrukdo, manau, kad tai atspindi atlikėjos norą pademonstruoti viską, ką ji sugeba. Juolab viskas atrodo ne pigiai, kas ypač būdinga lenkų pasirodymams.
Tikiu, kad Justynos sugrįžimas į didžiausią Europos sceną po 30-ies metų bus įspūdingas ir ji investuos viską, kad tai būtų nepamirštama. 10/10
Emilis:
Labai gaila, kad atlikėja į „Euroviziją“ išvyko su prastesne daina nei galėjo išvykti pernai. Nors ir pasirodyme matome tam tikrų aliuzijų į pernykštę jos dainą ir pasirodymą „Witch-er Tarohoro“, tačiau šių metų paraiška yra žymiai silpnesnė. Pasirodyme visko vyksta TIEK daug, kad jau net nebeįmanoma suprasti, ką juo norima parodyti. Lenkijai dažniau linkėčiau vadovautis posakiu „less is more“ ir būtent jį norėčiau pritaikyti ir šiai dainai bei pasirodymui. 5/10
Amandas:
Būtent taip aš įsivaizduoju nekičinę „eurovizinę“ dainą, kuriai šansų laimėti nėra dėl originalumo trūkumo, tačiau ji tiesiog negali būti žemiau 10-tos vietos, nes atitinka beveik visus „Love, Love, Peace, Peace“ keliamus reikalavimus.
Lenkija pastaraisiais metais „Eurovizijoje“ pasižymi maksimalistiniais pasirodymais, kurie atrodo labai pigiai ir neskoningai. Bet kuriais kitais metais laikyčiausi pozicijos, jog „mažiau yra daugiau“, tačiau ne šiemet. Šios dainos potencialui atskleisti reikia „chaotiško“, bet tuo pačiu ir tvarkingo pasirodymo, jog visos jo dalys tarpusavyje derėtų, kadangi pati daina nėra vienalytė. Ir būtent tą Justyna daro puikiai, jau net nekalbant apie energiją scenoje bei nuostabius vokalinius sugebėjimus.
Ji įrodo, jog gaudyti kvapą turi ne atlikėjas scenoje, o žiūrovas stebintis pasirodymą namuose.
Dėl visų šių priežasčių ir dėl to, jog aš gyvenu dėl tokių „eurovizinių“ paraiškų kaip ši, Lenkiją vertinu 10/10.
Austėja:
Lenkijos paraiška man kiek priminė kelių valstybių 2021-ųjų bandymus – ypač Azerbaidžaną ir Islandiją, kurios po 2020-ųjų „Eurovizijos“ išsiuntė ne tik tuos pačius atlikėjus, bet ir akivaizdžiai sukūrė kuo panašesnes dainas į savo buvusias. Deja, visais tais atvejais antri variantai buvo prastesni nei pirmieji.
Būtent taip nutiko ir su šiųmetine Lenkijos paraiška – man ji yra visiškai pernykštės šios atlikėjos dainos „WITCH-ER Tarohoro“ antra dalis (dainos „Gaja“ pabaigoje girdime LABAI panašų motyvą į pernykštę dainą), bet kur kas mažiau įsimintina.
Tiesą sakant, dainos „Gaja“ visiškai negalėčiau paniūniuoti, o scenoje matome didelę betvarkę, visko joje yra per daug. Kita vertus, Justyna yra labai nusipelniusi ir stipri atlikėja, sugebanti labai gerai šokti ir dainuoti vienu metu. 4/10
Tomas 9/10
Beatričė 7/10
Rytis 5/10
Tautvydas 5/10
Justas 3/10
Arnoldas 5/10
Justas 6/10
Bendras balas 6.3/10
Įvertinkite dainą ir jūs: