Eurovizija 2010 (renginys)Fanai

Fanai nori orkestro

 

nrk-orchestraDaugiau negu pusę amžiaus gyvuojantis „Eurovizijos“ konkursas nuolat keičiasi, prisitaikydamas prie laikmečio. Vienas kardinalesnių pokyčių buvo gyvos muzikos pakeitimas įrašu. 1999 metais Europos Transliuotojų Sąjunga (EBU) pakeitė taisykles taip, jog konkurso organizatoriai galėjo patys spręsti, naudos orkestrą ar fonogramą. Vėliau buvo nutarta, kad „Eurovizijoje“ gali skambėti tik muzikos įrašai. Net ir scenoje naudojami instrumentai (pvz. Alexanderio Rybako smuikas ar Andrew Lloyd Webber’io pianinas) negali būti prijungiami prie mikrofonų.

„Eurovizijos“ gerbėjai pradėjo kampaniją, skirtą paraginti EBU, kad ši gražintų gyvą muziką, suteikdama „Eurovizijai“ tikrąją muzikinio dainų konkurso prasmę. Tuo tarpu Norvegijos Radijo Orkestras viešai pareiškė, kad jų patyręs kolektyvas norėtų dalyvauti kitų metų „Eurovizijoje“ ir galėtų atlikti virš 40 kūrinių, jei tik šiai idėjai pritartų EBU bei būsimojo renginio šeimininkė Norvegijos televizija NRK.

Parodyti savo pritarimą šiam sumanymui galite, prisijungdami prie oficialios „Facebook“ grupės, kurioje šiuo metų yra beveik 4000 narių.

Pastarąjį kartą konkurso dalyviai su orkestru pasirodė 1998 metais ir tai, ko gero, bus paskutinis sykis, nes EBU tvirtai laikosi savo argumentų. Vienas jų yra tai, jog muzikai tampant vis labiau elektroninei, nedaug atlikėjų norėtų pasirodyti su orkestru. Kitas svarbus dalykas — laiko stoka. EBU baiminasi, kad dėl orkestro reikėtų neišvengiamai pailginti repeticijų trukmę.

Kviečiame „Eurodienos“ skaitytojus straipsnio komentaruose pasisakyti, ar norėtumėte, kad į „Euroviziją“ sugrįžtų gyva muzika?

Lloyd Webber

18 Komentarai

 1. Sunkų vienareikšmiškai pasakyti, nes yra nemažai dainų, kurios visai netiktų orkestrui. Geriausiai būtų leisti dalyviams pasirinkti ar nori orkestro muzikos ar ne, bet tada vėlgi iškyla klausimas ar reikia orkestro, kai ji naudoja pusė ar mažiau šalių. Bet kur kas mieliau būtų gyvos muzikos klausyti 🙂

 2. As tai pries. Taciau taip pat nesutinku ir su muzikos irasais. Pvz, grupes, kur yra pianinas, bugnai, gitaros butu gyvai, o tie, kur grupe ar atlikejas negroja-tebunie irasai.
  pripazinkit, vaidinimas, kad groji atrodo apgailetinai.

 3. Sutinku, kad leistu rinktis orkestrą, nes kai kurios dainos skambės daug įspūdingiau nei per fonogramą. Be to įgudusiai ausiai ir akiai neitin malonu žiūrėti neįstojimų į fonogramą, tad aš visiškai už ORKESTRĄ.

 4. AS visada tik uz gyva muzika tad ir cia ne isimtis 😉 aisku kad uz 😀

 5. O_o manau tikras nusivaziavimas. Eurovizija jau daug metu gyvuoja be orkestru! Tıems fanams protelıaı pasımaıse kad uzsımane grıztı ı senove. Tikrai tikiuos tokio s nebus.

 6. Turbūt mažas vaikas esi, kad sakai „sugrįžti į senovę“. Toje „senovėje“ ir Eurovizijos lygis buvo visai kitas, ten laimėdavo tikros dainos ir tikri dainininkai, o ne taip kaip dabar….

 7. Manau į šį klausimą(jei taip galima pavadinti) nėra atsakymo „taip“ arba „ne“. Reiktų ilgai diskutuot ir apsvarstyt visus „už“ ir „prieš“. Visgi mintis Eurovizinį koncertą padaryt dar labiau „gyvą“ yra gera idėja ir tikiuosi ji bus išgirsta, ar bent jau apsvarstyta. Laiko dar daug…

  /Bevardis/

 8. Prie fonogramos pripratom, tai ir atrodo gerai. Manau, kad būtų smagu jeigu gyva muzika sugrįžtų. Prie facebook grupės jau prisijungiau. Tikiuosi, kad narių skaičius dar sparčiai išaugs.

 9. aš už fonogramą, nes ir taip per daug ilgai jau viskas vyksta, kai atsirado 2 pusfinaliai ir finalas. tai jei dar ir orkestras būtų, tai visa eurovizija tęstųsi su visom repeticijomis ir pan. apie mėnesį. pasisakau už orkestrą tik tokiu atveju, jei šalių bus ~20.

 10. Sveiki! Taip butu tikrai nuostabu, jei siame konkurse skambetu gyva muzika, tai suteiktu daugiau pasitikejimo siuo konkursu ir pridetu jam dideles garbes, taip pat manau, kad zymiai daugiau zmoniu susidometu siuo konkursu, ivertintu ji. Visada maloniau klausytis gyvo garso, kai supranti, jog i visa tai ideta zmogaus darbo. Labai noreciau, kad 2010 Osle vietoj muzikiniu takeliu grotu tikras orkestras. Butu ispudinga!!

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.