Eurovizija 2008 (renginys)

Pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis: apžvalga realiu laiku

Labas vakaras! Artimiausiais dvi valandas aš – Tautvydas – palaikysiu Jums kompaniją stebint pirmąjį „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalį. Matysite po kiekvieno pasirodymo papildomą renginio apžvalgą. Be to, galite diskutuoti šio straipsnio komentaruose, o vėliau ir dalyvauti apklausose.

Lygiai 22.00 val. eteryje nuskambėjo „Eurovizijos“ himno melodija ir konkursą galime skelbti atidarytu.

Taigi pirmiausia matome atidarymo ceremoniją, kurią pradeda orkestras atlikdamas jau puikiai žinomas „Eurovizines“ dainas. Orkestrui padeda choristės.

Pristatomi vedėjai. Pasirodę, jie kalba apie Serbija, bei „Eurovizijos“ taisykles. Taip pat primenama, kad šio vakaro tema yra miestas. Prasideda pasirodymai.

1. Šio vakaro pasirodymus pradeda Juodkalnija. Atlikėjas vilki baltus marškinius, juodas kelnes, bei juodus marškinėlius, ant kurių matome raudonus delnų antspaudus. Vokalas pakankamai geras.

2. Toliau į sceną lipa Izraelio atstovas. Boaz pirma pasirodo vienas tamsoje, paskui jau galime pamatyti ir pritariamuosius vokalistus. Atlikėjo vokalas yra tiesiog puikus. Scenoje dominuoja mėlyna ir raudona spalvos.

3. Atėjo metas Estijai. Atlikėjai buvo pasitikti švilpimu. Pasirodymas yra panašus į tą, kurį matėme nacionaliniame finale. Kamerų darbas yra geras. Pasirodyme yra naudojamas vėjas. Spalvų šiame šou tikrai netrūksta.

4. Moldovos pasirodymą atlikėja pradeda ant sofos. Vėliau ant jos atsistoja. Geta rankose laiko pliušinį meškiuką. Muzikanto darbas irgi puikus. Moldova gali pakerėti Europą tiesiog paprastumu.

5. Atėjo metas debiutuojančiam San Marinui. Visi atlikėjai vilki tamsius kostiumus. Pagrindinio vokalisto balsas abejonių nekelia. Paskui pasirodo šokėja, kuri vilki gražią, šviesią suknelę, kuri labai išsiskiria iš tamsių scenos spalvų.

6. Belgijos vokalistės balsas skamba ne taip gerai, kaip norėtųsi. Scenos vizualizacijose matome juodą foną su baltais ornamentais. Atlikėja vilki raudonai baltą suknelę. Šis pasirodymas buvo palydėtas gausiais plojimais.

7. Atėjo metas pasirodyti Azerbaidžano atstovams. Pasirodymo pagrindiniai veikėjai yra angelas ir velnias. Pasirodymo viduryje keičiasi vizualizacijų spalva. Panaudojama pirotechnika. Azerbaidžano debiutas tikrai įspūdingas.

8. Slovėnijos pasirodymą Rebeca pradeda stovėdama tarp kelių lazerių. Su atlikėja yra trys pritariamieji vokalistai ir du šokėjai su motociklininkų šalmais.  Na šis pasirodymas tikrai nėra perteikiamas taip energingai, kaip turėtų, tačiau Rebeca puikiai moka žvilgsniu flirtuoti su kameromis.

9. Atėjo metas vienam lyriškiausių šių metų pasirodymų. Norvegijos atstovė Maria vilki gražią mėlyną suknelę. Scenoje dominuoja taip pat mėlyna spalva su gražiais šviesiais taškais, kurie sukuria žvaigždžių efektą. Norvegija turi labai daug šansų pakliūti į finalą.

10. Dabar eilė pasirodyti mūsų kaimynei Lenkijai. Isis Gee vilki žydrą suknelę, o muzikantės baltas. Naudojami dūmai. Atlikėjos vokalas yra pakankamai geras.

Dabar vedėjai aiškina balsavimo taisykles.

11. Airijos pasirodymas beveik nieko nepasikeitė nuo nacionalinio finalo. Scena mirga nuo Airijos vėliavos spalvų: žalios, oranžinės ir baltos. Vieniems šis pasirodymas patinka, kiti jo nekenčia, tačiau šis pasirodymas buvo tikrai įspūdingas.

12. Andoros atstovės vokalas skamba neužtikrintai. Ji vilki labai įspūdingą suknelę. Scenoje dominuoja raudona spalva ir kiti jos atspalviai. Pasirodymas yra pakankamai energingas. Ar Andorai pagaliau pavyks pakliūti į finalą? Laukti likti labai nedaug.

13. Atėjo metas originalumu išsiskiriančiam pasirodymui. Scenoje matome mini spektaklį. Bosnijos ir Hercegovinos pasirodymas yra pakankamai įdomus. Keturias moteris matome su vestuvinėmis suknelėmis.

