Eurovizija 2009 (renginys)

„Eurovizija 2009“: faktai

esc2009

 • Norvegija surinko rekordinį taškų skaičių (387). Jai taškus skyrė visos balsuojančios šalys. Mažiausiai — Bulgarija (2), Čekija ir Turkija (3), Portugalija ir Rumunija (5), Albanija (7). Likusios valstybės Alexandrui davė 8, 10 ar 12 taškų.
 • Ukraina ir Rusija, 2007 ir 2008 metais užėmusios vietas viršutiniame trejete, šiemet liko už top10 ribų.
 • Pirmą kartą nuo 2004 metų viršutinį dešimtuką pasiekė „Didžiojo ketverto“ valstybės (Jungtinė Karalystė ir Prancūzija).
 • Islandija jau antrą kartą lieka per žingsnį nuo pergalės.
 • Bosnija ir Hercegovina, Graikija, Rumunija, Rusija, Švedija, Turkija bei Ukraina nuo 2004 metų dar nė karto nepraleido „Eurovizijos“ finalo.
 • Tik Graikijos atstovai šeštus metus išlieka viršutiniame dešimtuke.
 • Andora šeštą kartą iš eilės nepateko į finalą. (Tiek kartų ir dalyvavo konkurse)
 • Belgijai bei jų kaimynams Nyderlandams penkerius metus iš eilės nepavyko įveikti pusfinalio barjero.
 • Nuo 2004 metų „Eurovizijoje“ dalyvaujanti Baltarusija iki šiol turi tik vieną finalistą (2007 m.).
 • Makedonijos atstovai nuo pat pusfinalių įvedimo (2004 m.) tęsia tradiciją ir ten užima 9-10 vietą. Skirtumas tas, kad nuo pernai dešimtos vietos neužtenka gauti kelialapio į finalą.
 • Portugalija antrus metus pateko į finalą, tačiau nuo pat 1996 metų nepasiekia viršutinio dešimtuko.
 • Kaimynai estai į finalą pateko tik iš šešto bandymo.
 • Čekijos Respublika po trijų dalyvavimo „Eurovizijoje“ metų savo sąskaitoje turi tik dvi paskutines ir vieną priešpaskutinę vietą pusfinalyje.
 • Lietuva dainų konkurse pelnė savo penktąjį „12 taškų“ (skaičiuojant pusfinalius ir finalus). Penkis kartus dalyvavome pusfinalyje. Lietuvos atstovams jis buvo sėkmingas antrą kartą. Šįkart pusfinalyje mums taškus skyrė 13 šalių iš 21 galėjusių balsuoti.
 • 2008-2009 metais taškų minimumas, reikalingas patekti į finalą, išliko 66-72.

23 Komentarai

 1. Šitas geras 😀

  „Čekijos Respublika, po trijų dalyvavimo „Eurovizijoje“ metų savo sąskaitoje turi tik dvi paskutines ir vieną priešpaskutinę vietą pusfinalyje.“

 2. Andoros labai ir net labai gera daina buvo. Verta buvo, nesuprantu, šalis labai panašioje pozicijoje kaip ir Lietuva. Atrodo ir kaimynų nemažų aplink yra, o kaip nebalsuoja, taip nebalsuoja. Aš nesuprantu, lenkai, rusai, baltarusai ir ukrainiečiai šiemet mums visiškai nedavė balsų. Tai totalus absurdas…Taip išeina, kad jie visiškai nesidomi ką deleguoja jų kaimyninė respublika į šį blizgalų ir kitokių skandalų šou, kuris dar vadinasi Eurovizija. Nežinau, man liūdna dėl tokio Lietuvos rezultato, nes Sasha Son(g) dalyvavęs daugelyje tarptautinių muzikinių konkursų ir festivalių, tapęs laureatu, Eurovizijoje liko totaliame šešėlyje, bent jau mums taip atrodo, gal jis ir buvo giriamas, balsai ir rezultatai čia yra viskas. Lietuva užtikrintai turėjo būti 10-uke. Andoros irgi labai gaila, graži, „užkabinanti“, įsimenama daina, o svarbiausia paprasta, bet ne lėkšta daina. Gerai ją pragrojus ir paplatinus galima dainą paversti bent Europos masto hitu. Paklausykit Andoros, įsitikinsite.

