Šalių pasiekimai: Lenkija
Iš Italijos šalių pasiekimų skiltis keliauja pas mūsų kaimynus – lenkus. Iš istorinės pusės Lietuva ir Lenkija turi daug bendro, nes kadaise buvome Abiejų Tautų Respublika.
Debiutavusi tais pačiais metais kaip ir Lietuva, Lenkija „Eurovizijoje” dalyvavo 12 kartų. Aukščiausias šios šalies pasiekimas šiame konkurse yra 2 vieta, o didžiausią patirta nesėkmė buvo 4 vieta iš galo.
Labiausiai apsikeisti aukštais balais Lenkija linkusi su kita savo kaimyne Ukraina.
1994 metai – 2 vieta
Lenkija „Eurovizijos” dainų konkurse debiutavo 1994 metais kartu su Lietuva, Rusija, Estija, Rumunija, Vengrija ir Slovakija. Pirmąja atstove buvo išrinkta 21 metų Edita Gorniak, metais anksčiau laimėjusį Baltijos dainų konkursą. Su dramatiška balade „To nie ja” (Tai ne aš) Edita užėmė antrą vietą. Nei viena šalis „Eurovizijoje” nebuvo pasiekusi tokios aukštos vietos iš pirmo karto. Lietuvos komisija šiai stipraus balso savininkei skyrė 12 balų.
Tais metais pirmąja vieta jau trečią kartą iš eilės galėjo džiaugtis airiai.
1995 metai – 18 vieta
Antrą kartą Lenkijai sekėsi prasčiau. Viena iš nedaugelio vietinių dainininkių, turinčių labai platų balso diapazoną – Justina Steczkowska, pasirodžiusi pirmuoju numeriu, užėmė tik 18 vietą tarp 23 dalyvių. Jos melancholiškai lyrinė daina „Sama” (Pati) nesužavėjo komisijos pakankamai.
1996 metai – 15 vieta
Kasia Kowalska – tai dar viena dainininkė Europos publikai pristačiusi baladę. Tąkart tai buvo „Chcę znac swoj grzech” (Noriu žinoti savo nuodėmę), kuriai žodžius parašė pati šios dainos atlikėja. 31 surinkto taško pakako tik 15 vietai užimti.
Per 14 savo buvimo scenoje metų Kasia jau yra išleidusi 9 albumus ir 33 singlus.
1997 metai – 11 vieta
Anna Maria Jopek į „Euroviziją” iškeliavo iškart po to, kai gavo muzikinį „Metų vilties” apdovanojimą. Su daina „Ale jestem” (Bet esu) 26 metų atlikėja pasiekė 11 vietą. Muziką kūriniui parašė T. Lewandowski, kuris metais anksčiau taip pat sukomponavo dainą, atstovavusią Lenkijai „Eurovizijoje”.
Dainininkė savo gimtinėje sulaukė daug pripažinimo ir išleido net 13 albumų.
1998 metai – 17 vieta
1998 metais Lenkijos televizija teisę atstovauti savo šalį Didžiojoje Britanijoje vykusiame dainų konkurse suteikė grupei „Sixteen”, kuri susikūrė likus metams iki „Eurovizijos”. Jų dainą „To takie proste” (Tai taip lengva) parašė grupės nariai. Prastą pasiekimą vokalistė teisino nesusitarimais kolektyve ir nesąžininga žiuri.
Praėjus mėnesiui po konkurso „Sixteen” lyderis mirė ir grupė iširo.
1999 metai – 18 vieta
Mietek Szczesniak – pirmas vyras vokalistas, ginęs Lenkijos garbę Europos dainų konkurso scenoje. Jo dainą „Przytul mnie mocno” geriausiai įvertino lietuviai, skirdami 7 taškus. Surinkęs 17 taškų Mietek liko 18 vietoje, ko pasekoje Lenkija vieneriems metams turėjo pasitraukti iš konkurso.
2001 metai – 20 vieta
Po metų pertraukos į Kopenhagą vyko atlikėjas „Piasek” (tikras vardas Andrzej Piaseczny) su daina, kuriai jis pats parašė žodžius – „2 long”. Tai buvo pirmas Lenkijai atstovavęs kūrinys atliekamas ne lenkų kalba. Nepaisant gerų vokalinių sugebėjimų, daina nesudomino žiūrovų, ir tie Lenkijai skyrė tik 11 taškų. Dėl tokios nesėkmės mūsų kaimynai dar kartą buvo priversti dalyvauti kitų metų konkurse tik stebėtojų vaidmenyje.
2003 metai – 7 vieta
2003 metais Lenkijos televizija „TVP” pirmą kartą surengė atvirą nacionalinę atranką, kur galėjo pasisakyti žiūrovai. Dainą „Keine Grenzen – Zadnych granic” (Jokių ribų) populiariausia Lenkijos grupė „Ich troje” dainavo net trimis kalbomis: lenkų, vokiečių ir rusų.
Tai buvo pirmas ir iki šiol paskutinis kartas nuo 1994 metų, kai Lenkija pateko į viršutinį dešimtuką.
2004 metai – 17 vieta
2004 metais į „Eurovizijos” konkursą įvedus pusfinalį, dėka „Ich troje” pasiekimo, grupė „Blue cafe” buvo iš karto deleguota į finalą. Su grupės narių sukurta nuotaikinga daina „Love song”, Lenkija užėmė tik 17 vietą. Daugiausiai – 7 taškus grupei skyrė Lietuvos gyventojai.
„Blue cafe” metais anksčiau bandė patekti į dainų konkursą, bet to jiems nepavyko pasiekti.
