Eurovizija 2009 (renginys)

54 „Eurovizijos“ dainų konkursą laimėjo Norvegija! Lietuva užėmė 23 vietą

norway379

© Indrek Galetin (EBU)

Po ką tik pasibaigusio „Eurovizijos“ finalo, paaiškėjo, kad kitais metais konkursas keliauja į Norvegiją. Nugalėtojas surinko rekordinį balsų skaičių – 387 taškus. Antroje vietoje liko Islandija, trečioje Azerbaidžanas. Lietuvos atstovas Sasha Song su 23 taškais užėmė 23 vietą.

Alexander Rybak – „Fairytale“

Sasha Son – „Love“

Finalo rezultatai:

Vieta Šalis Taškai
1 Norvegija 387
2 Islandija 218
3 Azerbaidžanas 207
4 Turkija 177
5 Jungtinė Karalystė 173
6 Estija 129
7 Graikija 120
8 Prancūzija 107
9 Bosnija ir Hercegovina 106
10 Armėnija 92
11 Rusija 91
12 Ukraina 76
13 Danija 74
14 Moldova 68
15 Portugalija 57
16 Izraelis 53
17 Albanija 48
18 Kroatija 45
19 Rumunija 40
20 Vokietija 35
21 Švedija 33
22 Malta 31
23 Lietuva 23
24 Ispanija 23
25 Suomija 22

Lietuvos balsai finale:

 • 12 – Norvegija
 • 10 – Estija
 • 8 – Islandija
 • 7 – Rusija
 • 6 – Prancūzija
 • 5 – Azerbaidžanas
 • 4 – Ukraina
 • 3 – Jungtinė Karalystė
 • 2 – Danija
 • 1 – Malta

Lietuvai skirti balai finale:

 • 7 – Airija, Latvija
 • 4 – Jungtinė Karalystė
 • 2 – Estija
 • 1 –  Danija, Azerbaidžanas, Bulgarija

100 Komentarai

 1. sad nubas 23 likom geda sakyciau, bet vertinu ji uz pastangas ir tiek.. plius pirmi buvom ai lol negaliu

 2. bet pastebejau,kad balkanu ir kai kurios vakaru valstybiu komisijos vistiek skyre balsus kaimynam. Pvz: Kaip kroatai galejo gaut 12 tasku arba Ispanai.
  O latviu komisija negalejo pasistengt ir duot 12 tasku?

 3. Džiaugiuosi dėl Sashos. Žiūrėjau Euroviziją ir visiškai nejaučiau gėdos dėl mūsų atstovo. Juk užėmėm ne paskutinę vietą, o 23 iš 45. Sasha gražiai sudainavo, geras balsas, nuoširdus, nepakrautas pasirodymas, gera daina.. Žmogus stengėsi iš širdies viską pasiekti savo jėgomis, visgi finansavimo labai mažai gavo. Pastatytum tu su tokiu finansavimu kokį kitą dalyvį, tai pamatytum kaip atrodo ežiukas rūke. 😀
  Dėl Norvegijos tai labai džiaugiuosi. Ta daina man patiko nuo tada, kai pirmą kart ją išgirdau. 🙂 Šaunus pasirodymas ir pats vaikinukas gražus.

 4. To –> Lakkys Mielas kritike, jei tau taip viskas nepatinka pats nueik ir padainuok kitais metais Eurovizijoj. Gal užimsim garbingesnę vietą?

 5. Na ką,kiek aš žiūriu Euroviziją,tai ši pergalė pati verčiausia.Daina užvadani,o kur dar ALEXANDERIS!!!!!!!!!!!!!!Jei kas kitas atliktų Fairytale,skambėtų kvailai.O Alexanderis turi charizmos,yra paprastas,o kur dar smuikas…Laukiu jo turo po Europą,gal nepamirš Lietuvos…Nors,aišku,jis ne pižonas kaip Bilanas,gal net nekoncertuos…Bet..Labai tikiuosi.Nu,blogiausiu atvėju,pasiimsiu paskolą Eurovizijai 2010 :DD

