Eurovizija 2008 (renginys)

Pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis: apžvalga realiu laiku

Labas vakaras! Artimiausiais dvi valandas aš – Tautvydas – palaikysiu Jums kompaniją stebint pirmąjį „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalį. Matysite po kiekvieno pasirodymo papildomą renginio apžvalgą. Be to, galite diskutuoti šio straipsnio komentaruose, o vėliau ir dalyvauti apklausose.

Lygiai 22.00 val. eteryje nuskambėjo „Eurovizijos“ himno melodija ir konkursą galime skelbti atidarytu.

Taigi pirmiausia matome atidarymo ceremoniją, kurią pradeda orkestras atlikdamas jau puikiai žinomas „Eurovizines“ dainas. Orkestrui padeda choristės.

Pristatomi vedėjai. Pasirodę, jie kalba apie Serbija, bei „Eurovizijos“ taisykles. Taip pat primenama, kad šio vakaro tema yra miestas. Prasideda pasirodymai.

1. Šio vakaro pasirodymus pradeda Juodkalnija. Atlikėjas vilki baltus marškinius, juodas kelnes, bei juodus marškinėlius, ant kurių matome raudonus delnų antspaudus. Vokalas pakankamai geras.

2. Toliau į sceną lipa Izraelio atstovas. Boaz pirma pasirodo vienas tamsoje, paskui jau galime pamatyti ir pritariamuosius vokalistus. Atlikėjo vokalas yra tiesiog puikus. Scenoje dominuoja mėlyna ir raudona spalvos.

3. Atėjo metas Estijai. Atlikėjai buvo pasitikti švilpimu. Pasirodymas yra panašus į tą, kurį matėme nacionaliniame finale. Kamerų darbas yra geras. Pasirodyme yra naudojamas vėjas. Spalvų šiame šou tikrai netrūksta.

4. Moldovos pasirodymą atlikėja pradeda ant sofos. Vėliau ant jos atsistoja. Geta rankose laiko pliušinį meškiuką. Muzikanto darbas irgi puikus. Moldova gali pakerėti Europą tiesiog paprastumu.

5. Atėjo metas debiutuojančiam San Marinui. Visi atlikėjai vilki tamsius kostiumus. Pagrindinio vokalisto balsas abejonių nekelia. Paskui pasirodo šokėja, kuri vilki gražią, šviesią suknelę, kuri labai išsiskiria iš tamsių scenos spalvų.

6. Belgijos vokalistės balsas skamba ne taip gerai, kaip norėtųsi. Scenos vizualizacijose matome juodą foną su baltais ornamentais. Atlikėja vilki raudonai baltą suknelę. Šis pasirodymas buvo palydėtas gausiais plojimais.

7. Atėjo metas pasirodyti Azerbaidžano atstovams. Pasirodymo pagrindiniai veikėjai yra angelas ir velnias. Pasirodymo viduryje keičiasi vizualizacijų spalva. Panaudojama pirotechnika. Azerbaidžano debiutas tikrai įspūdingas.

8. Slovėnijos pasirodymą Rebeca pradeda stovėdama tarp kelių lazerių. Su atlikėja yra trys pritariamieji vokalistai ir du šokėjai su motociklininkų šalmais.  Na šis pasirodymas tikrai nėra perteikiamas taip energingai, kaip turėtų, tačiau Rebeca puikiai moka žvilgsniu flirtuoti su kameromis.

9. Atėjo metas vienam lyriškiausių šių metų pasirodymų. Norvegijos atstovė Maria vilki gražią mėlyną suknelę. Scenoje dominuoja taip pat mėlyna spalva su gražiais šviesiais taškais, kurie sukuria žvaigždžių efektą. Norvegija turi labai daug šansų pakliūti į finalą.

10. Dabar eilė pasirodyti mūsų kaimynei Lenkijai. Isis Gee vilki žydrą suknelę, o muzikantės baltas. Naudojami dūmai. Atlikėjos vokalas yra pakankamai geras.

Dabar vedėjai aiškina balsavimo taisykles.

