Eurovizija 2013 (renginys)

Andrius Pojavis – 2013 metų „Eurovizijos“ finale!

pirmas pusfinalis finalistai
EBU nuotr.

Prieš kelias akimirkas Švedijos mieste Malmėje pasibaigė pirmasis 58-ojo „Eurovizijos“ konkurso pusfinalis. Savo kūrinius šį vakarą atliko 16 šalių atstovai, tarp kurių dešimtu numeriu pasirodė ir Lietuvos viltis Andrius Pojavis. Vaikinui šį vakarą šypsojosi sėkmė ir Lietuvą jau trečius metus matysime „Eurovizijos“ finale.

Deja, Austrijos, Slovėnijos, Kroatijos, Juodkalnijos, Kipro bei Serbijos atstovams tai buvo paskutinis kartas šių metų konkurso scenoje.

Visos iš pirmo pusfinalio į finalą patekusios šalys:

 • Moldova;
 • Lietuva;
 • Airija;
 • Estija;
 • Baltarusija;
 • Danija;
 • Rusija;
 • Belgija;
 • Ukraina;
 • Nyderlandai.

Šie rezultatai buvo itin svarbūs Nyderlandams, kurie atlikėjos Anouk dėka pralaužė 8 metus trukusį „užkeikimą“ ir pirmą kartą nuo 2004 metų pasirodys finale. Vakaro staigmena daugeliui žiūrovų, ko gero, turėjo tapti belgai. Jų atstovas Roberto Bellarosa, nepaisant gan nepalankių prognozių, išgirdo savo šalies vardą tarp dešimties laimingųjų.

Įdomu tai, jog visos antradienio vakarą dėl bilieto į finalą kovojusios buvusios Jugoslavijos valstybės – Slovėnija, Kroatija, Juodkalnija bei Serbija – liko už borto.

Renginį internetu bet kuriuo metu galite peržiūrėti dar kartą, paspaudę čia.

Lietuvos pasirodymas pusfinalyje:

Spaudos konferencijos metu finalistų dešimtukas traukė burtus, kurie nulėmė, kurioje finalo dalyje jiems teks pasirodyti. Tikslius pasirodymo numerius atlikėjams ketvirtadienio naktį parinks renginio prodiuseriai.

Pirmoje finalo dalyje pasirodys:

 • Estija;
 • Rusija;
 • Nyderlandai;
 • Belgija;
 • Baltarusija;
 • Moldova;
 • Lietuva.

Antroje finalo dalyje pasirodys:

 • Danija;
 • Ukraina;
 • Airija.

29 Komentarai

 1. Vietoj Baltarusijos galėjo būt Kipras. Graži daina pas juos, o pas kaimynus tralialiuška kažkokia.

 2. nesupratau kaip nepateko AUSTRIJA ir SERBIJA ir kaip pateko BALTARUSIJA ir BELGIJA. bet koks skirtumas svarbu kad LIETUVA finale 😀

 3. Gaila iš dalies Kipro 🙂 Netikėta su Belgija 😀 BET ŠIAIP TAI BALIUUUUUUUUUUUUS.

 4. saunuolis Andriukas,niekada nezinai,ko reiks eurovizijai!ar laukiniu sokio,ar pianino!o Lietuva prikauste visisku paprastumu ir nuosirdumu!!!!!dziugu,pagaliau apsejom be balkaniju!

 5. Andrius yra nerealus… Iš kokios jis planetos??? Toks paprastas, bet užtikrintas..trūksta žodžių…
  Mums, lietuviams, tik stiprybės iš jo semtis – turime palaikyti savus bet kokia kaina, nesmerkti jų ir neteisti, o visokeriopai branginti ir didžiuotis. Iš to gimsta tautos vienybė ir pasitikėjimas savimi tokiais, kokie esame…
  Išties graži pamoka – nuoširdus tikrumas.
  Viešpatie, koks jis gyvas scenoje;))
  Negaliu atsidžiaugt.
  Gaila tik Kipro, kuris turėjo stot vietoj Baltarusijos ar Belgijos.

 6. Gaila tikrai Austrijos, dar Kroatija galėjo praeit. O baltarusė, maniau, nepraeis. Fe, tragiška Helenos kopija, nebeįdomu.
  Bet svarbiausia, jog mes patekom!!!

