Eurodiena.lt

„Eurodienos apdovanojimai 2010“: nugalėtojai (I dalis)

eurodienos-apdovanojimai-2010

„Eurodienos Apdovanojimai 2010“ — tai projektas, skirtas „Eurodienos“ skaitytojams, neatsižvelgiant į šių metų „Eurovizijos“ rezultatus, įvertinti ir išrinkti tai, kas renginio metu buvo geriausia.

Nuo pat liepos mėnesio kvietėme balsuoti už šių metų „Eurovizijos“ dalyvius net šešiolikoje nominacijų. Geriausiųjų rinkimai vyko dviem etapais:

 • Liepos 9—16 dienomis kvietėme Jus balsuoti ir taip siūlyti pretendentus kasdien dviejose nominacijose. Kiekvienoje iš šešiolikos kategorijų, į kitą etapą keliavo po penkis šalių atstovus: tris iš jų išrinkote Jūs, kitus du — „Eurodienos“ tinklalapio komanda.
  „Eurodienos“ kolektyvas galėjo nuspręsti, kad kuris nors vienas iš trijų skaitytojų iškeltų kandidatų nėra vertas atitinkamo apdovanojimo ir galėjo jį pakeisti ketvirtą vietą skaitytojų balsavime užėmusia valstybe.
 • Antrajame etape (liepos 30—rugpjūčio 13) viską sprendėte tik Jūs, šešiolikoje kategorijų balsuodami už vieną iš penkių pretendentų.

Šiandien atėjo metas sužinoti, kam atiteko pirmos aštuonios nominacijos!


„Metų pasirodymas“: Turkija — „maNga“

Europos žiūrovai bei komisija vieningai nusprendė, kad šiemet geriausias pasirodymas priklauso Vokietijos atstovei, tačiau „Eurodienos“ žiūrovai su tuo nesutinka. Net 43,4 % skaitytojų savo balsus atidavė Turkijos atstovams, grupei „maNga“, kurie ir tampa šios nominacijos nugalėtojais!

Rezultatai:

 1. Turkija — 43,4 %
 2. Azerbaidžanas — 22,6 %
 3. Vokietija — 17,2 %
 4. Ukraina — 10,4 %
 5. Izraelis — 5,7 %


„Metų daina“: Turkija — „maNga“ — „We could be the same“

Dar vienoje nominacijoje triumfuoja Turkija. 31 % skaitytojų balsavo būtent už šios šalies atstovų kūrinį. Grupės „maNga“ narių sukurta roko stiliaus daina „We could be the same“, regis, turi nemažai gerbėjų Lietuvoje ir dar ilgai skambės muzikos grotuvuose.

Rezultatai:

 1. Turkija — „We could be the same“ — 31 %
 2. Vokietija — „Satellite“ — 25,7  %
 3. Ukraina — „Sweet people“ — 17,7 %
 4. Izraelis — „Millim“ —14,1 %
 5. Švedija — „This is my life“ — 11,5 %


„Metų vyro pasirodymas“: Prancūzija — Jessy Matador

Energingasis daugeliui puikų įspūdį palikęs Prancūzijos atstovas Jessy Matador neliko nepastebėtas ir „Eurodienos“ skaitytojų, iš kurių net 31,4 % šioje nominacijoje balsavo už jį.

Rezultatai:

 1. Prancūzija — Jessy Matador — 31,4 %
 2. Belgija — Tom Dice — 29,8 %
 3. Izraelis — Harel Skaat — 17,4 %
 4. Bosnija ir Hercegovina — Vukašin Brajič — 10,7 %
 5. Ispanija — Daniel Diges — 10,7 %


„Metų moters pasirodymas“: Gruzija — Sofia Nizharadze

Pirmąjį apdovanojimą pelno ir žavioji Gruzijos atstovė Sofia. Jos teatralizuotas pasirodymas Osle sužavėjo daugelį lietuvių, kurie aktyviai balsavo „Eurovizijos“ metu, o dabar ir „Eurodienos“ apdovanojimuose.

