Eurovizija 2013 (dalyviai)

„Eurovizijos“ dalyvių pristatymas: Belgija

Šiandien „Eurovizijos“ dalyvių pristatymo rubrikoje – priešpaskutinis į sceną pirmajame pusfinalyje žengsiantis Belgijos atstovas Roberto Bellarosa.

Šalis: Belgija;
Pasirodymo data: gegužės 14 d., pirmasis pusfinalis;
Pasirodymo numeris: 15;
Atlikėjas: Roberto Bellarosa;
Daina: „Love Kills“;
Dainos autoriai: Jukka Immonen (m / ž), Iain Farquharson (m / ž).


Apie atlikėją:

 • Šiemet Belgijos transliuotojas į „Euroviziją“ nusprendė siųsti 19-metį Roberto Bellarosą. Radijo eteryje surengtame nacionaliniame finale žiūrovai ir komisija iš trijų dainų išrinko „Love Kills“, su kuria Roberto ir pasirodys konkurse.
 • Roberto turi itališkų šaknų.
 • Pastūmėtas tėvų, Roberto būdamas vos devynerių metų pradėjo mokytis muzikos teorijos. Per dainavimo pamokas mokytoja pastebėjo jo balsą ir jau netrukus vaikinas pradėjo lankyti vokalo pamokas.
 • Roberto šalyje išgarsėjo laimėjęs muzikinį „The Voice“ projektą. Vaikinas finale surinko 57 procentus balsų.
 • Netrukus po pergalės muzikiniame projekte atlikėjas išleido savo debiutinį albumą „Ma voie“.

Kiti faktai:

 • Belgija nuo 2004 metų vos vieną sykį peržengė pusfinalio barjerą – 2010 metais. Tuomet šaliai atstovavęs Tom Dice laimėjo pusfinalį, tačiau finale liko 6-as. Tiesa, šalis finale dalyvavo ir 2004 metais, dėl prieš tai vykusiame konkurse užimtos antros vietos.
 • Nuo pat dainų konkurso pradžios 1956 metais dalyvaujanti Belgija pergalę nuskynė vos vieną kartą – 1986 metais, kada 13-metė Sandra Kim iškovojo konkurso trofėjų.
 • Net du kartus Belgijos atstovai „Eurovizijoje“ dainavo kūrinius išgalvota kalba. 2003 metais grupė „Urban Trad“ su „Sanomi“ užėmė antrąją vietą ir nugalėtojai iš Turkijos nusileido vos dviem taškais, o 2008 metais atlikėja Ishtar su „O Julissi“ pusfinalyje liko septyniolikta.

Kviečiame ir Jus įvertinti Belgijos kūrinį:
[starrater tpl=10]

7 Komentarai

 1. taip isgalvota kalba :))) Paklausykite 2003 metu dainos su isgalvotos kalbos zodziais. Labai grazi daina vos nelaimejo 🙂

 2. Baik su tais vienetais, nes aš tave tuoj kai užvienetinsiu! 😀

  Daina tiesiog prasta, bet man patinka, kad ją „paremontavo“, nes nacionalinio finalo versija buvo pilna nesusipratimo…

Komentuoti