„Eurovizijos“ atranka parūpo Seimui: siūlo imtis pokyčių
Seimo kultūros komiteto pirmininkas Kęstutis Vilkauskas sako, kad jei Lietuva nori laimėti „Euroviziją“, nacionalinė atranka turi būti visiškai kitokia. Laiškas apie tai žiniasklaidą pasiekė likus kiek daugiau nei savaitei iki Lietuvos „Eurovizijos“ atrankos finalo.
Tai itin retas atvejis, kai aukščiausi Lietuvos politikai užsimena apie „Euroviziją“. Tiesa, konkrečių pasiūlymų laiške politikas neįvardijo, tik paragino imtis pokyčių atrankoje, stiprinti nacionalinę populiarios muzikos mokyklą ir reginių bei scenos meno disciplinas.
Seimo kultūros komiteto pirmininkas Kęstutis Vilkauskas sako abejojantis Lietuvos galimybėmis atrinkti stiprų atlikėją, jeigu nacionalinė „Eurovizijos“ atranka bus ir toliau organizuojama taip, kaip ji organizuojama dabar.

Pasak jo, „Eurovizijos“ konkursas – puiki arena Lietuvos talentams pasirodyti didžiulei tarptautinei auditorijai, tai – nepakeičiamas būdas šalies žinomumui didinti.
„Šiuo atveju neturėtume tenkintis požiūriu „Svarbu ne laimėti, o dalyvauti“. Tai konkursas, į kurį turėtume siųsti itin talentingus, originalius ir įspūdingus atlikėjus, turinčius realų šansą laimėti. Tam, kad tokius talentus atrastume, atrankos procesas turėtų būti visiškai kitoks nei dabar“, – įsitikinęs K. Vilkauskas.
Parlamentaras pasitelkė vaizdingą palyginimą.
„Įsivaizduokite: gatvėje pakabinate skelbimą, ir keli atsitiktiniai praeiviai ateina į jūsų atranką, tada jūs kaip nors atrenkate vieną ir su juo išvykstate atstovauti Lietuvai.
Žinoma, šiek tiek viską sukarikatūrinu, tačiau maždaug taip viskas ir vyksta. O argi neturėtų tas talentų „pritraukimo“ procesas būti tęstinis ir daug reprezentatyvesnis? Maždaug toks kaip didieji muzikiniai konkursai Italijoje, Norvegijoje ar kitur, ar netgi kaip ilgalaikiai televiziniai vokalo šou, kuriuos rengia komercinės televizijos Lietuvoje? Ne veltui jų rengėjai nepraleidžia progos pasišaipyti iš nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos“, – komentuoja K. Vilkauskas.

Valdančiųjų atstovo nuomone, „Eurovizijos“ atranka Lietuvoje labiau primena TV loteriją negu nacionalinės reikšmės talentų atskleidimo projektą.
„Kai girdime: turim ką turim, atstovą išrenka žiūrovai, viskas objektyvu, visi gali dalyvauti – visa tai yra atsakomybės nusimetimas. Juk puikiai suprantame, kad problema ne ta, ar bet kas gali dalyvauti. Gal kaip tik negerai, kad bet kas gali dalyvauti? Turėtume galvoti apie lėto talentų ugdymo, vystymo, atskleidimo, paieškos procesą ir procedūras“, – sako socialdemokratų partijos Seimo frakcijos narys, parlamento Kultūros komiteto pirmininkas K. Vilkauskas.
Įdomu, kad pernai „Eurovizijos“ klausimas buvo iškilęs ir Latvijos Seime. Tuomet buvo reaguota į daug dėmesio visuomenėje sulaukusią peticiją, kuri siūlė šaliai pasitraukti iš konkurso.
Latvijos seimas atmetė siūlymą šaliai trauktis iš „Eurovizijos“