11. Airijos pasirodymas beveik nieko nepasikeitė nuo nacionalinio finalo. Scena mirga nuo Airijos vėliavos spalvų: žalios, oranžinės ir baltos. Vieniems šis pasirodymas patinka, kiti jo nekenčia, tačiau šis pasirodymas buvo tikrai įspūdingas.

12. Andoros atstovės vokalas skamba neužtikrintai. Ji vilki labai įspūdingą suknelę. Scenoje dominuoja raudona spalva ir kiti jos atspalviai. Pasirodymas yra pakankamai energingas. Ar Andorai pagaliau pavyks pakliūti į finalą? Laukti likti labai nedaug.

13. Atėjo metas originalumu išsiskiriančiam pasirodymui. Scenoje matome mini spektaklį. Bosnijos ir Hercegovinos pasirodymas yra pakankamai įdomus. Keturias moteris matome su vestuvinėmis suknelėmis.

14. Dabar pasirodo Armėnija. Pasirodymo pradžioje naudojami dūmai. Atlikėjos vokalas yra labai geras, ji sugeba perteikti visą dainos energija. Panaudojama pirotechnika. Bus didelis netikėtumas, jei Armėnijos nebus tarp dešimt laimingųjų finalistų.

15. Atėjo metas Olandijos atstovei Hind. Iš karto į akis kliūna vizualizacijose pavaizduoti sietynai. Atlikėja vilki tamsiai mėlyną suknelę. Per priedainį scenos fono spalva keičiasi į oranžinę, vėliau vėl pavirsta į mėlyną.

16. Dabar Belgrado areną drebina Suomijos atstovai. Per pasirodymą panaudojama labai daug pirotechnikos. Skleidžiami dūmai. Grupės vokalisto balsas yra pakankamai geras. Šis pasirodymas labai išsiskiria iš kitų, todėl gali pakliūti į finalą.

17. Pasirodymą pradeda Rumunijos atstovai. Pradžioje dominuoja tamsiai mėlyna spalva, su trupučiu baltos. Vokalistė vilki šiek tiek keistą, bet elegantišką suknelę. Vokalai abiejų yra labai geri. Tai tikrai už širdies griebiantis pasirodymas.

18. Atėjo laikas pasirodyti Rusijos atstovui, kuris buvo pasitiktas labai nevieningai. Dima pradeda pasirodymą gulėdamas ant scenos. Jis vilki baltus drabužius. Šiame pasirodyme dominuoja mėlyna spalva. Dainuodamas antrą posmą atlikėjas jau atsistoja ir užlipa ant ledo pakylos. Pasirodymo pabaigoje Dima atsisega marškinius.

19.  Po trumpos pertraukos pasirodo Graikija.  Pasirodymo pradžioje atlikėja yra nešama. Paskui ji nulipa ir nueina į scenos vidurį. Šokėjai demonstruoja įvairius triukus. Pasirodymo viduryje galime pamatyti gražią, violetinę širdies formos dekoraciją. Šis pasirodymas yra vienas energingiausių šiandien. Tai yra paskutinis šio vakaro pasirodymas.

Pasirodo vedėjai ir kalba apie pasirodymus. Netrukus scenoje matome tenisininką Novak Dokovič  ir kai jis meta kamuolį į sceną, pradedamas balsavimas. Pirmą kartą pakartojami visi pasirodymai.

Pasibaigus dainų kartojimui, vedėjai ragina visus balsuoti. Dabar yra parodomas vaizdo įrašas, kuriame matome įvairias sporto šakas. Pasibaigus įrašui, Jelena ir jos partneris pristato „Eurovizijos“ dainų kompaktinę plokštelę. Antrą kartą kartojami visi pasirodymai. Liko balsuoti apie tris minutes.

Baigiasi dainų kartojimas. Sustabdomas balsavimas!!! Jau greitai sužinosime kam šiandien pasiseks, o kam ne. Dabar trumpa reklama. Kol vyksta pertrauka, Serbijos arenoje vyksta Slobodano Trkuljos ir „Balkanopolis“ pasirodymas.
Po reklamos mes dar galime išgirsti kelias sekundes to pasirodymo. Po jo, vedėjai atsiduria tarp daugybės žmonių. Jungiamas eteris į atlikėjų kambarėlį.