2005 metai – 11 vieta (pusfinalyje)
Čigoniški ritmai scenoje liejosi 2005 metais. Ivan i Delfin su daina „Czarna dziwczyna” pusfinalyje pasirodė paskutiniuoju numeriu, bet to nepakako pasiekti finalo. Lenkų ir rusų kalba sudainuotu kūriniu lenkams pavyko pasiekti tik 11 vietą. Iki finalo vyrukams pritrūko tik 5 taškų.
2006 metai – 11 vieta (pusfinalyje)
Po trijų metų į „Eurovizijos” sceną sugrįžo grupė „Ich troje” su daina „Follow my heart”. Prie trijų grupės narių prisijungė dvi buvusios „Ich troje” vokalistės bei Real McCoy. Pasirodymas „Eurovizijoje” pasižymėjo teatrališkumu ir daugybe kalbų. Dainoje buvo dainuojama angliškai, lenkiškai, vokiškai ir rusiškai, o taip pat buvo panaudoti keli ispaniški žodžiai.
Mūsų kaimynai jau antrus metus iš eilės buvo per žingsnį nuo finalo. Tąkart jiems trūko tik 7 taškų. Iš mūsų šalies į lenkų sąskaitą iškeliavo 8 taškai.
2007 metai – 14 vieta (pusfinalyje)
2007 m. į Helsinkį išvyko grupė „Jet set” su daina „Time to party”. Deja, seksualiai apsirengusi vokalistė ir šokėjos nepakankamai sugebėjo sužavėti Europą ir liko 14 vietoje.
Justina Steczkowska pasirodymas 1995 metais:
Kasia Kowalska pasirodymas 1996 metais:
Anna Maria Jopek pasirodymas 1997 metais:
„Ich troje” pasirodymas 2003 metais:
„Blue cafe” pasirodymas 2004 metais:
„Ivan i Delfin” pasirodymas 2005 metais:
„Ich troje” pasirodymas 2006 metais:
Kitų pasirodymų vaizdo įrašai:
„Sixteen” pasirodymas 1998 metais
Mietek Szczesniak pasirodymas 1999 metais
tie lenkai dar prastesnes dainas už mūsų leidžia, tai iir nesiseka 🙂
nors šiemet ir pernai man patiko abi dainos 🙂
Ich troje po pasirodymo 2006 Lenkai kiekvienais matais yra mano favoritai… Tik siais metais truputi nublanko… Balsas buvo nuostabus daina grazi… Na bet nublanko…
visai dainingi Lenkai. bet jiems nesiseka beveik taip pat kaip ir musm. idomu kaip jie,ms siemet 🙂 zinoma ir kaip mums siemet. matytim 🙂
"Jet set" pasirodymas 2007 metais visai nieko 🙂 idomi pradzia, energingas. manau daininininke persistenge su apranga…
"Ich troje" pasirodymas 2006 metais labia isimintinas… tikras teatras 🙂 labai grazu 🙂
"Ivan i Delfin" pasirodymas 2005 metais man nepatiko. kaip sakant – visad patikt negali :P:))))
"Blue cafe" pasirodymas 2004 metais iki siol liko mano atmintyje. mano favoritai iki siu dienu, jie visiakai 100 % atitinka mano munizikini skoni.. laaabai grazi daina buvo! saunuoliai 🙂 tik nesuprantu ko jie tokia maza vieta uzeme… :(((
va va va!!! "Ich troje" pasirodymas 2003 metais itikino kaip tikras duetas 🙂 ir issiaiskinau kaip dianuoja grazuoliai raudonplaukiai 🙂 fainiai 🙂 nesistebiu kad jie lenkijoj populiarus 🙂
"Piasek" pasirodymas 2001 metais mane pribloske 🙂 butu mano valia – iskart skirciau pirmaja vieta!!!! 🙂 wowo kaip graziai ir linksmai 🙂 ir vaikinas graziausias lenkijos vyrukas kuri jau isimylejau dar pries eurovizija :DDD
"Piasek" pasirodymas 2001 metais mane pribloske 🙂 butu mano valia – iskart skirciau pirmaja vieta!!!! 🙂 wowo kaip graziai ir linksmai 🙂 ir vaikinas graziausias lenkijos vyrukas kuri jau isimylejau dar pries eurovizija :DDD
Mietek Szczesniak pasirodymas 1999 metais man patiko, pirmasis vyrukas gynes lenku muzikine garbe savo daina mane itikino… Europos deja ne… 🙁
Mietek Szczesniak pasirodymas 1999 metais man patiko, pirmasis vyrukas gynes lenku muzikine garbe savo daina mane itikino… Europos deja ne… 🙁
"Sixteen" pasirodymas 1998 metais man labai patiko. rami, siubuojanti daina, graziai atrodantys muzikantai 🙂 net gi labai fainiai taip ramiai maloniai nuteikia 🙂
Anna Maria Jopek pasirodymas 1997 metais mane suzavejo intrumentalistais… labai gerai jie akomponavo dainoje. tai pridare 45% zavesio 🙂
Kasia Kowalska pasirodyme 1996 metais vel pristate balade. Lenkai baladziu salis… bet man nepatiko… nestiprus balsas kazkoks… ir siaip…
Justina Steczkowska "Sama" labai svelni daina…. idomi… bet per rami… cilautas… migdo ramina 🙂 bet truputi per melodinga…
Edyta Gorniak pasirodymas 1994 metais mane nustebino. nes tais metais si mergina uzeme 2 vieta… siais laikais be sansu taip – paprastai stipriai sudainuoji ir tave pastebi…