 3. seip tai man ir Andora visai patiko, taciau jos as nevertinu nes ji nuolat siuncia svetimsalius atstovauti jai. Ir dar. Kodel niekas faktuose neparase apie smukusy Eurovizijos lygi, kad laimi tokia banali, lexta juokinga dainu daineles daina is neutrogenos reklamos ir dar sumusa visu laiku rekorda. Nu zdz klaiku.

 4. kai kurių tikraaaaaai labai gaila. Pasirodo tikrai turim dėl ko didžiuotis. 🙂
  Ačiū Sasha, kad įvedei dar kartelį mus į finalą. 🙂

 5. Kai pirmą kartą klausiau visų visų euro dainų nematant vaizdo, tai tik Andoros daina liko neistrinta is mp3, greit isiminė ir patiko. Tai tikrai liudna ;/

 6. Pritariu visiems dėl Andoros. Dar jos tiek pergyvent turėjo, solistė likus 5 sekundėm prieš pasirodymą gitaros brauktuką pametė. ;D

 7. O kaip su azarbaidzianu bajeris kad jie dalyvavo tik antra karta ir uzeme 3 vieta?

 8. Lakkys-> Kur tu matai leksta ir banalia daina? Norvegijos? Nu tik nebesvaik, zinau, kad ant sirdies skaudu, kad ne tavo favoritai laimejo, bet didziosios daugumos favoritas Alexandras. Mano pvz favorites Estes ir Islande, bet ka jau padarysi:) Ir apskritai as kuo toliau tuo labiau pamegstu „Fairytale“, ne del to, kad ji banali ar ka, bet paprasciausiai uzbure ta daina, negaliu priedainio is galvos ismest, nezinau, bet hitas bus per Europa totalus:)

 9. Visai idomus faktai tik kaikurie is ju kaikurie labai preliminarus, bet idmu juk pasiskaitineti 😉

 10. Vat idomu kaip butu pasiskirsciusios vietos siemet, jai nebutu komisijos…Labai jau smalsu =)

 11. Baisi „“““norvego““““ atstovavusio Norvegiją dainą. Klausiau kelis kartus ir greit atsibodo.

 12. Idomus faktai 🙂

  Tik del sito truputi liudnas nes tikrai daina labai gera buvo —-> Islandija jau antrą kartą lieka per žingsnį nuo pergalės.

 13. Norvegas buvo vertas laimet, pirma karta nuo tada kai ziuriu eurovizija, laimejo mano favoritai, saunuolis Aleksandras Rybakas, nuostabi daine, paprasta ir tuo pat metu uzburianti ir be jokiu blizguciu ir pusnuogiu merginu, kas jau stovi gerklej, ne visas pasaulis sukasi apie nuogas bombas. Tai ir parode Norvegai!!!!

 14. mane uzknisa ta politika visiskas sh su ta komisija irgi balsuoja belekaip kitais metais tikiuosi shuda koki nusiusim greita

 15. cekai vargseliai 😀 siuncia siaubingas dainas, tai nenuostabu, kad nepatenka i finala 🙂

 16. Bet mes lietuvaiciai ir naivus. Dalyvaujame tik desimta karta ir jau verkiame, kad nesame pasieke pergales kitos salys tikrai daug metu dalyvavo kol pasieke pergale Juk norvegams iki pirmos pergales prireike 24 metu; Turikjai taip pat prireike 24 metu iki laimejimo; Bosniai jau dalyvauja 15 metu ir jiems dar vis nepasiseke iskovoti pirmosios vietos; Islandai dalyvauja jau 22 metus ir neivienos pergales juk taip pasiziurejus i siuos skaicius verta susimastyti aisku niekas nesako yra saliu kurioms pavyko laimeti savo pirmaisias penktais metais, bet manyciau lietuva turi subresti siam laimejimui visais atzvilgiais. Jus pagalvokite kiek lietuvai atseitu sitas renginys. Juk nepigiai? Dar su musu tokia valdzi tai maziausiai 50 mln. euru. Aisku paciam konkursui butu panaudota tik gal koks penktadalis. Todel as palinkeciau mums subresti iki lietuvos eurovizijos laimejimo 😉

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.