EBU nuotr.
Dalyviai

Drama tarp transliuotojų baigta: Kiprui atstovaus Silia Kapsis

Kipras tapo antrąja šalimi, paskelbusia apie savo atstovą kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkurse. Šalies nacionalinis transliuotojas CyBC rugsėjo 25-osios vakarą patvirtino kurį laiką sklandžiusius gandus, kad salos vėliavą į Švediją veš Silia Kapsis.

Šiai šaliai antrus metus iš eilės atstovaus atlikėjas, kurio graikiškas-kiprietiškas šaknis papildo ryškios sąsajos su Australija. Tiek Silia, tiek šiemet Liverpulyje dainavęs Andrew Lambrou gimė Australijoje.

Sidnėjuje gimusi 16-metė pirmąjį savo singlą, parašytą dar prieš ketverius metus ir pavadintą „Who Am I?“, išleido 2022 m. pabaigoje. Šiemet mergina pristatė dar dvi dainas – „No Boys Allowed“ ir „Disco Dancer“.

YouTube player

Ne ką mažesnį vaidmenį nei dainavimas Silijos gyvenime užima ir šokiai – ji dirbo su pasaulinio garso choreografais, buvo atrinkta į „ImmaBeast Dance Company“ Los Andžele, šoko su Stephenu tWitch Bossu laidoje „The Jennifer Hudson Show“ bei dalyvavo Taboo iš grupės „Black Eyed Peas“ sukurtame dokumentiniame šokio filme.

Silia taip pat atliko pagrindinį vaidmenį debiutiniame trumpametražiame filme „Pearly Gates“ ir dirbo įvairiuose „Nickelodeon“ televizijos projektuose, nuolat pasirodydavo kaip vedėja laidoje „Nick News“.

Dar liepos mėnesį Silia Kapsis socialiniuose tinkluose išreiškė norą „Eurovizijoje“ atstovauti Graikijai, o su Kipru buvo siejama pastarosiomis savaitėmis.

YouTube player

Kiek anksčiau Kipro transliuotojas CyBC planavo kitų metų atstovo „Eurovizijoje“ paieškai pasitelkti Graikijoje rengiamą populiarią televizijos laidą „Fame Story“. Visgi ši mintis nepatiko graikų transliuotojui ERT – jie pareiškė, kad Kipras negali kaip nacionalinio atrankos formato naudoti kitoje šalyje, kito transliuojamo rengiamos televizijos laidos. Į konfliktą rugpjūtį netgi įsikišo Europos Transliuotojų Sąjunga, kuri patikslino, kad jei transliuotojas nori atlikėją rinkti atrankos būdu, tai turi daryti pats surengdamas nacionalinę atranką. Dėl to šios minties Kipras atsisakė, o CyBC nusprendė atstovą, kaip įprasta Kiprui, rinkti uždaru būdu.

Pernai Liverpulyje šaliai atstovavęs Andrew Lambrou su daina „Break A Broken Heart“ užėmė 12-ą vietą. Kipras šiuo metu yra šalis, kuri „Euroviziojoje“ dalyvavo daugiausiai kartų, bet niekada konkurso taip ir nelaimėjo. Arčiausiai to buvo Eleni Foureira, 2018-aisiais užėmusi 2-ą vietą.

YouTube player
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus