Eurovizija 2009 (renginys)

Komisijos balsavimas „Eurovizijoje“ žada būti skaidrus

Kaip žinia, šiemet „Eurovizijos“ konkurse įvesta nauja balsavimo tvarka nulemia tai, jog 50% finalo rezultatų priklausys nuo komisijos. Šiandien Europos Transliuotojų Sąjunga pristatė smulkesnį taisyklių aprašą. Štai svarbiausi faktai:

 • Kiekvienoje iš 42 dalyvaujančių šalių bus žiuri, sudaryta iš penkių muzikos profesionalų, bei pirmininko, kuris neturės balso galios.
 • Komisija nacionalinio transliuotojo pastate balsuos tiesiogiai stebėdama ne finalą, o antrąją finalo repeticiją, kuri vyks penktadienio vakarą.
 • Kiekvienos komisijos darbą stebės nepriklausomas auditorius.
 • Žiuri privalo būti suburta iš skirtingo amžiaus grupių bei lyčių atstovų. Visi nariai privalo turėti tos šalies, kurioje balsuoja, pilietybę bei negali būti kaip nors susiję su „Eurovizijos“ dalyviais ar jų dainomis.
 • Prieš finalą, arba jo metu, konkurso komentatoriai privalės paskelbti savo šalies komisijos narių vardus.
 • Kiekvienas žiuri narys balsavimo lape užpildys kam skiria savo 12, 10, 8, 7 ir t.t. taškų.
 • Komisijos pirmininkas susumuoja penkių narių taškus ir dešimčiai dainų, kurios surenka daugiausiai, skiriami bendri komisijos taškai nuo 12 iki 1. Lygiųjų atveju komisijos nariai pakeldami rankas nusprendžia, kam skirti aukštesnį balą.
 • Žiūrovų balsai taip pat paverčiami į 12 balų sistemą ir sumuojami su komisijos taškais. Ši suma taip pat paverčiama į taškus nuo 12 iki 1 ir tai yra galutiniai valstybės taškai. Esant lygiosioms, aukštesnį tašką gauna šalis, surinkusi daugiau taškų iš žiūrovų.
 • „Eurovizijos“ finalo metu taškai pristatomi tokia pat tvarka kaip pastaraisiais metais.
 • Komisijos taškai bus viešai paskelbti oficialiame „Eurovizijos“ tinklalapyje, todėl matysime, ką būtent palaikė kiekvienos šalies žiūrovai, o kas buvo komisijos favoritai.

Nauja balsavimo sistema galioja tik finale. Pusfinaliuose, kaip ir pernai, žiūrovai išrinks 9 finalistus, tuo tarpu komisija deleguos tik vieną atlikėją.

Tikėkimės, kad toks Europos Transliuotojų Sprendimas išeis tik į gerą.

25 Komentarai

 1. Nu gal siek tiek susilpnis politine ytaka konkursui bet as manyciau kad komisijos nariai irgi zmones ir labiau ranka kryps rasyti geresni bala artimesnem salim 😉

 2. Aciu dievui, kad siemet komisija yra, be komisijos Eurovizijoje balaganas butu;D

 3. Balagano jokio nebutu tiesiog viskas vyktu kaip ir anksciau, o tai gal pades labiau vertinti paciu saliu dainas, o nepolitika ar ju populiaruma 😉

 4. Nu tikekimes uzimsim devinta vieta arba naivei galvoti kad komisija nuspres kad esam tie vieninteliai is pusfinalio kuriuos komisija deleguos i finala 😉

 5. Tuomet nerasyk zodzio „vel“, jeigu net nepameni kas buvo pernai. O pernai buvo, kad i finala pirma karta ever pateko Lenkija, Islandija, Portugalija. Maloniai nustebino Danijos, Norvegijos patekimai i finala. Ir nematau as cia politikos.

 6. Nors mano atminty neliko,kas ten ‘atsitiktinai’ pateko į finalą,bet tikrai pamenu,kad pateko ir tokios,kurios TIKRAI neturėjo patekt ir pateko,dėl didelio kaimynų skaičiaus.

  Ir,beje,būčiau labai dėkinga,jei man neaiškintum,kokius žodžius a la ‘galiu’ rašyt,ir kokių-‘ne’.

 7. 50% komisijos įtaką vertinu labai skeptiškai. Tai per daug. Užtektų pvz. ir trečdalio balsų. Šiemet visokios Maltos, UK ar Danijos turėtų būti komisijos favoritai…

 8. Visokios Maltos, UK…. nu ir pasakei 😀
  Bet jeigu viskas bus skaidru ir rodys komisijos balsus, manau galvos, kad negalima taip lengva ranka balsuoti už kaimynus.

 9. Nu jau rimtai…“Visokios“. Visos sios trys tavo paminetos salys yra realios pretendentes uzimti auskta vieta. Ir is tiesu, juk rezultatus komisijos rodys :/

 10. Nors ir pretenduoja i aukstas vietas tai tik del to kad yra garsus atlikejai 😉

 11. Taip. Pvz dėl Maltos aš imu abejoti. Gi Bilanas ir laimėjo, kad yra Bilanas, o ne dėl kažkokios fantastiškos dainos 😉

 12. Maltai ir UK tai ir komisijos nereikės, kad į finalą patektų… o va prancūzija tai tik taip ir pateks 😀 😀

 13. Manau, kad Bilanas is dalies laimejo del to, kad jis Bilanas. Jeigu butu atstovaves Baltarusijai, tikriausiai nebutu laimejes.

 14. Ir del to kad gan garsus vardas visame pasaulyje tada jau zmones nekreipia i nieka demesi ar daina gera ar negera vistiek uz ji yra balsuojama
  😉

 15. Taigi Rusija tiek pinigų į Bilaną sudėjo, ;D
  Manau, kad komisija kaip tik daug ką įtakos. Juk jie vertins remdamiesi savo profesionaliu požiūriu, o ne kaip mes, paprasti žiūrovai – simpatijomis.

 16. kažkaip manau, kad komisija irgi „varys“ ant simpatijų. gi ir ten žmonės sėdės, o ne kokie robotiūkščiai.

 17. As pritarciau virginijai, nesvarbu kad jie irgi zmones bet jie profesionaliskesni uz paprastu ziurovus juk jie balsuoja uz pacios dainos skambesi, o ne tai kaip ji praofisionaliai atlikta 😉

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.