Švedijos finale pralaimėjęs Måns Zelmerlöw neslėpė ašarų, pažėrė kritikos komisijoms
Istorinė komikų grupės „KAJ“ iš Suomijos pergalė vakar Stokholme įvykusiame įspūdingame „Melodifestivalen“ finale nejuokais įskaudino 2015-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtoją Månsą Zelmerlöwą.
Švedų dainininkas neslėpė nusivylimo po pralaimėjimo šių metų šalies atrankoje į „Euroviziją“. Jis išreiškė kritiką balsavimo sistemai, teigdamas, kad ji nėra visiškai teisinga ir yra taisytina.
Atlikėjas pabrėžė, jog svarbu užtikrinti lygiavertį žiuri ir publikos balsų pasiskirstymą, kad konkurso rezultatai būtų objektyvesni.

Švedijos atrankos finalo metu pusę rezultato nulemia TV žiūrovai naumuose balsuodami skambučiais telefonu ar mobiliąja programėle, kitą pusę – tarptautinė komisija.
Tarptautinės komisijos favoritu tapo Måns Zelmerlöw, surinkęs 76 taškus. Komisijos balsavime dviem taškais nuo buvusio „Eurovizijos“ nugalėtojo atsiliko grupėj „KAJ“, kuri laimėjo žiūrovų balsavimą su 90 taškų. Måns iš žiūrovų gavo 81 tašką.

Šiais metais vertinti geriausius švedų muzikantus buvo pakviesta ir lietuvių komisija, kurios balsus turėjęs praneši „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius dėl techninių nesklandumų transliacijoje nepasirodė.
Nors šiemet M. Zelmerlöwui ir nepavyko pakartoti dukart konkursą laimėjusios Loreen sėkmės, pasak švedų žiniasklaidos, dainininkas nepatvirtina ar dar ketina grįžti į „Melodifestivalen“.
Nepaisant visko, Månsas dėkojo gerbėjams už palaikymą.

Pasidalinkite, ar džiaugiatės, jau simboliškai vadinamais „revoliucingais“ Švedijos rezultatais ir gimtąją šalies kalba atliekamos dainos „Bara Bada Bastu“ pergale. O galbūt palaikėte „Revolution“?
