Lietuva (EBU nuotr.)
Eurodiena.ltInterviuPodkastaiPrognozės

Artėjant „Eurovizijai“ Darius Užkuraitis įvertino pusfinalių dalyvius

Ilgametis Lietuvos „Eurovizijos“ komentatorius Darius Užkuraitis, sukaupęs patirtį tiek kaip komisijos narys didžiajame konkurse, tiek Lietuvos ir net kitų šalių nacionalinėse atrankose, mano, kad Lietuva užtikrintai pateks į finalą iš jau kitą antradienį Malmėje vyksiančio pirmojo pusfinalio. Svečiuodamasis „Eurodienos“ tinklalaidėje muzikologas prisipažino, kad viena daina jo minčių neapleido visą savaitę, o vieną dalyvę palygino su Karolina Meschino. 

Kartu su portalo Eurodiena.lt vyriausiuoju redaktoriumi Justu Buivydu buvęs Lietuvos eurovizinis balsas savo prognozes pateikia jau antrus metus iš eilės. Jis teigia į šias apžvalgas besistengiantis ateiti be išankstinių nuostatų ir dainas išgirsti pirmą kartą – taip, kaip kitą savaitę su jomis susipažins didžioji dalis Europos žiūrovų. Kol kas šis metodas pasiteisino – pernai šiam duetui pavyko atspėti 17 iš 20 finalistų, įskaitant abiejų pusfinalių laimėtojus.

Lietuvai – tvirta vieta finale

Kalbėdamas apie pirmojo pusfinalio dainas, D. Užkuraitis užtikrintai pasisakė apie Lietuvos šansus būti finale. Jam, kaip turbūt ir daugiau žiūrovų, Silvester Belt buvo malonus atradimas. Be to, pastebi jis, pastaraisiais metais į konkursą sugrįžta tendencija dainuoti savo kalba, tad Lietuva nuo šios bangos neatsilieka.

„Kalba yra prieskonis, vienas iš muzikinių garsų, kuris skamba dainoje. O „Luktelk, luktelk“ yra lengvai įsimenamas žodis. Apskritai, Silvestro daina yra labai pagauli ir turi net kelis momentus, už kurių galima užsikabinti“, – teigė ilgametis „Eurovizijos“ komentatorius.

Peržiūrėjęs visus būsimus pirmojo pusfinalio dalyvius, muzikologas apibendrino, kad galutinėje pusfinalio rikiuotėje Lietuva turėtų laisvai atsidurti tarp dešimties geriausiųjų ir pretenduoti į finalą patekti pirmajame penketuke.

„Būčiau tikrai nustebęs, jei Silvester Belt į finalą nepatektų“, – reziumavo D. Užkuraitis.

Visą pirmojo pusfinalio vertinimą pamatykite čia:

YouTube player

Tarp dalyvių – Karolinos Meschino antrininkė?

Po savaitės nuo pirmojo pusfinalio apžvalgos prisėdęs susipažinti su antrojo pusfinalio dalyviais, D. Užkuraitis pripažino, kad visą tą laiką iš galvos negalėjo išmesti Airijos pasirodymo. Šiemet šaliai, kurios pastaruosius metus nelydėjo sėkmė, atstovauja Bambie Thug su išskirtinio skambesio daina „Doomsday Blue“.

„Visą savaitę galvojau apie pirmąjį pusfinalį ir ypač apie Airijos pasirodymą – geras jis ar blogas, bet nusprendžiau, kad vis dėlto geras. Jie iš tikrųjų šįkart yra kitokie nei įprastai. Vaizdas įdomus, garsas keistas, manau, kad turi daugiau šansų patekti į finalą“, – „Eurodienos“ tinklalaidėje sakė jis.

Stebėdamas antrojo pusfinalio dalyvius radijo laidų vedėjas atkreipė dėmesį į Izraelio paraišką. Tiesa, ne vien dėl dainos, bet ir dėl pačios atlikėjos. Jam, kaip ir kai kuriems internautams, Eden Golan pasirodė panaši į Lietuvos socialinių tinklų žvaigždę Karoliną Meschino.

Susipažinęs su visomis šių metų dainomis kaip pagrindines pretendentes nugalėti buvęs Lietuvos „Eurovizijos“ komentatorius įvardijo Šveicariją ir Italiją. Jis taip pat pateikė savo prognozę, kelintą vietą galutinėje rezultatų lentelėje galėtų užimti Lietuva.

Visą antrojo pusfinalio vertinimą ir Lietuvos rezultato finale spėjimą pamatykite čia:

YouTube player

68-asis „Eurovizijos“ dainų konkursas jau kitą savaitę vyks Švedijos mieste Malmėje. Lietuvos atstovas Silvester Belt su daina „Luktelk“ jame pasirodys pirmajame pusfinalyje antradienį, gegužės 7 d.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rytis
Bendraukime 📩 rytis@eurodiena.lt