Eurodiena.ltNuomonėsVaikų Eurovizija

„Eurodienos“ verdiktas: „Vaikų Eurovizija 2024“

Jau šį šeštadienį didelė dalis „Eurovizijos“ gerbėjų susirinks prie televizijos ekranų stebėti šių metų „Vaikų Eurovizijos“. Šiandien kviečiame paskaityti, ką apie konkursą galvoja „Eurodienos“ komanda.

Ketvirtadienį taip pat buvo paskelbtos ištraukos iš „Vaikų Euroviziojos“ repeticijų:

YouTube player

Emilis:

Kai buvo skelbiamos šių metų „Vaikų Eurovizijos“ dainos, užtikrintai atrodė, kad šiemet šis konkursas bus vienas silpnesnių per visą istoriją. Šiek tiek ilgiau paklausius ir „prisijaukinus“ dainas galbūt nebeatrodo, kad konkursas yra silpniausias per visą istoriją, bet daugeliui dainų tikrai trūksta įsimintinumo, nėra daug tokių dainų, kurių noretųsi klausytis po konkurso.

Manau, kad šiemet dėl pergalės kovos 4 šalys – Ukraina, Prancūzija, Ispanija ir Armėnija. Mano šių metų favoritė yra Ukraina. Šalies atstovas Artem yra puikus vokalistas, o jo daina yra labai įsimenanti ir siunčia labai svarbią žinutę, kad nėra geresnės vietos nei namai ir kad visi pasaulio vaikai privalo būti išgirsti.

Armėnija nuo pat pergalės 2021 metais nenustoja stebinti. Visos šios šalies siųstos dainos yra be galo kokybiškos, kurių norisi klausyti vėl ir vėl. Šių metų paraiška nėra išimtis – daina turi labai melodingą, šokti kviečiantį priedainį ir tikiuosi, kad pasirodymas taip pat bus nepriekaištingas ir Armėnija tikrai kovos dėl pergalės.

Panašu, kad Prancūzija tikrai žino, kaip kurti dainas tiesiog puikiai tinkančias „Vaikų Eurovizijai“. Tai parodo ir trys šios šalies pergalės konkurse nuo jų sugrįžimo 2018-aisiais. Šių metų daina yra labai linksma ir manau, kad su tinkamu pasirodymu gali padovanoti Prancūzijai ketvirtąją pergalę konkurse.

Labai gaila, tačiau iš blogosios pusės tenka išskirti Nyderlandus, kurie jau daugelį metų siunčia visiškai vienodas ir neoriginalias dainas, neturinčias jokios dvasios. Taip pat liūdna, kad Lenkija, anksčiau buvusi labai stipri šiame konkurse, šiemet siunčia dainą, labiau tinkančią skambėti sveikinimų koncerte, o ne „Vaikų Eurovizijoje“.

Emilio geriausiųjų trejetukas:

  1. Ukraina
  2. Armėnija
  3. Prancūzija
YouTube player

Justas:

Ir vėl „Vaikų Eurovizija“, ir vėl tie patys įtariamieji – Armėnija, Ispanija ir Prancūzija. Matant, kaip puikiai šios šalys kasmet pasiruošia mažesniajam konkursui, nuolat klausiu savęs, kodėl to paties nematome suaugusiųjų „Eurovizijoje“. Labai gali būti, kad konkurso Madride nugalėtojas bus vienas iš šių trijų. Puikios, vaikiškos dainos tinkančios platesnei auditorijai ir atspindinčios savo šalių unikalumą. Paprasta ir puiku.

Kalbant apie kitas šalis – maloniai antakius kilstelėti privertė įspūdinga kulminacija Portugalijos dainoje. Tiesa, likusi dainos dalis manęs taip nesužavėjo. Šiek tiek nuvylė Sakartvelo ir Lenkijos dainos, nes šios šalys taip pat dažniausiai būna tarp favoritų.

Na ir visuomet juokinga išgirsti Nyderlandus – turėtų būti studijuojama, kaip viena šalis į konkursą tą pačią dainą sugeba siųsti jau 15-ą metų.

Justo geriausiųjų trejetukas:

  1. Armėnija
  2. Ispanija
  3. Prancūzija
YouTube player

Austėja:

Prognozuočiau, kad „Vaikų Euroviziją“ šiais metais laimės šeimininkė Ispanija. Daina „Como La Lola“ tiesiog visiškai krenta iš bendro konteksto. Konkurse didelė dalis šalių kasmet laikosi panašaus šablono – vienos šalys siunčia geriausius vokalistus ir dainos puikiai atskleidžia jų galimybes, kitos būtinai įterpia angliškų žodžių į dainą gimtąja kalba, kitos bando atrasti balansą tarp vaikiškumo ir profesionalumo – ir visi šie atvejai tikrai ne visada yra blogi, bet Ispanijos paraiška išsiskiria šimtaprocentine organika, joje nėra nė vieno anksčiau paminėto elemento. Tiesiog vaikiškas tikrumas ir nuoširdumas. Tiesa, neatmetu galimybės, kad po gyvų pasirodymų mano nuomonė gali pasikeisti.

Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad Ispanijos daina yra man asmeniškai labiausiai patinkanti. Ji smagi, tačiau pirmąsias vietas skirčiau Portugalijos „Esperança“ ir Estijos „Tänavad“. Šios dvi paraiškos kaitaliojosi mano top dvejetuke dėl to, kad Estijos dainos dažniau norisi klausytis, o Portugalija turi daugiau potencialo gyvam pasirodymui. Portugalijos daina yra gana emocionali pianino baladė, tačiau užtruko šiek tiek laiko, kol visiškai ją prisijaukinčiau ir norėčiau įsijungti dažniau. Be to, teko išgirsti ir gyvą šios dainos atlikimą, kuris mane visiškai nuginklavo – per kulminacines dainos natas bėgiojo šiurpuliukai. Suprantu, kad nepriklausau tikslinei „Vaikų Eurovizijos“ auditorijai, bet būčiau labai laiminga, jei būtent Portugalija nuskintų pergalę. Tokio lygio vokalas ir emocionali, išjausta daina privalo būti įvertinta. 

Kalbant apie Estijos dainą, ji man patiko nuo pirmo paklausymo ir ėmiau jos klausyti itin dažnai. Daina yra kabinanti, gana greita, bet taip pat turi ir tam tikro jautrumo, melodija suteikia šiek tiek melancholijos. Atlikėjos balso tembras taip pat yra įdomus ir man be galo gražus, toks lyg turintis ašarų savyje. Vis dėlto abejoju, ar tokia daina iš principo nėra pasmerkta paskęsti (sunku įsivaizduoti stogą raunančius vizualinius sprendimus, kurie tiktų, be to, daina nėra nei potencialus vakarėlių hitas, nei labai atskleidžianti balso galią; nekalbant apie tai, kad Annabelle dainuos antru numeriu), tad galimybes mūsų Baltijos kaimynei pasiekti aukštą rezultatą vertinčiau atsargiai.

Apskritai turiu pasakyti, kad, nors ir sunku tai rašyti iki konkurso likus vos kelioms dienoms, kai visas dainas ir atlikėjus tradiciškai baigiu įsimylėti ir už visus pradedu sirgti lyg už savo vaikus, šių metų „Vaikų Eurovizija“ nėra stipri. Dainos, kurių nemažai pasiklausydavau, visgi gana greitai buvo „nudrožtos“, o, tarkime, 2022-ųjų Airijos ir Sakartvelo paraiškų neretai pasiklausau iki šiol. Abejoju, ar kažkas panašaus įvyktų su kuria nors šiųmetine daina. Pradedu suprasti žmones, kurie norėtų, kad vaikai patys rašytų dainas, kaip tai darė anksčiau – kartais tai prideda nuoširdumo, o kuomet dainas rašė suaugusieji ir ne specialiai konkrečiam atlikėjui (šių metų Airijos, Lenkijos pavyzdžiai ir galbūt kitų mes nežinome), neaišku, ar tikrai į dainas įdėta pakankamai pastangų.

Kaip bebūtų, šeštadienį laukia puikus šou ir tikrai smalsu, kas taps nugalėtojais šiemet.

Austėjos geriausiųjų trejetukas:

  1. Portugalija
  2. Estija
  3. Armėnija
YouTube player

Justas Balsys:

Šiek tiek gaila savo mintis pradėti tokiu teiginiu, tačiau, manau, jog šiųmetinis „Vaikų Eurovizijos“ konkursas išsiskirs savo blankumu ir neįsimintinumu. Asmeniškai išskirčiau tik keletą dainų, kurias palaikysiu konkurso metu, tarp jų – Prancūzija, Ispanija, Kipras ir Armėnija. Šių šalių delegacijas norisi pagirti, jog į konkursą siunčia, galbūt ne kažką, kas yra nauja ir negirdėta, tačiau kokybiška ir atidirbta.

Pagirti norisi ir Ukrainą, nors daina ir nėra tarp mano klausomiausių. Neabejoju, jog šių šalių pasirodymai užtikrintai atrodys ir pasirodant gyvai scenoje, o ir geras rezultatas joms praktiškai garantuotas.

Asmenine favorite kol kas nedrąsiai laikau Estijos atlikėją Annabelle, mano nuomone, tai vienas originalesnių kūrinių šių metų kontekste. Estų kalbos ir jų popmuzikos mišinys jau savaime įneša savotiško paslaptingumo ir išskirtinumo, tad bus įdomu pamatyti kaip tai bus išpildyta scenoje, nors daug vilčių neturiu.

Stipriai nuvylė „Eurovizijos“ galiūnė Italija, kuri šiemet siūlo niekuo neužkabinančią ir neįsimintiną dainą. Pagirti galima ir Albanijos, Nyderlandų, Šiaurės Makedonijos delegacijas, už tai, jog net nebesistengė įrodyti, kad konkurse siekia gerų rezultatų.

O apskritai, manau, jog po šių metų konkurso stipraus nusivylimo nejausiu, tikiu jog po finalo atsiras keletas pasirodymų, kuriuos norėsis pasižiūrėti ir vėliau.

Justo geriausiųjų trejetukas:

  1. Estija
  2. Ispanija
  3. Kipras
YouTube player
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus