Eurovizija 2016 (atrankos)

Lietuvos atrankos į „Euroviziją“ dalyvė Catrinah: mano kūrinys yra tarsi gyvenimo himnas [IŠGIRSKITE]

Atlikėjos asmeninio archyvo nuotr.
Isaiah Urken nuotr..
Isaiah Urken nuotr.

Praėjusią savaitę „Eurovizijos“ gerbėjai sulaukė geriausios kalėdinės dovanos – LRT televizija paskelbė sąrašą atlikėjų, kurie pasirodys 2016 metų nacionalinėje atrankoje. Muzikos stilių atstovų įvairovė žada mums nuostabią du mėnesius truksiančią muzikos šventę. Šiandien mums teko garbė pakalbinti atlikėją Catrinah, kurią konkurse galėsite stebėti ir palaikyti jau sausio mėnesį.

Sveiki, Catrinah! Sveikiname su dalyvavimu atrankoje! Nesate scenos naujokė – baigėte džiazinio dainavimo studijas LMTA, sėkmingai dalyvavote televizijos projekte „Lietuvos balsas“ ir dirbate su muzikos įrašų kompanija „Meska Music“. Ar „Eurovizija“ turėtų tapti nauju laipteliu Jūsų karjeroje? Kaip apsisprendėte pasirodyti konkurse?

–Sveiki! Tai konkursas, kuriam tikrai ilgai brendau. Tiesiog gyvenau, dariau savo darbus, rašiau dainas ir atsirado „Be Free“, kuria tikiu ir noriu parodyti visam pasauliui. Apie muzikinę karjerą šiuo metu mažiausiai galvoju, nes mano gyvenime atsirado tiek įdomių dalykų, o siekis tapti įžymia dainininke nebekamuoja taip, kaip anksčiau. Nebegraužiu savęs dėl nesudainuotų natų, neužbaigtų kurti dainų, neištobulinto įvaizdžio ar įspūdingai augančios karjeros. Esu sau tobula ir dainuoju apie tai, ką matau ir ką jaučiu. Apie tai, kas kabina mano sielos stygas.

Kuo „Be Free“ turėtų sužavėti „Eurovizijos“ žiūrovus? Kas prisidėjo prie dainos kūrimo proceso?

–Daina yra ypatinga. Joje visas gyvenimas vaizduojamas kaip kova, o žmogus – karys didžiulėje armijoje. Jis sistemos vergas, kovojantis su tokiais, kaip jis, mūšyje, kuriame nėra galo. Jis išsilaisvins tik atverdamas širdį meilei. Meilė – tai kelias į laisvę. Mano kūrinys yra tarsi gyvenimo himnas. Jį sukūrėme kartu su Saxtone ir Paul Monroe, kurie įkūrė „Meska Music“.

Isaiah Urken nuotr.
Isaiah Urken nuotr.

„Eurovizijos“ dainų konkurse kiekvienas atlikėjas turi tik 3 minutes, kad įrodytų auditorijai, jog jis ir jo kūrinys yra geriausi. Kaip ruošiatės nacionalinei atrankai? Ar turėtume tikėtis išskirtinio scenografinio sprendimo?

–Manau, jog vizualizacija yra labai svarbus aspektas. Žmogus įvertina viską. Aišku, šiuo metu bandau koncentruotis į atlikimą, tačiau noriu suburti gerą komandą vientisam stulbinančiam vaizdui sukurti. Man reikia ypatingo kostiumo, kuris turi būti labai kūrybiškas ir drąsus. Taip pat planuoju dirbti su choreografu ir teatro režisieriumi. Tai žmonės, kurie padėtų įrėminti dainos idėją. Mano misija savo pasirodymu – pranešti žinią.

Kaip vertinate prie finišo tiesiosios artėjančius 2015 metus? Kokius tikslus sau išsikelsite 2016 metams? 

–Šie metai man buvo kupini kūrybinių paieškų ir atradimų. Manau, jog dėmesį verta koncentruoti būtent į pasiekimus. Kiekvienas iš jų, kad ir mažytis, motyvuoja dirbti kruopščiau ir reikalauti iš savęs dar daugiau. Būtent su tokia nuotaika atversiu duris į 2016 metus. Neslėpsiu, jog pagrindinis mano tikslas yra važiuoti į Stokholmą su „Be Free“ ir sėkmingai atstovauti Lietuvai. Padarysiu viską, kad šį tikslą įgyvendinčiau.

Ko norėtumėte palinkėti skaitytojams žiemos švenčių proga?

–Skaitytojams norėčiau palinkėti šviesių minčių ir šypsenų šviesulėlių akyse. Saugokite savo gyvenimus nuo tuščių vienkartinių pseudovertybių. Likite ištikimi savo laisvei, kuri veikia visada greta meilės.

Dėkojame dainininkei Catrinah už atvirumą ir norime palinkėti sėkmės, įkvėpimo ir kantrybės artėjančioje muzikinėje kovoje! O Jus, mielieji skaitytojai, kviečiame išklausyti ir įvertinti atlikėjos konkursinį kūrinį „Be Free“ ir pasidalyti savo įspūdžiais komentaruose.

58 Komentarai

 1. Labai gera daina! 😀 Užneša į Margaret Berger kūrinius ;P O jeigu dar bus puiki vizualizacija ir choreografija tai bus laimėtoja :3 Jei Montvydo fanai neužbalsuos…..

 2. Pati geriausia daina ! Verta atstovauti Lietuvą Stokholme ! Ir žinau, kad bus įvertinta labai aukštai ! Jokia Montvydo daina net ne gali lygintis su Catrinah “ BE FREE “ . Jėga daina ! Balsuojame visi už “ BE FREE “ Catrinah ! Ji geriausia !

 3. Sutinku , Miglė ! Čia tikrai rimta konkurencija visoms tom “ balalaikom “ . Verta balsuoti už Catrinah ir dainą “ BE FREE “ . Garbingai atstovaus Lietuvą Stokholme ir bus ne gieda !

 4. wow čia tai daina puiki. Balsuosiu baebėjo turim šansą gerą vietą užimti. 🙂

 5. O man sita daina nepatinka, nieko gero joje nematau ir manau, kad jai si daina vaziuotu uzimtu pusfinali max 15 vieta.

 6. LOLO , jus blogai orentuojates muzikos rinkoje . Jeigu važiuotų į Stokholmą Catrinah su daina “ BE FREE “ , pasisekimas garantuotas . Jau visi pavargo nuo tuščio šokinėjimo ir žmonės jau pasiilgo tikrų vertybių . Daina tikrai užims tinkama vieta ir garbingai atstovaus Lietuvą !

 7. man visiskai nepatinka ir netinka ji eurovizijai, nemanau, kad galetu i finala is viso patekti

 8. nežinau iš kur čia „muzikos ekspertų“ tiek prisirinkę, bet daina tikrai nepatektų net į pusfinalį. ji tokia pati, kaip ir milijonai kitų. žodžiai kaip žodžiai, bet skambesys ne koks.

 9. Nuostabus kūrinys!!!
  Euroviza… Šviesos… Garsas… Ant scenos stipri moteris… Užburiantis atlikimas… Wau!!! Bus jiega!!!
  Tu europiečių nesuprasi, nežinau kas jiems patiktų šiais metais, bet aišku tik vieną, Catrinah ir jos daina tikrai įsirėžtu į žmonių atmintį!
  Kuo didžiausios sėkmės!!!

 10. ALKA, o Jūs darėte apklausą ir sužinojote ko reikia ir ko nereikia 2016 eurovizijai? 🙂 Nejuokinkit!!! Jūs turbūt užsiimate Katrinos vadyba :)))))) Tuo met sėkmės! Kažkaip ir Ištvanas, ir Katrinos garantuoja pergalę eurovizijoj…. Nusiraminkit. Būkit realistais 🙂

 11. Sutinku su NATALI ! Daina tikrai įsirėž į atmintį . Catrinah daina Be Free verta dėmesio ! Superinė daina ! Ko geriausios sėkmės !

 12. Na matau , kad ši daina bei atlikėja jau dabar čia daug diskutuojamos naujienos kas yra gerai. Mano manymu ganėtinai stipri.

 13. Turiu pastebėjimą. Pradžia šiek tiek panaši į potencialią estų nugalėtoją Lauros Supersonic. Lauros daina atrodo labiau įsimenama, o Catrinos su gilesne mintim. Turi savų privalumų abi, bet daug šansų, kad susilauks lyginimų, jei susitiks viename pusfinalyje arba finale. Bet nemanau, kad tai trūkumas.

 14. tokios dainos kaip „Be Free“ gimsta ne kiekviena diena. As manau, kad tai daina is auksciau. Si daina- nugaletoja- aktuali siandien, kai visiems jau atsibodo pavirsutiniskas striokciojimas, lovos temos. Pasaulyje vyksta ziaurus dalykai, zmonem reikia dainos su tikrais jausmais ir gilia tema. Eurovizija 2016 – tai dainos „Be Free“metai.

 15. Stipri daina 🙂 Nenustebsiu jei laimėtų 🙂 ir jei komisija bijodama Lietuvos pergalės prastums ką kitą. Kas nelabai vertas. be Catrinah man pergalės dar verta Eglė Jakštytė su daina Leisk dar 🙂 Tikiuosi viena iš šių dviejų nugalės 🙂

 16. Kur jus taip skubat? Gal bus dar geresniu dainu. Kai visas isklausysime, tai ir balsuosime. 🙂

 17. Nezinau, kokios kitos dainos bus, bet si NUOBODI, nieko neissikiria, net priedainio neturi, nieko joje nera, klausem 11 zmoniu sia daina ir vienareiksmiskai nuobodi, kazkokia blondine Biberio tipo daina nuobodzia dainuoja ir marma kazka su prasta angliska tarme. Niekam tokios dainos nereikia, ji net atrankos nepraeitu, nes daina be jokio cinkelio, nu visiskas niekas. Tikiuosi, kad Ugne Smile kazka gero padainuos, nes ji bent balsa turi, o cia kazkokia blondine dainuoja balsu lyg pridususi ar kokia zuvis is gelmiu pritrukusi oro ir ismesta i kranta. Vaikams, gal tokia daina ir gali patikt, bet Eurovizijoje uz tokia nesamone niekas nebalsuotu tiesiog. Muzika, tekstas, atrodo lyg paaugliu kurtas, o Eurovizijoje visoje Europoje balsuoja zmones kam per 30m.o ne vaikai ir paaugliai.

 18. Catrinah is awesome!!!!! We love her here in New York!!!!! Amazing world class talent!!!!

 19. Lene, nuobodi cia tik tu varna, ka tu muzikoj supranti tuo labiau jausmuose..

 20. Labai gera daina. Ziuri gerai ivertino 🙂 Dabar lauksim zmoniu ivertinimo 🙂 CATRINAH SUPER dainininke 🙂

 21. Na, ne visi supranta muzikoj ka padarysi 🙂 Ar as ne taip parasiau lene? 🙂

 22. Mano draugai iš Švedijos paklausė. Jie pasakė, kad ši daina yra būtent tai ko dabar Europai reikia! O lene su savo 11 tegul eina rūkyt. kampas jiems laisvas

 23. Visa diena sukasi galvoje! Tikrai Hitas! Butent Tai Ko reikia Eurovizijai 😉

 24. Kas ne supranta nieko muzkioj, tai nors paklausykite prasau ka sako profesionalai apie si daina (o, ne rasykit nesamone): „Išgirdau pirmus akordus ir vokalą, ir supratau, kad su šita daina viskas aišku. Tu turi skonį ir tas skonis turi būti pamatytas ne vien Lietuvos“, – komplimentų negailėjo V. Baumila.

 25. Kas ne supranta nieko muzkioj, tai nors paklausykite prasau ka sako profesionalai apie si daina (o, ne rasykit nesamones): “Išgirdau pirmus akordus ir vokalą, ir supratau, kad su šia daina viskas aišku. Tu turi skonį ir tas skonis turi būti pamatytas ne vien Lietuvos“, – komplimentų negailėjo V. Baumila.

 26. Catrinah, your ability to capture the audience with a powerful message in your words and addicting rhythm in your music is truly a unique talent. I find my self listening to this song and singing along to it more and more! This song can be played in extremely diverse environments, whether chilling out at home or RAGING IN A CLUB! It’s a song for all people! I look forward to seeing this song performed live and respresenting Lithuania against all the competitors at The Stockholm Eurovision Contest! Way to go Catrinah! !!

 27. Labai nemalonus merginos balsas. Nieko gero pasakyciau. Bus, kaip kad su ta V.Mataciunaite, vaikai uz ja balsavo ir net atrankos nepraejo. Dar viena tokiu pat klykianciu balsu. Sorry, tai tik nuomone.

 28. sunki daina, bet ne tiek sunki, kad eitų pagaugai… klausiau įraše, gal tv atrodys geriau?

 29. Catrinah is one of the best and deepest voices of Lithuania nowadays.
  Her beauty and charisma, combined to her incredible voice are the mass seduction weapons that will of course light Lithuania in an international contest such as EuroVision.
  I would cheer for Lithuania only because of Catrinah!
  She rocks!

 30. Kokybiškai, gražiai, stilingai – wow! Tavo likimas – būti matomai scenoje!

 31. What a great Song, and what for a beautiful voice. I think it’s the right song for those times, really looking forward to see the Video!
  Go for Stockholm!!!

 32. super pati rimciausia kokurente Donatui o gal ir nugaletoja…jei si daina iseis bus penketuke

 33. Pirmą kartą balsuosiu už Eurovizijos dainą, nes pirmą kartą tikiu, kad ši daina verta atstovauti mūsų šaliai. Stipri atlikėja, nuostabus vokalas, superinis back vokalas, įdomus kūrinys, originalus pateikimas – tai ką turime parodyti Europai ? Catrinah Bravo !! ???? tu nuostabi ir tu verta atstovauti Lietuvai!! Visa širdimi su Tavimi!! ?

 34. Šimtą kartų geriau už Donny Montell !!!
  Catrinah pavaryk !!! Tu gali !!! <3

Komentuoti