2017 metų „Vaikų Eurovizijos“ dainų konkursas bus surengtas lapkričio 26 dieną Gruzijos sostinėje, Tbilisyje. Penkioliktąjį kartą vyksianti vaikų muzikos šventė praūš Tbilisio Olimpiniuose rūmuose. Verta paminėti, jog tai yra penktasis atvejis, kuomet pernai nugalėjusi šalis rengia konkursą.

Vieta

Nepaisant to, jog Gruzija savo „Vaikų Eurovizijos“ sąskaitoje turi net tris pergales, šioje šalyje konkursas bus rengiamas pirmą kartą. Kovo mėnesį buvo paskelbta, jog šventė įsikurs Tbilisio Sporto rūmuose, o kiek vėliau organizatoriai pakeitė sprendimą ir konkurso svečius nusprendė sukviesti į 4 tūkst. žiūrovų talpinančius Olimpinius rūmus. Pasak gruzinų transliuotojo GPB atstovų, ši vieta yra tinkamesnė „Vaikų Eurovizijai“.

Olimpiniai rūmai Tbilisyje

Šūkis ir grafinė tema

2017 metų konkurso šūkis yra „Shine bright!“ (liet. „Švytėk ryškiai!“). Renginio logotipas atvaizduoja spalvotą saulę, kuri simbolizuoja pagrindinę vaikų konkurso idėją – jaunimui suteikiama galimybė parodyti save, savo galimybes ir atskleisti muzikinį potencialą. Saulės spindulių koncepcija taip pat buvo pasirinkta ir kuriant scenos dizainą.

Vedėjai

Spalio 3-ią buvo paskelbta, jog renginio vedėjomis taps Helen Kalandazde ir Lizi Japaridze. Trylikametė Lizi taps pirmąja vedėja, anksčiau atstovavusia savo šaliai „Vaikų Eurovizijoje“. Pasivadinusi Lizi Pop pseudonimu mergina 2014 metais iškovojo Gruzijai 11-ą vietą. Tarp kitko, tai blogiausias šios šalies pasiekimas „Vaikų Eurovizijos“ istorijoje. Tuo tarpu Helen Kalandazde yra patirties nestokojanti garsi Gruzijos televizijos laidų vedėja ir dainininkė.

Helen ir Lizi

Dalyviai

Tbilisyje iš viso varžysis šešiolikos šalių atstovai. Pirmą kartą po pasitraukimo 2007 metais į vaikų konkursą sugrįš Portugalija, kuri akivaizdžiai iki šiol gyvena pergalės nuotaikomis ir siekia dalyvauti kitose EBU rengiamuose renginiuose. Deja, tačiau pertrauką nusprendė pasidaryti Bulgarija ir Izraelis. Šių šalių atstovų Tbilisyje neišgirsime.

Nr. Šalis Atlikėjas Daina
Airija Muireann Mcdonnell „Suile glasa (Green eyes)“
Albanija Ana Kodra „Mos ma prekni pemën“
Armėnija Misha „Boomerang“
Australija Isabella Clarke „Speak Up!“
Baltarusija Helena Meraai „I Am the One“
Gruzija Grigol Kipshidze „Voice of the Heart“
Italija Maria Iside Fiore „Scelgo (My Choice)“
Kipras Nicole Nicolaou „I Wanna Be a Star“
Lenkija Alicja Rega „Mój Dom“
Makedonija Mina Blažev „Dancing Through Life“
Malta Gianluca Cilia „Dawra Tond“
Nyderlandai Fource „Love Me“
Portugalija Mariana Venâncio „Youtuber“
Rusija Polina Bogusevich „Wings“
Serbija Irina Brodić & Jana Paunović „Ceo svet je naš“
Ukraina Anastasiya Baginska „Don’t Stop“