 6. Europa visai neturi skonio…Tokia gera daina mūsų buvo …:(.Bet, kad ir kaip ten bebūtų, Sacha visvien šaunuolis!!!

 7. P.S. Lakky, tu rašai „shoke“ „muzikiny“,o kur dar skyrybos klaidos.Čia rodai savo intelektą,mums tokiems bukiems,kurie balsavo už Rybakk’ą…? Aišku…Matai,aš maniau,kad tokie „išprusę intelektualai“,kurie galingi jaučiasi tik interneto komentaruose,kaip tu, bent rašo be klaidų 🙂
  Nesinervink gi,nepyk,Alexanderio charizma visus užvaldė,net ne dainoj esmė.

 8. Manau, kad tikrai verta Lietuvos nacionaliniam transliuotojui pamąstyti apie atsisakymą dalyvauti Eurovizijos dainų konkurse. Galima išskirti kelias priežastis: finansiniai sunkumai šalyje, šalių balsavimas politiniais sumetimais, intrigos konkurso organizavime. Kaip vieną iš pagrindinių mūsų nesėkmių Eurovizijoje priežasčių įvardinčiau ir lietuvių atrankos dalyvių nepilnavertį pasiruošimą, t. y. mes ruošiamės lyg taip, kad Eurovizija ir jos publika yra tokia pati kaip ir Lietuvos, deja, bet čia nuo pat pradžios, nuo dainos kūrimo, jos pristatymo, šou reikia mąstyti apie europinį kontekstą. Tačiau visvien sveikinu Sashą Son(g), jis atrodė tikrai labai solidžiai, daina labai gera, jis manęs nenuvylė. Kitąmet net neįsivaizduoju, kad galėtų atstovauti mūsų šaliai. Pradėkime dairytis stipraus, charizmatiško, savo sceninę ir asmeninę energiją iš didžiulės salės perduodančio atlikėjo paiešką jau dabar….Mano asmenine nuomone, tai galėtų būti M. Mikutavičius, daugiau nelabai ir žinau…

 9. Nu ką. Esu maloniai nustebintas. JK, Prancūzija top 10. Aišku, sakiau, kad jei nelaimės Patricia, tuomet tik Norvegija. ;D Šiaip Malta, Švedija žemai kažkaip…O Turkija ir Graikija per aukštai. Kad Lietuva 23, tai iš dalies pasirodymo numeris prisidėjo. Bet juk ir į finalą patekome vos vos. Vienu žodžiu Sasha savo tikla pasiekė – pateko į finalą.

 10. pateksim>> Prieštarauji pats sau.
  Pirmoje komentaro pusėje kliedėjai apie tai,kaip Kroatija,Ispanija niekaip negali gauti 112,čia politika ir t.t. ir pan.
  Tačiau antroje pusėje jau aiškini,kad Airijos komisija galėjo pasistengt ir suveikt Lietuvai 12 balų.
  Bet ar čia nebūtų politika?
  Rašai visiškai be logikos.

 11. jei kiti padeda kaimynam tai kodel negali to daryti latviai pvz? Ir priestaravimo pats sau nematau.

 12. Jau Lietuvos dajna buvo simta kartu geresne nei Bosnijos ir Hercogovinos ar Armenijos… Bet kadangi jie turi geru kaimynu, kurie jiems krove po 12 ir maziau tasku tai savaime aisku, kad su lieva dajna uzeme 9 ir 10 vietas:(

 13. Man ameniskai Norvegija nepatiko, as norejau, kad laimetu Islandija man labiau patiko… Norvegijos dajna tikrai neverta pergales……..

 14. O kodėl tie latviai turėtų už Lietuvą balsuot,jei daina nepatiko?
  Niekaip nesuprantu.Man atrodo teisinga,kad kaimynas ne už kaimyną balsuoja,o jums,žiūriu,atvirksčiai.Na,kiek žmonių-tiek nuomonių.