 7. Išviso ta Lietuva Galėjo nepatekti ,daina tragiška neverta finalo ,koks skirtumas visada kai patenkam tai vieta amžinai kokia 14 ,19 , 25 ……. Tegul pasidžiaugia dar A.Pojavis toje Malmeje ,vistiek į dešimuką nepateks…….

 8. Galim dziaugtis kad buvom sitam pusfinali ir tiek.. Uk-lietuva, airija-lietuva, svedija-pusiaulietuva, italija-pojavio gyvenamoji vieta, estija-kaimynai, nors finale neduoda ypatingai daug, pusfinali visad 7-10 taip buvo ir si kart.. Rusija,baltarusija, ukraina- issidalino tarpusavi auksciausius, o mums Dave po kokius 5-7 irgi neblogai..gal dar kitos salys po 1-5 ir uztenka.. Manau likom sitam pusfinali 5-8:)

 9. o dieve, heiteriai, užtilkit :)))) nekenčiu vien dėl to šitos šalies, kad nesugebat palaikyt savų bet kokia kaina. Argi nemalonu buvo pamatyt savo vėliavą, kai tarė šalies ardą? Kaip džiaugėsi mūsiškai? Man tai gera žiūrėti. Be to, kas čia teigia, kad daina tragiška, tai… eikit leidi gagų ir toliau klausykitės, nevykėliai. :)))

  Aš inculto, pavyzdžiui, dainos nekenčiau, tačiau linkėjau,kad patektų…turi būt solidarumas šioks toks.

 10. gerai jog nepateko Croatai , Cypras , juodkalnija
  nesamone jog pateko Belgija , Baltarusija
  Saunuolis Andrius pateko
  nesamone jog nepateko Austrija kaip ir itariau pirmas numeris pamaisys gaila serbijos dar

 11. Jūs man durnam paaiškinkit ką finale veikia Baltarusija? Niekaip nesuprantu. Ok, Rusija, Ukraina gal balsų davė, bet tiek. Kam ji dar galėjo patikt… Belgija žiauriai maloniai nustebino, jis vertas finalo! Gaila Austrijos, nes pats balsavau. Serbija susivarė su Kipru vokaliai… Kroatija kaip buvo ne į temą taip ir liko. Juodkalnija buvo pravalas, kaip ir Slovėnija (ta dar ir nusidainavo baisiai). Ukraina buvo geriausias vakaro pasirodymas visumoj. Danijos pasirodymu iš tikro pasišlykštėjau, nes jau per daug ‘winner’ nosis užriesta. Rusija irgi blankoka. Anouk pradėjo patikti labai, bet pačiai dainai trūksta kulminacijos, tačiau džiaugiuos ja. Labiausiai džiaugiuos Andrium, nes jis švytėjo tokia šilta energija dainuodamas. Prikaustė dėmesį nuo pat pabaigos iki galo ir publikai patiko, juk girdėjot palaikymą.

 12. Viskas buvo tobula: ir daina, ir rankų judesiai, žvilgsnis – viskas. Tik tegul nieko nekeičia.

 13. Tikrai nustebau del Baltarusijos, nes daina neidomi, tik sceniniai triukai matyt daug kam ispudi paliko.
  Bet laimes Moldova ir visi issizios, uzsienyje daug kas mano, kad Moldova laimeti gali kazkodel.

 14. Nesuprantu aš jūsų kodėl jum baltarusijos daina nepatinka,aišku man ji nėra pati geriausia kad nors verk,bet su efektais,beto pirma pirmam p-finalį įnešė energijos,judesio,na jos tarimas klaikus ir nesitikiu iš jos pergalės…Nyderlandai ačiū Dievui pateko į finalą,nes man jau gaila tos šalies kad taip ilgai nematė finalo,nors nuvylė Anouk kad stovėjo centre apsukta ryškiaspalvių šalių vėliavų kurios visiškai netiko jos pasirodyme,o šiap gražu…Lietuva pasirodė fainai,energingai ir patiko Andriaus pakvaišusi šukuosena,o šiap ŠAUNUOLIAI…Moldovos dainininkė nepadarė perdaug didelio susižavėjimo,bet balsas gražus,o apie suknelės spalvų grožį ir aukštį išvis nekalbu,žodžiu patiko…Juodkalnijos gaila,nors aišku pasirodimas man nepatiko(gal patiko Ninos vokalas priedainyje ir tiek)…Austrijos gaila,nesitikėjau kad nepateks,labai faina ir graži daina,bei pačios atlikėjos rūbai,gaila…Estų atlikėja perdaug nesužavėjo,bet ir nevertė manęs pasišlikštėt,bet visgi laimės Brigitai…Slovėnijos dainininkė Hannah patiko[aišku balsas tragiškas(ypač priedainyje)],bet mano viena iš favoričių,labai,labai gaila,bet SĖKMĖS jai…Kipras patraukė mano dėmesį,aišku net įsižiojau kai pamačiau kad Kiprui lentelėja vietos vis mažėja ir pagaliau nepateko dar į pusfinalį,taipat sėkmės,su tokiu kaip jos balsu galima netik eurovizijoje laimėt…Ukrainos pasirodymas manau verčiausiais laimėt,patiko ir sužavėjo,nu mano visiem pažįstamiems patinka Zlata,dėl nuostabios jos dainos ir atlikimo.Pretendentė manau į pergalę(nors pasižiurėkit į Ukrainą 2011 metais,panaši,graži daina,bet nieko gero nepešė)…Danija nu atsibodus,tas dainos žanras ir vokalas toks nuvalkiotas,na nenoriu kad ji nugalėtų,nors ir kokia ji bebūtų karalienės pronukė ar pan.:D…Serbija nuvylė su savo apranga,Europai nepatiko,o man kuo toliau irgi vis nepatinka,nors SĖKMĖS jums merginos…Kroatija nepatiko,labai trynėsi balsai(gal tik to plikio gražus) ir ai man išvis jie ir buvo neverti finalo…Rusija gražu,bet nuobodu kai kur ir nemanau kad laimės…
  Tai va čia mano ilga nuomonė,o kaip ji jum?Sėkmės Lietuvai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. Nepaminėjau Belgijos,bet nieko gero tam pasirodyme ir dainoje nemačiau…

 16. Ne, ne daina nepatinka, o dainininke nu tokiu vulgarumu dvelkia, kad nzn. Efektai tai buvo idomus – manau tai daug ka ir suzavejo.
  Na, bet Moldovos ant sukneles labai fainai svedai su efektais pasidarbavo, gaila, kad ji ne EN dainavo, labai savo daina apgadino – uzsienio lazybu punktuose labai daug kas uz Moldova state, as pati uz jos patekima i finala staciau ir gera sumele susikroviau, nes vos isgirdus daina dar, kai buvo anglu kalba iskart supratau, kad pateks. Bet pakeitus balsavimo taisykles ir tai, kad siemet Turkija nedalyvauja, tai balsai pasikeite labai, nustebino Kipro nepatekimas:) Na, bet IMHO tai.

 17. Balsuosiu už Islandiją. Daina puiki, kiekvienam gyvenimo atvejui 🙂 Nenukopijuota , girdime gražiuss islandiškos melodijos motyvus, gražią islandų kalbą. O dainininkas – pasakiškas, nerealus. Ir esu dėkinga Islandijai už palaikymą Lietuvos atsakingu istoriniu laikotarpiu.

 18. Vienintelės Austrijos man gaila labai 🙁 buvo štai 6 vietoj mano topo ir deja nepateko i finala:( kalbant apie Baltarusija ir nuvalkiojimą, tai jūs patys nuvalkioje kurie taip sakot! mažiau mėtykit i daržus kitų akmenis pirma nesusitvarkę savojo:) taigi tesiu… Džiaugiuos už Andriu 100% tikėjau jog pateks dar neprjsidėjus Eurovizijai tik maniau jog geros vietos finale nepaims, bet jei viską atliks taip kaip vakar ir gal dar geriau tai ka gali žinot gal pasieks rekorda (naivu tikėt bet galima:)

 19. Na Dar gi Moldova pateko iš balkanu ir dar manau 100% pateks Graikija:D ir galbūt Rumunija 😀 bei Makedonija:D na gal dar ir Albanija i finala pateks:D taip kad dėl balkanu nebuvimo finale dar per anksti kalbėt kažka yra:D

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.