Eurovizija 2013 (dalyviai)

„Eurovizijos“ dalyvių pristatymas: Makedonija

Naują savaitę „Eurovizijos“ dalyvių pristatymuose pradedame su Makedonija ir jos atstovais Esma ir Lozano.

Šalis: Makedonija;
Pasirodymo data: gegužės 16 d., antrasis pusfinalis;
Pasirodymo numeris: 03;
Atlikėjas: Esma & Lozano;
Daina: „Pred da se razdeni“;
Dainos autoriai: Darko Dimitrov (m), Lazar Cvetkoski (m), Simeon Atanasov (m), Magdalena Cvetkoska (ž).


Apie atlikėjus:

  • Antrus metus uždarai savo atstovus į „Euroviziją“ rinkusi Makedonijus televizija šią garbę patikėjo Esmai Redžepovai ir Vlatko Lozanoskiui.
  • 69-erių Esma yra žinoma ne tik gimtojoje Makedonijoje, bet ir visame Balkanų pusiasalyje. Per kelis dešimtmečius dainininkės  įnašas į muzikinį pasaulį yra milžiniškas: išleisti 108 singlai ir 20 studijoje įrašytų albumų. Be to, Esma yra režisavusi 6 filmus, daugiausia apie gimtinę ir romų tradicijas. Esma Redžepova vien muzika savo gyvenime neapsiribojo – už humanitarinę veiklą ji net kelis kartus pretendavo gauti  Nobelio Taikos premiją. Pastaruoju metu dainininkė savo karjerą derina su darbu Skopjės miesto savivaldybėje.
  • Vlatko Lozanoski Makedonijoje išgarsėjo prieš penkerius metus, kai gan sėkmingai pasirodė viename iš talentų realybės šou. Netrukus po to vaikino muzikinė karjera pradėjo rutuliotis žaibišku greičiu: nacionalinio radijo organizuotame festivalyje jam buvo įteiktas pagrindinis prizas, taip pat vienas iš garsiausių jo pasiekimų – 2-oji vieta Slavianski Bazaar konkurse 2009-aisiais. 27-erių metų dainininkas net du kartus siekė atstovauti gimtajai šaliai „Eurovizijos“ dainų konkurse. Tiek 2009, tiek 2010 metais jis liko ketvirtas.

Kiti faktai:

  • Makedonijos atstovai „Eurovizijoje“ buvo nusprendę pasirodyti su kūriniu „Imperija“, tačiau sulaukus daug kritikos, kūrinys pakeistas.
  • Jau penktą kartą iš eilės šalies kūrinys dainų konkurse skambės makedonų kalba. Paskutiniai valstybės atstovai, dainavę angliškai – 2008 metais pasirodę Tamara, Vrčak & Adrian.
  • Pernai Makedonijai atstovavusi šalies primadona tituluojama Kaliopi pirmą po ketverių nesėkmingų metų išvedė šalį į finalą ir pasiekė antrą geriausią Makedonijos rezultatą „Eurovizijos“ konkurse.
  • Nuo 1998 metų dalyvaujanti Makedonija kol kas aukščiausią vietą pasiekė 2006 metais – tuomet atstovavusi Elena Risteska liko 12-oje vietoje.

Kviečiame ir Jus įvertinti Makedonijos kūrinį:
[starrater tpl=10]

4 Komentarai

  1. Kažkokia košė makalošė. Visiškai šie du pilypai nesiderina tarpusavyje. Viena iš tragiškiausių šiais metais.

Komentuoti