Thomas Hanses (EBU) nuotr.
Rezultatai

Netikėti pusfinalių rezultatai: triumfavo Izraelis ir Norvegija, Lietuva – devinta

Vos pasibaigus 2018 metų „Eurovizijos“ finalui iš karto buvo paskelbti pusfinlių rezultatai, kuriuose – nemažai netikėtumų.

Pirmajame pusfinalyje, kaip ir finale, triumfaro Izraelijos atstovė Netta, sutinkusi 283 balus, o pusfinalio favorite tapusi Eleni Foureira iš Kipro užėmė antrąją vietą. Įdomu, kad finale žiūrovų balsavimą laimėjusi Izraelio atstovė pusfinalyje pagal žiūrovų balsavimą užėmė tik 4-ą vietą. Kiek netikėta galime laikyti Ievos Zasimauskaitės užimtą vietą pusfinalyje – nors po pusfinalio ji labai sparčiai pradėjo kilti lažybų bendrovių reitinguose, patekimas į finalą nebuvo toks užtikrintas, kaip galėjome spėti. Lietuvė surinko 119 balų ir užėmė 9-ąją vietą. Arčiausiai finalo buvo Azerbaidžanas (11-a vieta) ir Belgija (12-a vieta), o autsaiderėmis liko Makedonija (18-a vieta) su Islandija (paskutinė, 19-a vieta).

Žiūrint į atskiras komisijos ir žiūrovų lenteles žvilgsnis, žinoma, pirma krinta į Lietuvos vardą. Mūsų atstovė finale atsidūrė tik dėl žiūrovų balsų – komisija Ievai skyrė 11-ą vietą. Taip pat komisija „nuskriaudė“ Suomijos atstovę Saara Alto, skirdama jai tik 15-ą vietą, tačiau pagal žiūrovų balsavimą užimtos 7-os vietos užteko tam, kad šalis po trejų metų pertraukos pasirodytų „Eurovizijos“ finale. Vietoje Lietuvos ir Suomijos, komisija finale norėjo matyti Belgiją ir Šveicariją. Žiūrovai finale vietoj Albanijos norėjo matyti Graikiją, bet pagal žiūri balsavimą trečiąją vietą užėmęs Eugent Bushpepa bendroje lentelėje užėmė 8-ą vietą ir pateko į finalą.

17. Baltarusija

Antrajame pusfinalyje nugalėjo norvegas Alexander Rybak, o jam ant kulnų lipo Benjamin Ingrosso iš Švedijos. Įdomu tai, kad pusfinalio nugalėtojas finale užėmė tik 15-ą vietą. Vos kelių balų iki finalo pritrūko Rumunijai ir Latvijai, o paskutinę vietą užėmė Gruzijos atstovai. Pirmą kartą į finalą nepatekusi Rusija bendroje pusfinalio lentelėje užėmė 15-ą vietą. Kaip ir pirmajame pusfinalyje, žiūrovų balsavime pirmąsias devynias vietas užėmusios šalys pateko į finalą, tačiau žiūrovai vietoj Nyderlandų finale norėjo matyti Lenkiją. Pagal komisijos balsavimą 11, 12 bei 14 vietas užėmė į finalą patekusios Serbija, Danija bei Vengrija. Vietoj šių šalių komisija finale norėjo matyti Maltą, Latviją ir Rumuniją.