14. Dabar pasirodo Armėnija. Pasirodymo pradžioje naudojami dūmai. Atlikėjos vokalas yra labai geras, ji sugeba perteikti visą dainos energija. Panaudojama pirotechnika. Bus didelis netikėtumas, jei Armėnijos nebus tarp dešimt laimingųjų finalistų.

15. Atėjo metas Olandijos atstovei Hind. Iš karto į akis kliūna vizualizacijose pavaizduoti sietynai. Atlikėja vilki tamsiai mėlyną suknelę. Per priedainį scenos fono spalva keičiasi į oranžinę, vėliau vėl pavirsta į mėlyną.

16. Dabar Belgrado areną drebina Suomijos atstovai. Per pasirodymą panaudojama labai daug pirotechnikos. Skleidžiami dūmai. Grupės vokalisto balsas yra pakankamai geras. Šis pasirodymas labai išsiskiria iš kitų, todėl gali pakliūti į finalą.

17. Pasirodymą pradeda Rumunijos atstovai. Pradžioje dominuoja tamsiai mėlyna spalva, su trupučiu baltos. Vokalistė vilki šiek tiek keistą, bet elegantišką suknelę. Vokalai abiejų yra labai geri. Tai tikrai už širdies griebiantis pasirodymas.

18. Atėjo laikas pasirodyti Rusijos atstovui, kuris buvo pasitiktas labai nevieningai. Dima pradeda pasirodymą gulėdamas ant scenos. Jis vilki baltus drabužius. Šiame pasirodyme dominuoja mėlyna spalva. Dainuodamas antrą posmą atlikėjas jau atsistoja ir užlipa ant ledo pakylos. Pasirodymo pabaigoje Dima atsisega marškinius.

19.  Po trumpos pertraukos pasirodo Graikija.  Pasirodymo pradžioje atlikėja yra nešama. Paskui ji nulipa ir nueina į scenos vidurį. Šokėjai demonstruoja įvairius triukus. Pasirodymo viduryje galime pamatyti gražią, violetinę širdies formos dekoraciją. Šis pasirodymas yra vienas energingiausių šiandien. Tai yra paskutinis šio vakaro pasirodymas.

Pasirodo vedėjai ir kalba apie pasirodymus. Netrukus scenoje matome tenisininką Novak Dokovič  ir kai jis meta kamuolį į sceną, pradedamas balsavimas. Pirmą kartą pakartojami visi pasirodymai.

Pasibaigus dainų kartojimui, vedėjai ragina visus balsuoti. Dabar yra parodomas vaizdo įrašas, kuriame matome įvairias sporto šakas. Pasibaigus įrašui, Jelena ir jos partneris pristato „Eurovizijos“ dainų kompaktinę plokštelę. Antrą kartą kartojami visi pasirodymai. Liko balsuoti apie tris minutes.

Baigiasi dainų kartojimas. Sustabdomas balsavimas!!! Jau greitai sužinosime kam šiandien pasiseks, o kam ne. Dabar trumpa reklama. Kol vyksta pertrauka, Serbijos arenoje vyksta Slobodano Trkuljos ir „Balkanopolis“ pasirodymas.
Po reklamos mes dar galime išgirsti kelias sekundes to pasirodymo. Po jo, vedėjai atsiduria tarp daugybės žmonių. Jungiamas eteris į atlikėjų kambarėlį.

Pristatomi visi finalistai: Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija, Ispanija ir šeimininkė Serbija.

Vėl vaizdas atsiranda žaliajame kambaryje, kur yra pakalbinami Izraelio, Graikijos atstovai.

Taigi atėjo pats svarbiausias momentas, kai bus paskelbti pusfinalio nugalėtojai. Taigi į finalą pakliūna:

Graikija
Rumunija
Bosnija ir Hercegovina
Suomija
Rusija
Izraelis
Azerbaidžanas
Armėnija
Lenkija
NorvegijaDeja, bet Juodkalnija, Estija, Moldova, San Marinas, Belgija, Slovėnija, Airija, Andora ir Olandija liko už borto.

Taigi Ačiū visiems, stebėjusiems pusfinalį.

142 Komentarai

 1. sutinku su LostAngels, nes as per kiekviena pasirodyma isivaizduoju Lietuvos pasirodyma, tai kazkaip nejauku pasidaro

 2. jo 2006 metai geros dainos mes 6 nu ir lietuvos atranka visai nieko o db lietuvos atrankos nebera tokios rimtos

 3. rusų laukiu.. kaip ten su ledo mini scena ir dar ten su kažkuo.. sakė rusams labai nesisekė.. o aš šiemet jų net dainos gerai negirdėjus..