 15. nk nesupratau….kroatija deleguota komisijos bet sasha aplenke 22 taskais..politika …nk geresnio nepadare ta komisija…

 16. Bet kokiu atveju Sasha saunuolis! JIs tikrai padare viska ka galejo,o del Norvegijos labai dziaugiuosi,nes daina tikrai uzvedanti,atlikejas grazus,balsa turintis… 🙂

 17. Nesuprantu, kodėl europiečiai neįvertina dainų, dainuojamų iš širdies, kodėl labiau patinka visokie Sakiai Rouvai, kurie balso neturi… Gal mums koją pakišo ir 1 nr. Bet Ispanija, dainavusi paskutinė, taip pat užėmė 24 vetą. Tai net nežinau… Jau tokia visuomenė, kad kičas – jėga, naturalumas – paskutinėj vietoj. Apie Alexandrą Rybaką ir Yohaną nekalbu – jie naturalūs ir verti savo aukščiausių vietų.
  Na, bet svarbiausia, kad mes finale, pvz., Kipras net nepateko, nors buvo vertas.

 18. Aciu TAU SASHA UZ nuostabu pasirodyma, kuris suvirpino musu sirdis ! ACIU ACIU ACIU !!!

 19. Aš balsavau už Bosniaj ir Hercegoviną, kodėl nei vieno balo neskyrė jiems Lietuva?

 20. Na jus tikrai trenkti kabinejates prie tokiu dalyku kaip lietuwiu kala, ot netiksos, tai parodo mano nesedejia nuolatos prie pc ir raideliu deliojima, kaip kazkas. suskaii. ir kas neismano muzikos tai isvis nerasykit tokiu straipsniu…pykina net..

 21. Sasha mldc tikrai gerai pasirode,Saunuolis! na Lietuva tikrai manau niekad nelaimes eurovizijos,nes tos salys kurios laimi buna investavusios milijonus i visa tai,o kadangi lietuva tokia salis,kad surenka zmones pinigu paremt atlikeja,o telekomunikacijos puse ju sau pasiema tai nzn kam isvis tada ten dalyvaut juk vistiek ka be siustum vistiek visad busim gale.

 22. To –> Lakkys. Būtent. O tu apie muziką išmanai geriausiai. Gal teiksies pasakyt , ką tu palaikei Eurovizijoj? Turkiją? Azebaidžaną? Graikiją? Atspėjau? Be to nebūtina nuolat sėdėt prie kompiuterio, kad mokėtum lietuvių kalbą.

 23. Viskas buvo puiku,Sasha pasirode NUOSTABIAI tik kad komisija nesupranta renginio gal tai ir isskaide balus.
  Isvis esame susitaike pralaimeti.
  Dabar suprtau kad dominuoja tik geras sou o ne daina ar balsas.

 24. bet cia nesamone gryna politika uz kaimynines salis balsuoja tai nesazyninga..mano manymu mes tikrai lb gerai pasirodem ir turejom bet jau 15 vieta uzimt o 23
  bet norbvegai gerai padainavo tai saunu…

 25. ei žvejy tu tik neužmik ant laurų.
  tikrai šiemet žiauuriai nusivyliau eurovizija…

 26. Estija, Estija ir dar karta Estija fig ta Lietuva, migruosiu i Estija, ten bent zmones zino, kas yra gera muzika:)

  O siaip nieks milijonu neinvestuoja (apart Azerbaidziano:D)! Pvz Islandija siemet antra, o ju biudzetas dar mazesnis uz LT buvo! Tas pats ir Bosniai, beveik nieko neinvestavo, o ziurekit 9-ti (sakysit kaimynai padejo, tai zinoma, o mes kaip Lietuviai visiem kaimynam ant slenkscio sikam, tai nieks ir nepadeda:D) Tokia realybe, pirma reik patiem zmonem apsikuopt, o paskui kaltint valdzia ir kitus…:)

  Zinau, kad gausiu komentaru atgal, bet savo nuomones nekeisiu!:)

 27. Hei, o kas dar galvoja, kad visas balsavimas gryna politika, tai geriausias tai paneigiantis dalykas yra toji pati Islandija, nes paziurekit zemelapy, kur ji randasi? O gi atlanto vandenyne ir spekit kieno jinai kaimyne? O gi niekieno:D Vienintelis dalykas tai juros siena su Airija ir Grenlandija. Tai va, o vat antra vieta paeme:) Kazin kaip? Del to, kad islandai niekad niekam neuzkliuna, o ir daina nuostabi:)