Pristatomi visi finalistai: Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija, Ispanija ir šeimininkė Serbija.

Vėl vaizdas atsiranda žaliajame kambaryje, kur yra pakalbinami Izraelio, Graikijos atstovai.

Taigi atėjo pats svarbiausias momentas, kai bus paskelbti pusfinalio nugalėtojai. Taigi į finalą pakliūna:

Graikija
Rumunija
Bosnija ir Hercegovina
Suomija
Rusija
Izraelis
Azerbaidžanas
Armėnija
Lenkija
NorvegijaDeja, bet Juodkalnija, Estija, Moldova, San Marinas, Belgija, Slovėnija, Airija, Andora ir Olandija liko už borto.

Taigi Ačiū visiems, stebėjusiems pusfinalį.

142 Komentarai

 1. kazi ar cia toks igarsinimas ar man tik atrodo,kad visi pasirode tiesiog plese gerkles kuo garsiau,o ne normaliai dainavo :DD gal man kas su klausa,a gal internetas figovai eina :DD

 2. tik dabar persiskaiciau kad cia kai antra perklausa buvo tai kuris is 10 pasirodymu NEPATIKO labiausiai o as nubalsavau uz patikusi 😀

 3. Manau pateks:

  Graikija;
  Rusija;
  Armenija;
  Azerbaidzianas;
  Lenkija;
  Slovenija;
  Norvegija;
  Bosnija ir Hercogovina;
  Izraelis;

 4. as prisimenu kaip klykiau 2006 kai is vokelio istrauke uzrasa LITHUANIA! 🙂 tokia faina akimirka buvo

 5. kazkaip pirmas buvo "kuris patiko" tai neatkreipiau demesio i antra maniau tas pats 😀

 6. graikija? 😀 neprisimenu dainos 🙂
  rumunija – patiko man 🙂
  bosnija- super!
  suomija- irgi man patiko!
  rusija- rusai kraustosi is proto 🙂 bet +
  izraelis- +
  azerbaidzianas- neblogai 😉
  armenia- visai nk
  lenkija- nenustebau kad pateko
  kas paskutinis????

  norvegija…

  tikejausi juodkalnijos bet anyway 🙂

 7. Valio Laka 🙂 pakliuvo !!!!!!
  ir Israelis, ir Rumunija 🙂
  super.
  Labai jua gerai nubalsavo.
  Jau galiu sakyti, bent kol kas naujoji sistema su pusfinaliais pasiteisino 🙂

 8. Likau labai nepatenkintas kad pateko Lenkija.Jokio ispudzio nepaliko ta prasta daina 🙁

 9. nepateko airija, estija, tai visdelto sioks toks irodymas kad vyrauja lyrines dainos tad sekmes Jeronimui 🙂 tiek airijai pranasauta ir snipstas 😛 Taigi aciu kad galima buvo cia padiskutuoti, labanakt, ramios nakties ir susitiksime ketvirtadieni, palaikyti Jeronima! 🙂

 10. Buvau už Izraelį, bosnius, Armėniją ir San Mariną, kuris deja, nepateko. (: Labai nustebau, jog į finalą pateko Lenkiją, kažkaip visai ne į temą…

 11. Nepateko, del sh kameru darbo.
  Dar tokios slykscios eurovizijos nemaciau (cia gal mano asmenine neapykanta serbijai). Tai galejo nemokamai bilietus padalint, jei jau niekas neperka. O vedejai baisesni nei 1991 metais turbut. Anyway, ziu, kad du semiai atrodo pasiteisins, visi pateko pelnytai.

 12. Beveik visus kaip ir atspejau. Isskyrus del Andoros, rumunijos ir izraelio:)

 13. Labai dziaugiuosi finalistais, atspejau 8 is 10. Abejojau del suomiu bei bosniu, bet paziurejus patiko sios dainos. Nuvyle Armenija, nes vaizdas neatitiko to, ka mergina dainavo (silpnokas vokalas), nustebino ziauriai Lenkija (paziurekit uzsienio portaluose sako kad greiciausiai buvo pirma siame pusfinalyje), gal Eurovizija grizta prie savo saknu. Bilano daina labai slpna, taciau sou neprastas.

