Lietuvos Dainų Daina

Darius Pranckevičius: „Daugelį metų siektos svajones ima pildytis“

darius_ir_violeta

Iki „Lietuvos Dainų Dainos“ konkurso pradžios jie išliko beveik nežinomi, tačiau jau po pirmo pasirodymo sulaukė daugybės žiūrovų simpatijų ir yra tituluojami kaip vieni iš konkurso lyderių. Tai lyriškieji Violeta ir Darius. Kalbiname duetą subūrusį žmogų, dainos „Nelytėta viltis“ autorių — Darių Pranckevičių.

— Kaip susikūrė Jūsų duetas? Tai vienkartinis projektas ar išvysime Jus kartu ir ateityje?

Susitikome įrašų studijoje praeitais metais, kai prodiuseris dxginger savo dainai pas mane įrašinėjo vokalą. Labai patiko Violetos balsas ir netrukus pasikviečiau ją pabandyti įdainuoti savo kūriniui pritariantįjį vokalą.Violetos balsas suskambėjo geriau nei puikiai, todėl nusprendėme įdainuoti ir pagrindines vokalo partijas.

Tiesiog pats gyvenimas jau ne pirmą kartą mus suveda dirbti kartu ir įrodo, kad bendro darbo vaisiai, mylimų klausytojų dėka, mums saldūs.

— Ne paslaptis, kad pats parašėte dainą „Nelytėta viltis“. Kaip manote, kuo šis kūrinys žavi žiūrovus?

Pirmosios repeticijos metu gerklėje pajutau džiaugsmo ašaras. Buvo taip malonu groti dainuoti ir klausytis, kaip gerai skamba mano daina atliekama Violetos, pritariančiųjų vokalisčių Kristinos, Girmantės, Elzės bei Dainiaus Pulausko vadovaujamos LRT gyvo garso grupės. Kai jauti kad daugelį metų siektos svajones ima pildytis — širdį užpildo neapsakomas džiaugsmas. Kai jauti kad visi tie žmonės, kurie palaiko pačiomis sunkiausiomis akimirkomis ir niekada nepalieka, pagaliau taip pat jaučia džiugesį — jautiesi nuostabiai, pateisini jų viltis ir lūkesčius, taip sunkiai dėtus į mūsų svajones. Ši daina pagrįsta jausmu ir padėka visiems kurie palaiko, moko gyventi ir myli.

— Kaip vertinate „Dainų dainos“ konkursą?

Tai pirmasis ir kertinis Lietuvos kūrėjų, atlikėjų bei muzikantų konkursas, kur pagaliau įvertintas gyvas atlikimas bei Lietuvos kūrėjų darbas. Ypatingai Ačiū režisieriui Donatui Ulvydui, organizatoriams: Rūtai Grušinskaitei, Jonui Vilimui, bei visai Lietuvos Radijo ir Televizijos komandai už pirmą Lietuvoje tokio aukšto lygio, profesionalų renginį.

— Į „Dainų Dainą“ ėjote kaip į nacionalinį konkursą ar vis dėlto tikslas buvo „Eurovizija“?

Į „Dainų Dainą“ ėjome kaip į nacionalinį dainos konkursą. Manome kad šio konkurso pagrindinė idėja išties geriausiai atstovauja „Lietuvos Dainų Dainos“ rinkimus. Autoriai, siūlantys dainas, buvo mažiau suvaržyti muzikinio formato, nebijojo pateikti įvairių stilių dainų, o juk „eurovizinė“ patirtis ne kartą parodė, kad „Eurovizijos“ dainos nugalėtojos formatas — jokio formato.

— Kaip vyksta pasiruošimas šeštadieniui?

Intensyviai repetuojame, stengiamės susikaupti maksimaliam rezultatui.

— Ką laikote didžiausiais konkurentais į pergalę?

Mums Lietuvos „Dainų dainos“ dalyviai ne konkurentai o scenos Draugai, profesiniai kolegos, iš kurių jaučiame palaikymą. Didelė sėkmė dalyvauti šiame konkurse kartu su tokiais žymiais Lietuvos atlikėjais.

— Keli žodžiai mūsų skaitytojams.

Mieli „Eurodiena“ lankytojai, Ačiū Jums iš visos Širdies, kad palaikote mus ir šį nuostabų „Dainų Dainos“ konkursą, kuris sujungia Jūsų ir mūsų Širdis.

Dėkojame Dariui už pokalbį ir linkime sėkmingo pasirodymo „Dainų Dainos“ finale.

13 Komentarai

 1. Ta jų daina kažkoks nesusipratimas .. kažkoks kaimas… daina „PRIE LAUŽO“

 2. Na, tai nėra Eurovizinė daina, tai kamerinės erdvės koncertams skirtas kūrinys. Tačiau, kad verta dainų dainos vardo, tai tikrų tikriausias faktas. Palaikau šiuos šiuos du jaunus talentingus žmones. Sėkmės! Esate puikūs!

 3. Man tai viena iš 3 geriausių šio konkurso dainų.(pridėjus Aureliją ir R.Ščiogolovaitę) Belieka palinkėti sėkmės finale, nors manau, kad laimėti bus sunku. Kita vertus kaip ir rašo, ne laimėti čia susirinkta, o padainuoti. Kiti ne konkurentai, tad ir likus paskutiniais neturėtumėt nusivilti(paskutiniai neliksit aišku). Savo jau įrodėte, tad manau finale matysim jus dar labiau atsipalaidavusius. O ateityje… lauksime daugiau tokių dainų 🙂

  /Bevardis/

 4. Mane sužavėjo jau nuo pat pirmo karto. Vienas kokybiškiausių Dainų Dainos pasirodymų.

 5. sis bernas pakliuves i pusfinali, o tada i finala dziaugiesi taip lyg butu laimejes eurovizija Mackvoj….
  truputi juokingas jis…. vaikas kazkoks…
  o besiklausant dainos visi uzmiega….

 6. TA DAINA VISIŠKAS BRIEDAS.. LABAI TIKTŲ PIONIERIAMS „PRIE LAUŽO“ PADAINUOTI, O NE KONKURSE ..TUO LABIAU EUROVIZIJOJE.

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.