Eurovizija 2013 (dalyviai)

„Eurovizijos“ dalyvių pristatymas: Italija

Nuo šiandien iki savaitės pabaigos „Eurovizijos“ dalyvių pristatymo rubrikoje apžvelgsime šešias, vietas finale jau turinčias, šalis. Pirmoji – Italija.

ItalijaŠalis: Italija;
Pasirodymo data: gegužės 18 d., finalas;
Pasirodymo numeris: 1–26;
Atlikėjas: Marco Mengoni;
Daina: „L’essenziale“;
Dainos autoriai: Marco Mengoni (m / ž), Roberto Casalino (m / ž), Francesco De Benedettis (m / ž).


Apie atlikėją:

 • Marco MengoniTradicinio Italijos „San Remo“ muzikos festivalio metu speciali komisija nusprendė, jog pirmą kartą nuo 1997 metų šaliai „Eurovizijoje“ atstovaus festivalio nugalėtojas. Juo tapo 24-erių Marco Mengoni.
 • Vaikinas dainuoti pradėjo keturiolikos, o jau po poros metų buvo vokalinės penkių atlikėjų grupės narys.
 • Šalyje Marco išgarsėjo 2009 metais, kuomet tapo Italijos muzikinio šou „X-Faktorius“ nugalėtoju.
 • 2010 metų „MTV Europos muzikos apdovanojimuose“ vaikinas iškovojo ne tik „Geriausio Italijos atlikėjo“, tačiau ir „Geriausio Europos atlikėjo“ titulą.
 • Tais pačiais metais Marco pirmą kartą dalyvavo „San Remo“ festivalyje ir užėmė trečiąją vietą.
 • Iki šiol atlikėjas yra išleidęs keturis albumus. Tiek pirmasis, pasirodęs 2009 metais, tiek po metų išleistas antrasis, Italijoje tapo platininiais. Trečiasis atlikėjo albumas, išleistas pernai, ir vos prieš mėnesį pasirodęs naujausias dainų rinkinys „#prontoacorrere“, užėmė pirmas vietas perkamiausių albumų Italijoje sąraše.

Kiti faktai:

 • 2011 metais į „Euroviziją“ po 13 metų pertraukos sugrįžusios Italijos pastarieji du atstovai užėmė aukštas 2-ą ir 9-ą vietas.
 • Viena iš konkurso pradininkių per savo visą dalyvavimo istoriją yra iškovojusi dvi pergales: 1964 metais nugalėtoja tapo Gigliola Cinquetti, o 1990 metais konkurso trofėjus atiteko Toto Cotugno. Įdomu tai, jog šie abu atlikėjai vedė 1991 metų Romoje vykusią „Euroviziją“.
 • Dar 1958 metais Italijai atstovavęs Domenico Modugno konkurse atliko kūrinį „Nel blu, dipinto di blu“. Nors daina tuomet užėmė vos trečią vietą (iš dešimties), vėliau šis, geriau kaip „Volare“ žinomas kūrinys, tapo hitu ne tik Europoje, tačiau ir visame pasaulyje, pelnė „Grammy“ muzikos apdovanojimą ir yra daugiausia kartų perdainuota „eurovizinė“ daina.

Kviečiame ir Jus įvertinti Italijos kūrinį:
[starrater tpl=10]

13 Komentarai

 1. Jo balsas toks gražus ir atpalaiduojantis. Jiegu laimės tai tikrai nesupykčiau.

 2. Man irgi, kažkas gero šių metų eurovizijoje yra šita daina. Tiesiog labai graži daina ir balsas vyruko 😉 (kas be ko) Marco labai gražus ir emocingas. 🙂 Sekmės ITALIJAI šį kart jie verti pergalės. 🙂

Komentuoti