Eurovizija 2009 (atrankos)

Merūnas: jei pasmerks Lietuvoje, keliausiu į užsienį (alfa.lt)

Nors „Eurovizijos“ dainų konkursas ką tik pasibaigė, Lietuvos muzikos pasaulio atstovai jau planuoja pasirodyti kitų metų projekto atrankoje. Pirmasis apie norą kitais metais atstovauti Lietuvai tarptautiniame muzikiniame konkurse prasitarė „Kelias į žvaigždes 2“ nugalėtojas Merūnas. Estijoje vykusiame konkurse „Laagna Laul 2008“ „Grand Prix“ apdovanojimą gavęs atlikėjas nusprendė, kad jam reikalingas ir „Eurovizijos“ konkurso nugalėtojo titulas.
Alfa.lt kalbino dainininką apie rezgamus planus, kaip pagaliau Lietuvai užkariauti Europos televizijos žiūrovų širdis.

Kaip pradedi ruoštis „Eurovizijos“ dainų konkursui?

Jokio specialaus ruošimosi nėra. Tačiau šiuo metu ieškau kompozitoriaus, kuris galėtų parašyti konkursui tinkančią dainą. Manau, kad daina šiame konkurse yra svarbiausia. Ji parodo atlikėjo muzikinius sugebėjimus, o choreografiją galima visada priderinti. Mano „eurovizinės“ dainos autoriumi gali tapti italų kompozitorius, su kuriuo susipažinau Taline. Jis italams rašo lyriškas dainas. Pasisiūlė vieną sukurti ir man. Būtent pirmenybę ir teikčiau lyriškai dainai, nors pastarųjų metų pavyzdžiai rodo, kad „Eurovizijos“ žiūrovai labiau palaiko „audringas“ dainas.

Ar tikėjai Jeronimo Miliaus sėkme šių metų „Eurovizijos“ konkurse?

Nuo pat pradžių netikėjau, kad jam pavyks pereiti pusfinalį. Manau, kad pagrindinė klaida buvo ta, kad scenoje jis pasirodė vienas. Nors iš viso esu pasipiktinęs pastarųjų metų konkursu. Muzikinis konkursas tapo cirku, kuriame muzika nebėra tokia svarbi. Tikiuosi, kad kitais metais „Eurovizija“ tiek „nebenusicirkins“ ir kičo bus mažiau.

Koks „Eurovizijos“ sėkmės receptas?

Neparagavęs negaliu pasakyti. Bet manau, kad šiam konkursui reikia kažko naujo ir stebinančio. Pabandysiu ką nors tokio ir sugalvoti kitų metų konkurso nacionalinei atrankai. Žinoma, Lietuvai laimėti tarptautinį finalą būtų labai sunku, nesvarbu, kokia gera daina nuskambėtų. Juk visi jau pastebėjo, kad šis konkursas tapo politiniu.

Jei teks atstovauti Lietuvai „Eurovizijoje“, bet nepasiseks, ar nebijai užplūsiančios kritikos iš žiniasklaidos ir muzikinio konkurso žiūrovų?

Kritikos nereikia bijoti. Ji tik parodo, ką reikia taisyti. Kritiką visada priimu teigiamai. Žinoma, žemas vietas konkurse iškovojusių atlikėjų laukia visuomenės pasmerkimas, grįžus į Lietuvą. Bet tai manęs negąsdina. Nors šie dainininkai neretai yra nurašomi, muzikinės karjeros galima siekti ir už Lietuvos ribų. Konkurso metu Taline susilaukiau keletos įdomių pasiūlymų dalyvauti įvairiuose projektuose Italijoje, Izraelyje bei Vokietijoje. Todėl jei nepavyktų „Eurovizijos“ konkurse, žinau, kad keliaučiau į užsienį.

Alfa.lt (Ugnė Karaliūnaitė)

1 Komentaras

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.