Atrankos

Olandų kalba grįžta į „Euroviziją“ – Nyderlandams atstovaus S10

AVROTROS nuotr.

Nyderlandų transliuotojas AVROTROS paskelbė, kad šalies garbę 2022 metų “Eurovizijoje” gins jaunoji alt-pop žvaigždė S10. Mergina atliks dainą olandų kalba ir tai bus pirmas kartas nuo 2010 m., kai šią kalbą galėsime išgirsti didžiojoje dainų konkurso scenoje.

S10 – sceninis 21-erių metų atlikėjos Stien den Hollander vardas. Būdama 19-os mergina įrašė pirmąjį savo albumą, kuris gimtojoje šalyje buvo labai gerai įvertintas ir apdovanotas „Edison“ apdovanojimu kaip geriausias alternatyvus albumas. 2020 m. atlikėja išleido antrąjį albumą „Vlinders“, atlikėjos koncertuose būdavo išperkami visi bilietai, o dainos pakildavo iki aukščiausių vietų radijo stočių topuose. Savo dainų tekstuose atlikėja nevengia rimtų ir skaudžių temų, ji dažnai dainuoja ir drąsiai kalba apie apie psichologinę sveikatą.

AVTROTROS vadovas Eric van Stade komentuodamas šį pasirinkimą sakė, kad S10 muzika yra drąsi ir autentiška: „S10 visada išlieka savimi ir turi savo unikalų stilių. Paskutiniuosius 11 metų rinkomės dainas anglą kalba, o šiais metais „Eurovizijoje“ dainuosime olandiškai. Rizikuojame šiuo sprendimu, tačiau jį priėmėme vienbalsiai.“

2005-2012 m. nei karto į finalą nepatekę olandai nei karto, nuo 2013 m. atrado raktą į sėkmę ir „Eurovizijos“ finalą praleido vos vieną kartą. 2014 m. antrą vietą užėmė duetas „The Common Linnets“, o sėkmingą atkarpą 2019-aisiais vainikavo Duncan‘o Laurence‘o pergalė. Pernai konkurso šeimininke tapusiai šaliai atstovavo Jeangu Macrooy, kuris su daina „Birth of a New Age“ užėmė 23 vietą.

Komentuoti