Thomas Hanses (EBU) nuotr.
Rezultatai

Pusfinalių rezultatai – laimėjo Australija ir Nyderlandai, Jurijus liko per plauką nuo finalo

Tik pasibaigus 2019 metų „Eurovizijos“ finalui buvo paskelbti ir išsamūs pusfinalių rezultatai. Paaiškėjo, kad Lietuvos atstovas nuo į finalą patekusios Danijos atsiliko vos vienu taškeliu.

Kalbant apie pirmąjį pusfinalį – nugalėtoja tapo Australija, antrą vietą užėmė Čekija. Įdomu, kad abi šalys finale turėjo tenkintis kiek prastesniais rezultatais (atitinkamai 9 ir 11 vieta). Kaip ir prognozuota, paskutines dvi vietas užėmė Suomija ir Juodkalnija, o visiškai netoli finalo liko mūsų kaimynai lenkai, kuriems iki Baltarusijos pritrūko vos 2 taškų.

Kalbant apie komisijos ir žiūrovų lentelės skirtumus, galime matyti kad žiūrovai vietoj Baltarusijos finale norėjo matyti Lenkiją, o komisija, kaip ir buvo galima tikėtis, finale vietos nematė San Marinui. Žiūri nariai Serhatui skyrė tik 15-ą vietą, o dešimtuke matė Vengrijos atstovą.

17. Portugalija

Antrajame pusfinalyje daugiausiai balų surinko Nyderlandai, tačiau šalis nelaimėjo nei žiūrovų, nei komisijos balsavimo. Kaip ir finale, daugiausiai balų žiūrovai skyrė Norvegijai, tuo tarpu komisija aukščiausiais balais vertino Šiaurės Makedoniją.

Lietuvos atstovą žiūrovai įvertino 77 balais (8 vieta žiūrovų lentelėje), o komisija Jurijui skyrė tik 16 balų ir to pakako aplenkti tik vieną šalį. Viso lietuvis surinko 93 balus ir nuo Danijos atstovės atsiliko tik vienu taškeliu.

Komisijos lentelėje, lyginant su bendra lentele, matome du pagrindinius skirtumus – dešimtuke yra Rumunija ir Moldova vietoj Norvegijos ir Albanijos.