Rezultatai:

 1. Gruzija — Sofia Nizharadze — 26,3 %
 2. Ukraina — Alyosha — 22 %
 3. Azerbaidžanas — Safura — 22 %
 4. Vokietija — Lena — 17,8 %
 5. Švedija — Anna Bergendahl — 11,9 %


„Metų grupės ar dueto pasirodymas: Turkija — „maNga“

Jau trečiojoje „Eurodienos“ apdovanojimų nominacijoje triumfuoja turkai. Šį kartą apdovanojimas jiems keliauja už geriausią grupės ar dueto pasirodymą. Nugalėtojai surinko 36,9 % už savęs palikdami nedaug atsilikusį duetą iš Rumunijos.

Rezultatai:

 1. Turkija — „maNga“ — 36,9 %
 2. Rumunija — Paula Seling & Ovi — 32 %
 3. Danija — Chanee & N’evergreen — 21,3 %
 4. Kipras — Jon Lilygreen & „The Islanders“ — 8,2 %
 5. Suomija — „Kuunkuiskaajat“ — 1,7 %


„Metų vyro vokalinis atlikimas“: Belgija — Tom Dice

Puikus vokalas „Eurovizijoje“ yra svarbus ir reikalingas. Jūsų nuomone, geriausią balsą šiemet Osle demonstravo pirmą kartą savo šalį į finalą išvedęs belgas Tom Dice, kuris šio apdovanojimo finale surinko 33,9 % visų balsų.

Rezultatai:

 1. Belgija — Tom Dice — 33,9 %
 2. Izraelis — Harel Skaat — 27,7 %
 3. Turkija — Ferman Akgul — 17,7 %
 4. Bosnija ir Hercegovina — Vukašin Brajič — 12,3 %
 5. Estija — Robin Juhkental — 8,5 %


„Metų moters vokalinis atlikimas“: Ukraina — Alyosha

Tiek pirmajame etape, tiek finale sutriuškinusi visas savo varžoves metų moters vokalinio atlikimo nominacijoje triumfuoja įspūdingai ir nepriekaištingai vokalinę partiją atlikusi Ukrainos atstovė Alyosha, kuri gavo net 55,4 % visų balsų ir dvigubai aplenkė savo artimiausią konkurentę — Sofią iš Gruzijos.

Rezultatai:

 1. Ukraina — Alyosha — 55,4 %
 2. Gruzija — Sofia Nizharadze — 28,6 %
 3. Albanija — Juliana Pasha — 8 %
 4. Airija — Niamh Kavanagh — 4,5 %
 5. Portugalija — Filipa Avezedo — 3,6 %


„Metų grupės ar dueto vokalinis atlikimas“: Rumunija — Paula Seling & Ovi

Užtikrinti ir neabejotini šios nominacijos lyderiai — Rumunijai atstovavę Paula Seling ir Ovi. Nugalėtojai surinko net 48,1 % balsų ir niekam nepaliko galimybės jų aplenkti. Antrojoje vietoje liko danai, jie surinko kiek daugiau, nei 24 % balsų.

Rezultatai:

 1. Rumunija — Paula Seling & Ovi — 48,1 %
 2. Danija — Chanée & N’evergreen — 24,6 %
 3. Prancūzija — Jessy Matador ir pritariantysis vokalas — 13,2 %
 4. Suomija — „Kuunkuiskaajat“ — 7,6 %
 5. Baltarusija — „3+2“ — 6,6 %


Štai ir paaiškėjo pirmieji „Eurodienos apdovanojimų 2010“ nugalėtojai: net 3 nominacijose triumfavo Turkija, po vieną apdovanojimą pasidalino Prancūzija, Gruzija, Belgija, Ukraina ir Rumunija. Po poros dienų Jūsų laukia antroji rezultatų dalis, taigi sužinosime dar 8 nominacijų nugalėtojus!

17 komentarų

 1. diaugiuos dėl rezultatų o ypač dėl to kad nieko kol kas nelaimėjo Lena nesakau kad man nepatiko jos pasirodymas tiesiog neįdomu kad daug nominacijų laimi jau eurovizijoj laimėjęs pasirodymas

 2. Metų pasirodymas – nors ir ne mano skonio, bet Turkijos daina buvo nebloga, o pasirodymas įspūdingas.
  Metų daina – ne pats blogiausias sprendimas, bet Švedija buvo verta būti tikrai aukščiau.
  Metų vyro pasirodymas – nesupratau, kodėl tokia eilinė ir lengva Prancūzijos daina sulaukė tiek daug palaikymo. Šio titulo žymiai labiau buvo vertas belgas Tom Dice.
  Metų moters pasirodymas – irgi neblogas sprendimas, bet manau buvo ir vertesnių. Ir vėl Švedija nuvertinta.
  Grupės pasirodymas: balsavau už Daniją, bet Turkija irgi geras sprendimas.
  Vyro vokalinis atlikimas – 100% sutinku, kad Belgija šioje nominacijoje buvo geriausia.
  Moters vokalinis atlikimas – tikrai puikus sprendimas. Nuostabus balsas, dramatiška ir emocionali daina.
  Grupės ar dueto vokalinis atlikimas – O DIEVE! Rumunijos daina šiais metais labiausiai pervertinta daina. Visiškai eilinė ir nuobodi daina, nuobodi melodija, visiškai nenusipelnė nei 3 vietos nei šios nominacijos. Čia verčiausi buvo danai.

 3. Kažkokie nesuprantami man rezultatai….
  per daug visko Turkijai, įspūdinga, bet tikrai ne per daug nereali daina, kad būtų tokia pompastinama.
  dar Jessy, juk buvo tikrai geresnių,
  sutinku tik su vyro ir moters vokaliniais atlikimais,
  apskritai Ukraina buvo nerealiausia; įspūdingas balsas, tobula daina, nepriekaištingas atlikimas, subtili atmosfera, viskas tiesiog tobula, buvo verta būti aukštai, netgi čia;D

 4. Ar čia tiek daug žmonių skonio neturi? Kuo gali žavėti turkai? Banalesnio pasirodymo nemačiau, Eurovizijoj pasitaškė, o Europa susižavėjo. Net melodija sunkiai įsimenama… Tokią muziką mėgsta klausyti gyvenimu nusivylę žmonės, gal Europoj jų tiek daug? ;D

 5. Nu jomajo… Turkija irgi manęs labai nesužavėjo šiemet , o metų moters vokalinio atlikimo nominacijoje vietoj Ukrainos norėjau pamatyti Gruziją! apgailėtina. 🙂

 6. Nu žmonės, čia labai paprasta, būtų Turkai likę 10 vietoj, niekam jie nebūtų parupę, o dabar, Vokietijos dainai jau įgrysus, kas tobuliausi – 2 vieta – Turkija;D
  Ukraina lieka Ukraina, Gruzijai tikrai toli gražu šiemet iki Ukrainos buvo, nepagavau, kdl Georgaj buvo vieta vieta aukščiau;}}…
  del banalybių, tai… ar nesuvokiat, kad kuo didesnė banalybė, tuo mažiau durneliam reikia apdorot tą muziką, už tai ją ir virškina;D
  Turkų dainos žodžiai tai siaubingi, tiesiog klaikūs, gėda tokias nuvalkiotas frazes skaityt, tačiau tie Turkiški motyvai biški pagyvina viską;D

 7. Liaudis taip nusprendė,kas iš to ,kad jūs čia bambat kodėl Turkija tiek nominacijų susišlavė? C’mon ko jūs čia nervuojates,tiesiog diždioji dalis taip nusprendė ir nereikia stumti. Visada atsiras pesimistu kuriems yra blogai ,jeigu nelaimi jų lyderiai. Išliekit savo nepasitenkinima kur nors kitur,arba susitaikykit ir neberodykit savo nervų kažkokių čia.

 8. Ir būtu tas pats jeigu vietoi Turkijos būtu bet kokia kita valstybė. Visada ras prie ko prisikabinti.nes juk ta daina ‘buka“ ir pnš. , o ptays klauso sexy bitch. Toliarancijos truputi lietuviai 🙂

 9. Gosh, nesureikšminkit šio įvykio,
  tai buvo tik nuostaba,
  nes po teisybei, visiškai dzin kas čia laimės, svarbu kas ESC vyko….
  čia tiesiog pastabos, nuobodžios, kandžios, standartinės pastabos…

Komentuoti