Eurovizija 2012 (dalyviai)

Danijai Azerbaidžane atstovaus Soluna Samaay

Trečioji šalis, išsirinkusi kūrinį, skambėsiantį gegužę „Eurovizijoje“, tapo Danija.  Šį vakarą vykusio „Dansk Melodi Grand Prix“ metu scenoje kūrinius atliko 9 dalyviai. Pirmiausia buvo išrinktos trys geriausios vakaro dainos:

 • Jesper Norshtedt — „Take out hearts“;
 • Soluna Samaay — „Should have known better“;
 • Chris Brons and Patrick Isaksson — „Venter“.

Šiems atlikėjams pasirodžius dar kartą, atėjo metas išrinkti geriausiąjį. Susumavus Danijos bei tarptautinės komisijos, kurią sudarė Azerbaidžanas, Vokietija, Norvegija ir Rusija, bei televizijos žiūrovų balsus paaiškėjo, kad į Azerbaidžaną ginti šalies garbės vyks Soluna Samaay su kūriniu „Should have known better“. Antroje vietoje, atsilikęs vos keliais balsais, liko Jesper Norshtedt.

Dvidešimt vienerių metų Soluna Samay (o tiksliau, Soluna Samay Kettel Ziegler) gimė Gvatemaloje, muzikantų šeimoje. Galbūt todėl mergina pradėjo dainuoti sulaukusi vos penkerių metų. Vaikystėje Soluna grodavo ir dainuodavo kartu su savo tėvu. Vasaromis šeima keliaudavo ir muzikuodavo visoje Europoje, o žiemas praleisdavo Gvatemaloje.

Į Daniją atlikėja kartu su tėvais atsikraustė 1990 metais, kai šie nusipirko nedidelę fermą Bornholmo saloje. Mergina groti gitara pradėjo 12 metų, tuomet parašė ir pirmąsias savo dainas, o pernai išleido pirmąjį savo albumą. Įdomu tai, kad atlikėja laisvai kalba anglų, danų, ispanų ir vokiečių kalbomis.

Soluna Samaay — „Should have known better“:

Kūrinio vaizdo klipas:

Kaip vertinate Danijos išrinktą kūrinį „Eurovizijai“?

 • Vidutiniškai (36%, 124 balsai)
 • Gerai (28%, 98 balsai)
 • Puikiai (24%, 83 balsai)
 • Blogai (9%, 33 balsai)
 • Neturiu nuomonės (3%, 10 balsai)

Iš viso balsavo: 348

18 Komentarai

 1. „Kaip vertinate Dainijos išrinktą
  kūrinį „Eurovizijai “?“
  ištaisykit.

 2. Danija tai kaip visada, daina kažkur girdėta.. ;DD
  O šiaip, tai nebloga daina 🙂

 3. Biskuti grybas 😀 nuobodu, greit pamirstama, kazkur jau girdeta.

 4. Kažkiek daina man primena Annos Bergendahl „This is my life“ 😉

 5. Jesper Norshtedt — „Take out hearts“ tikrai turejo laimet 🙁 Labai gaila, nes man Jesper daina ziauriai patiko. O sita Soluna vidutiniskai 🙁

 6. Gera daina! 🙂 Nė karto dar Danai manes nenuvylė. Danai – patys geriausi Eurovizininkai! <3 Nors ir nelaimi, bet dainos nerealios ir visad aukštos vietos. 😛

Komentuoti