Eurovizija 2009 (renginys)

LTV gali boikotuoti Maskvoje vyksiančią „Euroviziją“ (delfi.lt)

Pasirodžius pranešimams, kad Estija gali nedalyvauti Maskvoje įvyksiančiame „Eurovizijos“ konkurse, apie Gruziją
palaikančius renginius noriai informavusi LRT neatmeta galimybės, kad taip gali atsitikti ir Lietuvoje. „Manyčiau, kad dar anksti apie tai šnekėti, o remiantis šių dienų įvykiais ir vertinimais, kaip Rusija elgiasi, aišku, visokių minčių gali kilti ir čia“, – kalbėjo LTV vadovas Rimvydas Peleckis.
Estijos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos pirmininkas Margusas Allikmaa įsitikinęs, jog apsvarstyti šalies galimybę atsisakyti dalyvauti 2009 m. Maskvoje vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse būtina. „Diskusijų pagrindas – Rusijos veiksmai Gruzijoje“, – rugpjūčio 21 d. tiesioginiame Estijos televizijos eteryje pareiškė M. Allikmaa.

(…)

Šalies Kultūros ministras Lanė Janesas mano, kad galimą boikotą reikia aptarti ir su kitomis šalimis, pvz., Latvija ir Lietuva.

(…)

Pasak LTV vadovo, „Eurovizija“ dar pakankamai toli, todėl vis tiek vyks pasiruošimai, dainos atranka. „Jeigu visa ta
politinė situacija aprimtų, daina būtų siunčiama į konkursą, jeigu Rusija ir toliau demonstruos jėgą bei tam tikrą tarptautinių teisių, įsipareigojimų ignoravimą, neatmetu galimybės, kad ne tik estams, bet ir kitoms valstybėms tokia mintis šaus. Tada ir matysime, kokia situacija“, – kalbėjo R. Paleckis.

(…)

Lietuvos „Eurovizijos“ koordinatorius LTV prodiuseris Jonas Vilimas pasakojo, kad Lietuvoje šis klausimas dar niekam nebuvo kilęs.

(…)

Visą straipsnį skaitykite DELFI puslapyje, paspaudę čia.

14 Komentarai

  1. Tai krc negali i kita sali perkelt ta eurovizija?Tigi daug saliu galetu padaryt ta koncerta

  2. Vanilla Ninja – o neatrodo kad dėl to kiltų didžiulis skandalas? Subjektyvi – Eurovizija, jei atvirai, šūdinas konkursas, turime atlikėjų kurių ten tiesiog nesuprastų (Jurga, A. Orlova ir t.t.), ir jei būtum atidžiau skaičius pastebėtum jog Lietuva dar net nekelia šio klausimo, iniciatyva buvo Estijos, o lažinuosi kad apie jų sceną nieko nežinai, ir galiausiai turėjai miegoti paskutines tris savaites jei manai kad tai susiję su atlikėjais o ne su įvykiais Gruzijoje. Aš manau kad teisingai, jei Rusija taip ir toliau – drąsų boikotą jiems.

  3. Nemiegojau, tačiau vistiek manau, kad neturim ką siųsti. Minėtos dainininkės neatitinka nei standartų, nei kt. kriterijų. Jos žavios tik siauram ratui, bet ne didžiosioms scenoms. Kolkas.

  4. Atsisakymas dalyvauti eurovizijoj būtų gal ir menkas, bet šioks toks ugnies pakurstymas.Rusija ir taip nelabai draugiška mūsų atžvilgiu, bet tokiam poelgiui aš pritarčiau.

  5. prie ko cia dainavimas ir politika? tai tik dar irodo kad eurovizija ne dainavimo konkursas o politika! jei lietuva nedalyvautu eurovizijoje cia butu obsurdas kazkoks!

  6. užkniso mane ta gruzija. per kokį kanalą pasižiūrėsi vien gruzija. dabar visi smeizia rusija. gerai jeigu rusija butu maza salys, bet kai ji stipri valstybe? ka kitos salys darytu be jos? beje turiu omeny ir lietuva. lietuviai jau pradeje … uzsimineti.. sovietu simbolkia drausti ir tp. .. bet kam to reikia? zmonems ar tam senam pirdziui kuris tikisi pagalbos is amerikos.. galu gale reikia smeizti beproti saakashvili ir musu prezidenta, o ne boikotuoti pries eurovizija… visur politika..

  7. na nemanau, kad turėtų nedalyvauti Lietuva. Visgi šiais metasi kokie dalykai Serbijoj dėjos, o va vistiek suorganizavo konkursą. Gaila Gruzijos, bet nemanau, kad tai duotų kokių nors vaisių mūsų ir jų naudai.

  8. Teisingai – neleiskime tiems ***** rengti renginių.GĖDA, kad juos ir transliutojų asociacijos nepašalino – jie ne europiečiai, o azijatai, tegu „Aziavizija“ rengia.

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.