 4. Nepakartojamas Lakos pasirodymas :)ji laikau savo favoritu nuo labai senai 🙂
  O taip pat labai patiko Izraelis. Boaz labai nepakartojamai valdo balsa, o ir pati daina pakankamai stipri.
  Kitu negaleciau iskirti.
  Visiems ir toliau malonaus reginio 🙂

 5. man patiko aistes pilvelytes pasirodymas 2006 metais, gaila kad ji pasirode ne tais metais, nes buvo lemta tuo metu LTunited iseiti

 6. cia per rusus komentatoriai kartoja po pasirodymu "nesusizavekit per daug, palaikykim Bilana" 🙂

 7. LostAngels as irgi norejau sakyt, kad cia kazkokia mada siemet eurovizijoj savo kalba dainuot 🙂 suomija per daug jau su tuo roku uzsivede nuo lordi, bet prisipazinsiu man sitas pasirodymas visai patinka (blush)

 8. as airijoj bet ziuriu eurovizija per rusu satelita, taip kad girdziu DAUG palaikymo Bilanui 😀

 9. man atrodo gali pakliūti kiekvienas į finalą, bet didžiausią galimybę turi tie, kurie turi daugiausiai kaimynų aplink 🙂

 10. Bet man toks jausmas, kad musu Lietuviai laimes. Nes nu paklausius kitu dainu toks susidaro ispudys, kad cia tik mes tokia daina turim 😀

 11. na va rusai dabar jau tiek kalba apie rusija – "dabar bus unikalus pasirodymas, pamatysite puiku musu salies pasirodyma, Dima Bilan, labai norisi kad jis uzimtu pirmaja vieta!"

 12. pliuscenka pas rusu ledo ciuozejas maciau jo pasirodima per olimpines db rusai mano taip papirks minia 🙂

 13. mano nuomonė. tikėjausi kažko įspūdingiau.. galva net apsisuko žiūrint dimos pasirodymo.. nes nepatiko operatorių darbas.. labai jau ratus suko.. daina graži.. o kaip jis basas ant to ledo ten vaikščiojo? 😀 iš pradžių dima vienas dainuoja.. bet kažkaip nei iš šio nei iš to paliečia čiuožėja.. ir galų gale visi bendrai baigia daina.. hmm.. tikėjausi geriau.

 14. o dabar isvis zinot ka pasake rusai? :DD "stopudovai Rusija 2009" 😀 is kur toks pasitikejimas 😀 nors ka cia zinia, kokie optimistiski

 15. Oh damn… mamai patiko, o as jo nekenciu. Pradejau dainos pabaigoje rekauti: ''Tas jau baige savo verksmus?'' Sako: ''Ne''. Nu krc, jau kai isgirdau kai pradejo jam ploti. Uzsileidau ant viso garso is Moulin Rouge filmo ''Lady Marmalade'' daina xD
  Siaip pasakysiu teisybe man sitas pusfinalis NESAMONE!

 16. a uzmirsot jog rusai cernobili bande nuslept xD (cia labiau juoko forma rimtai neziurekit)

 17. nu man bilano daina patiko, bet bilanas persitenge su tuo ciuozeju ir tuo voliojimusi ant zemes 😀

 18. o graikai greita daina po tokiu dainu preitu vos neuzmigau db atsibusiu biski

 19. opaaa…nuvyle Bilanas mane..kaip rusai sako – pereigrano :/ dramatizmo su kaupu ir pervirs,o dar neiskente krutines neapnuogines..banalu…
  mano favoritais kol kas isliks estai,armene ir suomiai 🙂

 20. as niekad neatleisiu sau 😀 pernai per Vengrijos 8 daina per finala uzmigau ir pramiegojau lietuvos pasirodyma ir ukrainos ir daug kitu atsikeliau tik ties 20 daina 😀

 21. LIETUVA DA BEST!
  As zinau, kad jie pirma vieta nuo priekio ims ir paminesit visi mano zodzius! Tada eisit klauptis, lol xDD
  Joke aisku, rusais as nepatenkinta. Savimylos (finger)

 22. gerai chebrite, sėkmės laukiant rezultatų. aš juos sužinosiu rytoj 😉 labanakt.

  komentatorius juokauja 🙂 tikėkimės airija vėl užbalsuos už lietuvaičius 😀

  gero vakaro

 23. Kerpimukui > +1 pritarti xD
  LostAngels > Labanaktis ;] Ziek gerai pamiegok.
  Yeah, Airija vote for Lithuania! Lithuania vote for Ireland ^^
  Dustin the chicken ROCKS (rock)

 24. dar karta pacituosiu rusus nes mane siektiek juokina ju optimistiskumas, nors nesakau kad jie neteisus – "nadiejiemsia sto bilan prajdiot final, no ja daju 120 procent" 😀

 25. belgija, estija, juodkalnija, bosnija, suomija, rusija, slovenija ir daugiau neprisimenu 😀 nu cia tie kurie man daugiau ar maziau patiko, ai nu ir dustina galima pridet 🙂

 26. dar izraeli pamirsau 🙂 bet izraeliui neduociau labai ypatingu simpatiju, seip man taip atrode nuosirdziai labai

Komentuoti