Praėjusių metų „Euroviziją“ Malmėje laimėjo Šveicarijos žvaigždė Nemo, todėl 69-asis dainų konkursas vyks Šveicarijos mieste Bazelyje.
Tai bus trečias kartas, kai „Eurovizija“ vyks Šveicarijoje, tačiau pirmas kartas, kuomet ji bus surengta vokiškai kalbančioje šalies dalyje. Pats pirmas konkursas 1956 metais vyko itališkai kalbančiame Lugane, o 1989 metais, po garsiosios Celine Dion pergalės – prancūziškoje Lozanoje.
Bazelis yra trečias pagal dydį Šveicarijos miestas, jame daugiausiai kalbama vokiškai. Miestas yra įsikūręs visai netoli tiek Vokietijos, tiek Prancūzijos sienų. Šis miestas neretai yra laikomas Šveicarijos kultūros sostine ir garsėja dideliu muziejų skaičiumi, pavyzdžiui Meno muziejuje (Kunstmuseum) galima apžiūrėti pirmąją viešai prieinamą meno kolekciją pasaulyje. Bazelis 2019 metais buvo įvertintas kaip dešimtas geriausias miestas gyventi pasaulyje.
Ateinančių metų konkurso vizualinė tema bus paviešinta vėliau
Dar pernai buvo paskelbta, kad pirmą kartą 2023-iaisiais metais naudotas šūkis „United by Music“ (liet. „Suvienyti muzikos“) bus naudojamas visuose ateinančiuose konkursuose.
EBU teigia tokį sprendimą priėmusi, nes šis šūkis puikiai atspindi visą „Eurovizijos“ esmę – visas šalis jungia muzikos galia.
„United By Music“ pasirinktas nuolatiniu „Eurovizijos“ dainų konkurso šūkiu
Renginys vyks 1976-aisiais pastatytoje ir 2018-aisiais renovuotoje st. Jakobshalle arenoje. Arena yra universali renginių erdvė ir talpina apie 12,4 tūkst. žiūrovų.
Pastate įrengtos įvairaus dydžio salės ir patalpos, kurios naudojamos visų tipų renginiams. Kiekvienais metais elitiniai pasaulio badmintonininkai susirenka į tarptautinį Grand Prix turnyrą. Taip pat arenoje vyksta daug kitų pramoginių ir sporto renginių, kasmet rengiamas vyrų teniso turnyras.
2025-ųjų metų scenos dizainas bus paviešintas artimiausiais mėnesiais.
Konkurso vedėjai paaiškės vėliau.
Tikslus 2025-ųjų metų „Eurovizijoje“ dalyvaujančių šalių sąrašas paaiškės artimiausiais mėnesiais. Rugpjūčio mėnesį buvo paskelbta, kad į 2025-ųjų metų konkursą sugrįš Juodkalnija, paskutinį kartą „Eurovizijoje“ dalyvavusi 2022-aisiais.
Šalys į pusfinalius bus suskirstytos sausio mėnesį vyksiančioje burtų traukimo ceremonijoje.
Šalys į pusfinalius bus suskirstytos sausio mėnesį vyksiančioje burtų traukimo ceremonijoje.
Kaip ir pastaraisiais metais, pusfinaliuose tik televizijos žiūrovai spręs, kurios šalys iš pusfinalių pateks į finalą, pusfinaliuose šalių komisijos jokios įtakos neturės. Nedalyvaujančių šalių žiūrovai galės balsuoti internetu, jų balsai bus susumuoti ir paskelbti kaip vienos atskiros šalies balai (tai vyks tiek pusfinaliuose, tiek finale).
Kaip ir pastruosiuos metus, šių metų konkurso finale du atskirus taškų rinkinius išdalins tiek profesionalų komisija, tiek žiūrovai. Tai reiškia, jog po žiūrovų balsavimo telefonu, trumposiomis žinutėmis ar oficialia programėle, vedėjai po vieną kartą skambins į kiekvieną konkurse dalyvaujančią šalį ir sužinos, kiek taškų (1–8, 10, 12) ir kam skyrė kiekvienos šalies profesionalų komisija. Po visų šalių komisijų įvertinimų paskelbimo, vedėjai praneš, kiek bendrai žiūrovų taškų surinko kiekviena šalis, pradedant skelbti nuo mažiausiai komisijos balų pelniusios ir baigiant komisijos favoritės surinktų žiūrovų balsų paskelbimu.