Be temos

D.Montvydas triumfavo slaviškame dainų konkurse „Vitebsk 2008“

lrytas.lt

Lietuvos atlikėjas Donatas Montvydas, šiuo metu dalyvaujantis nacionalinėje atrankoje į „Šokių Euroviziją”, anksčiau laimėjęs projektą „Iššūkis žvaigždėms. Lietuvos dainų dešimtukas“, savo sėkmę pakartojo Baltarusijoje, kur iškovojo pirmą vietą slaviškame dainų konkurse „Vitebsk 2008“, viename svarbiausių festivalio „Slavianskij Bazar 2008“ renginių.

Antrąją vietą konkurse pasidalino Baltarusijos dainininkas Vitalijus Gordejus ir Rusijos atlikėja Liena Valevskaja, o trečioji vieta atiteko Nodiko iš Gruzijos.

„Tai – įsimintinas įvykis! Jokiam lietuviui iki šiol festivalyje nepavyko pelnyti prizinės vietos“, – dar po pusfinalio džiaugėsi ir tuomet sėkmę finale D.Montvydui prognozavo lietuvių delegacijos vadovė Jurga Anusauskienė.
„Pirma tokia didžiulė scena jo gyvenime, be abejo, kad jaudinasi. Salėje pasirodymą stebi apie septynis tūkstančius žiūrovų, o tiesioginę transliaciją mato 50 šalių“, – paklausta, kaip per konkursą jautėsi D.Montvydas, atsakė J.Anusauskienė.

Tarp tokių muzikos garsenybių, kaip Laima Vaikulė, Olegas Gazmanovas „Slavianskij bazar“ dainų konkurso komisijoje buvo ir lietuvių verslininkas, atlikėjos Evelinos Anusauskaitės tėvas Ričardas Anusauskas.
Septyniolika metų rengiamame festivalyje apdovanojimų iki šiol nėra pelnęs nė vienas lietuvis, todėl vaikiną ypač palaiko Baltarusijoje viešinti 42 žmonių delegacija.
Lietuvių komanda – antra pagal dydį ne slavų šalių delegacija. Ją lenkia tik Izraelis.
Į Lietuvą ji ketina grįžti savaitės pabaigoje.
J.Anusauskienė mano, kad prieš šį konkursą būtina rengti nacionalinę atranką, ir šie planai jau pradėti derinti su „Slavianskij bazar“ rengėjais.

„Pas mus trūksta konkursų, kuriuose dalyvius vertintų profesionali komisija.
Noriu, kad atrankoje būtų skatinamas dalyvauti talentingas Lietuvos jaunimas, nes po šio festivalio visiems atsiveria platesnės perspektyvos“, – tikino ne pirmus metus su dukterimi Evelina festivalyje dalyvaujanti moteris.
Festivalyje „Slavianskij bazar“ galima išgirsti kūrinių nuo popmuzikos iki džiazo ar klasikos, aplankyti daugybę meno parodų ir mugių.

Kol D.Montvydas laiką leido repeticijų salėje ruošdamasis finaliniam pasirodymui, Vitebsko filharmonijoje įvyko Lietuvos kultūros dienos renginys.
Lietuvos kultūrą koncerte pristatė tenoras Virgilijus Noreika, Valstybinis Vilniaus kvartetas, džiazo pianistas Artūras Anusauskas, jaunieji klasikinės muzikos konkursų laimėtojai, dainininkės Rosita Čivilytė, E.Anusauskaitė ir popmuzikos grupės „N.E.O.“ ir „Yva“.

„Manęs visi klausia, kodėl koncertuos „Yva“. Dėl V.Noreikos pasirodymo niekam tokių klausimų nekyla. Šis festivalis be galo kontrastingas, jame viskas telpa, žiūrovai turi įvairų skonį. Galbūt pasirodymas primins Kalėdų stalą, tačiau visa tai atspindi Lietuvos kultūrą“, – tikino J.Anusauskienė.

Į koncertą filharmonijoje lietuviai buvo pakvietę visą konkurso „Vitebsk 2008“ vertinimo komisiją.
„Visais būdais stengiamės, kad ji būtų malonesnė Donatui“, – juokėsi lietuvių delegacijos vadovė.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

1 komentaras
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Diablo
Diablo
prieš 2024 metus

Šaunuolis.pagaliau ir mes įvertinti 🙂

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.