 28. Sveikinimai Ribak dainininkui
  Sasha pasiputes povas. Kita karta galvok ant ko loji. Geda pries visa Europa.

 29. labai labai dziaugiuosi Norvegijos pergale:D Jau kad buvo verti laimeti tai buvo:)
  Sasha saunuolis,bet daina visvien nebuvo verta pergales dziaukimes tuo kad bent finale padainavom!:D

 30. vika-gėda prieš europa? tai europai turi būt gėda už tai, kad balsuoja už visokius turkus.

 31. Nesuprantu kodel kur tik yra apklausos daugiausiai balsuoja kad sasha son padare geda lietuvai!Sasha son stengesi kiek galejo tai gi dziaukimes tuo!!tiesiog musu kaimynines salys turincios mazai zmoniu…Jos ir mazai balsavo..Visi buvo cool !

 32. Aš tai džiaugiuosi, kad Norvegas laimėjo, man jo daina labai patiko, tik išgirdusi iš kart supratau, kad Jis turi but nugalėtojas.
  Na, o Lietuviams reikia energingesnės dainos, praeitais metais išvažiavo Milius su tokia nuobodžia daina, nei vieno šokėjo, nei kokio pritarėjo ir kaip galėjom laimėt ką nors? Na, o šiaip metais Sasha pasirodė tikrai neblogai, bet tik galėjom išsirink, arba Jis sudainuot, ką nors energingesnio. Bet šiaip tikrai buvo žymiai geriaus už Milių.
  Šaunuolis Sasha. Taip pat ir Alexandras Rybak šaunuolis, labai gražiai padainavo.

 33. biski ziaurei cia su mumis lietuviais isejo kad uzemem tokia pasibaisetina vieta bet manau neverta nusiminti sashai son o man labiausiai patiko azerbadzianas

 34. Manau kiti metai tikrai bus geresni. Tikiuosi Dima vel daliuvaus ir si karta pateks i 5_tuka arba 3-tuka. kadangi jis ruosiasi keliauti po pasauli ir garsinti Lietuva. Manau musu maza salele po truputi isgarse (na bent tikiuosi)
  Sasha mes tave palaikom ir visada palaikysim ;D luv <3

 35. Kas galejo taip pasakyti, kad Sasha son padare Lietuvai geda !!!!
  Praeitais metais net nepatekom i finala!!!
  As labai dziaugiuosi Dima ir jo dainomis

 36. Nieks nesako, kad sasha padare geda lietuvai, juk ir taip aisku, kad lietuvai buta atstovu kurie paskutines vietas uzime tai antras lietuvos reultatas pagl geruma 😉

 37. Sakot Latviai kiaules…hm , o mes Latviam is viso neskyrem balu. Sasha gerai pasirode ;} Norvegai taip pat 😀

 38. O tai, kad ju daina kokia buvo tai geriau patylekim, beto jie net i finala nepateko 😉

 39. Jus norit kad Lietuva laimetu eurovizija? Ir kur idomu ji butu surengta? Siemens arenoje? jau geriau lietuviai nelaimetu nes tik apsijuoktu suarganizave eurovizija Lietuvoje…

 40. nu ir gerai,kad lietuva nelaimejo nes jei butu laimeje tai lietuviai kaip isproteje pradedu statyti scena naujajai eurovizijai ir krize butu dar didesne visiskai liktume be pinigu.Sasha sumale nesamone Alexandras gerai padainavo as uz ji, o ne uz ta kvaili Sasha.Geda lietuvai padaresu 23 vieta.

 41. nesu susipazines su visa istorija sito projekto, bet visgi drisiu paklausti: – Ar skaitliuku dureles turejo buti pakeistos abiejuose namuose visuose aukstuose? Jeigu taip, bent vienas aukstas 4tame name liko be dureliu

Komentuoti