Eurovizija 2011 (renginys)

Dešimtą kartą įteikti „Marcel Bezençon“ apdovanojimai

2002 metais Taline vykusio „Eurovizijos“ dainų konkurso metu prasidėjusi tradicija, kuomet kiekvienais metais konkurso dalyviai yra įvertinami ne tik televizijos žiūrovų bei komisijos, bet ir nominuojami trijose kategorijose, kuriose balsuoja konkurso komentatoriai, žurnalistai ir tų metų šalių pateiktų dainų kompozitoriai, tęsiasi iki dabar.

„Spaudos atstovų apdovanojimo“ statulėlė atiteko Suomijos garbę ginančiam lyriškajam Paradise Oscar su kūriniu „Da da dam“. Deja, žurnalistų simpatijos nesutapo su „Eurovizijoje“ balsavusiųjų — finale vaikinas pasiekė tik 20 poziciją. „Apdovanojimą už artistiškumą“ iškovojo linksmasis ir vietoje nenustygstantis brolių dvynių John ir Edward duetas iš Airijos su daina „Lipstick“. Konkurse dalyvaujančių dainų kompozitoriai savo simpatijas atidavė prancūzo Amaury Vassili atliekamai dainai „Sognu“. Šiuo apdovanojimu turėtų džiaugtis ne tik atlikėjas, bet ir Daniel Moyne, Quentin Bachelet, Jean-Pierre Marcellessi bei Julie Miller, kurie ir sukūrė šį korsikiečių kalba skambantį kūrinį. Pernai „Marcel Bezençon“ apdovanojimuose visose trijose kategorijose nugalėjo Izraelio atstovas Harel Skaat.

„Marcel Bezençon“ apdovanojimai savo vardą gavo „Eurovizijos“ dainų konkurso idėjos sumanytojo Marcel Bezençon garbei. Speciali įteikimo ceremonija nėra rengiama, apdovanojimai nominantams yra įteikiami konkurso užkulisiuose. Kaip visa tai vyko, galite pasižiūrėti žemiau esančiame vaizdo įraše:

Komentuoti