 14. na man atrodo kad 100% pasiteisino si sistema…mano desimtukas sio pusfinalio feveik ir buvo toks…..tik nustebau kad pateko…tokia kaip norvegija..ar armenija..tos dainiuskos net neissiskyre per daugiausia is to meslo….

 15. beje man labiausiai patiko ir nustebino is sio desimtuko tai:
  Lenkija – ziauriai grazi daina, ir atlikejos vokalas…
  Suomiai – galingai ten pavare..
  Bosnai – patiko linksma melodija, bei pastatymas
  Israelis – Kaskaip grazi kalba pasirode, geras vokalas
  Rumunija – na lyriska…visai nieko

 16. Man labiausiai patiko Lenkija, tikrai stiprus sodrus, solidus balsas ir visas pasirodymas. Prasciausia, deja, is finalisciu yra Rusijos daina.

 17. Wow…lenkės daina superinė, iš pradžių pagalvojau, kad dainuoja pati Celin Dion, panaši net išvaizda. Armėnija ir Graikija tokios tipinės amerikiečių podievaičių dainų kopijos, jos tikrai nelaimės. O šiaip pažiūrėjus finalą galima patvirtinti, kad Jeronimas turėtų atrodyti pakankamai padoriai, tik neaišku, ar už mus balsuos. Taigi, bent dabar pergalės linkėčiau Lenkijai, palaikykim, juk irgi mūsų kaimynai.

 18. labai gaila kaad nepateko slovenija man labiausiai patiko daina tada armenija

 19. nju laukiam ketvirtadienio su Jeronimu Milium 🙂 nuojauta kužda kad vėl būsim originaliausi.. bet klausimas ar suprasti.. ai nors rusijos pasirodymas irgi buvo originalus..

 20. Nerealiai gaila Airijos…vargsas Dustin.As tik uz ji ejau.Armenija anksciau lb lb patiko,o db ne trupucio…Nusidainavo grazuole,per daug reke.Dustin,nenusimink! Tikiuosi Airijoj tu busi graziai sutiktas 🙂

 21. vidury rusu dainos buvo taip nuobodu, kad jau panorejau, kad pliuscnko basa koja bilano perveziuotu ir isgirstume jo klykianti balsa… (nors kazkas naujo):)))

 22. beje, lenkija jau kokius gal 5 metus nepatekdavo i finala.. o kad patekti isrinko uzsienete. isvada: ar reikia lietuvai but tokiai savimeilei… patiko kirkorovo pasiulymas:lietuva vienintele is baltijos nelaimejusi… pakvieskite atstovauti orbakaite, o as ja prodiusuosiu.. tik kuo idomu ta dura4ka dainuos?::::))))

 23. Politiko citata: Lietuva kvailiu salis – suda mala ir dziaugiasi. (Gavnom ablivajutsa i etomu radajutsa.)

 24. Dima Bilan pasirodė geriausiai. Tiksliau jis vienintelis, kuris man patiko. Daina labai graži, tik įraše geresnė. Eurovizijoje jis laiku nesuplonino balso, o tas vyras, kuriam Dima Bilan palietė nugarą labai maišėsi. Na, bet Rusija turi laimėti, turėjo laimėti ir tada, kai Dima Bilan dainavo "Never never let you go"

 25. Man tai ziauriai gaila, kad Airiai nepateko. O dar kas svarbiausia neleido mums prabalsuoti, ot irgi geri jie… Airiai uz mus balsuoja, o uz juos dabar ir nepabalsuosim. ;/
  Plius man patiko Dustin'o daina (rock) Douze the 12 points! xDDD

 26. zinai, galetum parasyt straipsni jau vien is savo komentaru ir jis vis tiek sumustu ilgio rekorda. o apie ka tu rasysi kai baiks dolcovizija? ( kam patiko lenkija tas kausas!)

 27. Armenija man labiausiai patiko. Ypac sirusho balsas. o ir sokejai neblogi. Nu, zodziu, nezinau kaip kitiems, bet man Armenija sauniausia! 😛

Komentuoti