Be temos

Kitąmet durys į „Euroviziją“ Lietuvai gali būti uždarytos!

Balandžio 1 d. pokštas

Europos Transliuotojų Sąjunga (toliau EBU) tik šiemet „Eurovizijos“ dainų konkurse įvedusi dviejų pusfinalių sistemą, nuo kitų metu vėl žada rengti tik po vieną pusfinalį. Toks sprendimas buvo pasiūlytas išnagrinėjus neigiamą dviejų pusfinalių pusę. Visų pirmą tai yra daug papildomų išlaidų rengiant antrąjį pusfinalį, sunkiai suderinamas repeticijų tvarkaraštis. Taip pat žiūrovai turi net tris vakarus praleisti prie televizijos ekranų, o po dviejų pusfinalių susidomėjimas finalu gali nuslūgti. Prie tokio nuosprendžio prisidėjo ir „Eurovizijos“ fanų klubai iš visos Europos, išsiuntę pasirašytas peticijas su prašymu gražinti senesnę sistemą.
Kitąmet į „Eurovizijos“ dainų konkursą ruošiasi sugrįžti Monakas ir Marokas. Debiutui jau yra beveik pasirengęs Libanas, Egiptas bei Kazachija. Prie šių penkių debiutuojančių valstybių pridėjus 43 šalis, dalyvaujančias šiemet, gauname net 48 valstybės, norėsiančias kitąmet dalyvauti „Eurovizijoje“.
Kadangi 2009 metais vyks tik vienas pusfinalis, bus sugrąžintas 40 šalių limitas. Kaip iš 48 išrinkti 40? EBU jau turi sprendimą. Šiemet kiekviename pusfinalyje keturios blogiausiai pasirodžiusios valstybės turės padaryti metų pertrauką, taigi tos šalys, kurių atstovai gegužės mėnesį pusfinalyje užims 16-19 vietas, kitąmet konkursą galės tik stebėti, o sugrįš 2010 metais.
Nors šiuo EBU sprendimu beveik nėra abejojama, galutinis žodis bus pasakytas kelias dienas prieš pat „Eurovizijos“ pusfinalius vyksiančioje spaudos konferencijoje.
Jeigu mūsų atstovui Jeronimui Miliui nepavyks pasiekti aukštesnės nei 16 vietos, deja, 2009 metai mums bus tik „Eurovizijos“ stebėjimo metai.

19 Komentarai

 1. bet kas sita straipsni parase prisipazinkit nes as buvau patykejes jau ;D jau galvojau jo ….. kitamet neziuresiu eurovizijos 😀 😀 😀

 2. Mano nuomone, jeigu taip būtų nusprestai – džiugu. Jeigu valtybei tieisog nesiseka: gerai, padaryk vienų metų pertrauką, pasižiūrėk, ką daro šalys, kurios dažniausiai užimna geras vietas, ir pasimokyk.
  Tuo pačiu ir Lietuvai būtų nepreošal pasitraukti min 1 metams, gal mes atsitokėtum siųsdami daians, kurios išsiskiria iš konteksto tiek, kad mūsų nepastebi.
  O jeigu čia ir balandžio pirmosios dienos poštas, jis gan vykęs.

 3. manyciau, kad tai tiesa… nes man paciam nepatinka ideja su dveis pusfinaliais…. taigi verciau tai butu tiesa…

 4. tiketi ar ne?;DD
  o man siaip, atvirai sakant, dzin. tegul sau daro, ka nori;p~ juk niekas dar negarantuotas J.Miliaus nesekme.;DD

 5. blem sugalvoja zmones. Dabar cia priims visokiu egiptieciu, marokieciu. O kokiai lietuvai nebus nei vietos!
  O seip del manes gali but kad ir visa saw ta eurovizija. Man lb patinka kad galima bus ziuret net 3 vakarus

 6. Arba ziauriai geras pokstas , arba tikrai prastai apgalvota nesamone . Juk pvz TARKIM Lietuva uzima kokia ten 17 vieta ir negali kitais metais dalyvauti Eruvizijoje , bet TARKIM Lietuva i finala deleguoja ziuri (nu zinot , kad 10 deleguotasis bus pagal soliu komisijas) tai kur logika ? Finale 2008 metu dalyvauja o kitais metais "del prasto" rezultato kartu su neperejusiomis salimis nedalyvauja

 7. Na, mieliojI Eurosavaite, prašom patikslinti, ar tai pokštas, ar tiesa. Melagių diena baigėsi jau.

 8. haha.. kokias nesamones rasote;DD
  o tai kaip yra dabar is tikruju??
  pasakykit.
  as turiu omeny tas Afrikos ir Azijos salis… dalyvaus jos ar irgi pokstas?

 9. As jau galvojau nesamone kokia. Zinokit daryti tokius pokstus yra labai neprofesionalu. Paskui atsirinkinek kas tiesa o kas melas.

 10. Na viskas taip rimtai surasyta,kad gali laisvai patiket siaip:DD
  na vis delto pokstas tikrai toks per daug vykes,bet juk reiktu suprasti sios dienos reiksme ir tiek..

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.