Lietuvos Dainų Daina

LATGA-A negali apsispręsti dėl „Lietuvos“

Šurmulys dėl Deivio dainos „Lietuva“ nerimsta. Kasdien iš Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros sulaukiame kitokios nuomonės dėl atlikėjo dalyvavimo „Dainų Dainos“ konkurse.

Šiandien generalinis agentūros direktorius paskelbė štai tokį pranešimą:

LATGA-A, gavusi informaciją apie galimą svetimo kūrinio panaudojimą D. Norvilo dainoje „Lietuva“, pavedė LATGA-A muzikos ekspertui Valdui Bytautui pateikti išvadas dėl minėtų faktų. Tiek jo, tiek vėliau muzikos ekspertų komisijos pateiktose išvadose konstatuota, jog dainos „Lietuva“ „…melodinis motyvas akivaizdžiai panašus į britų grupės „The La,s dainos „There She Goes“ motyvą (red. – V.Bytauto)…“, bei „…abiejų dainos priedainiuose yra akivaizdus motyvinis sutapimas… (red. – Komisijos)“.

Atsižvelgę į tai bei į autorinės teisės specialistų nuomonę, teigiame, kad dėl dainoje „Lietuva“ galimo kito kūrinio motyvų panaudojimo, nėra teisinio pagrindo atmesti autorystės pasisavinimo (plagiato) fakto. Tokį sprendimą, esant reikalui, galėtų priimti tik teisės institucijos, atlikusios išsamius tyrimus, išklausiusios ne tik muzikos specialistų, autoriaus Deivydo Norvilo, bet ir kitos pusės – kūrinio „There She Goes“ autorių bei turtinių teisių turėtojų nuomonės.

Atsižvelgę į minėtas aplinkybes, siūlome neleisti D. Norvilo dainai „Lietuva“ dalyvauti tolesniuose konkurso turuose. Kūrinio pakeitimas, kaip siūlo muzikos ekspertų komisija, problemos neišsprendžia, nes pakeitimai turėtų būti esminiai, o tokiu atveju jau būtų kitas kūrinys.

Nuo galutinio sprendimo priklausys ar Deivį išvysime „Lietuvos Dainų Dainos“ pusfinalyje.

10 Komentarai

  1. Na va, o daug kas sakė kad ne plagiatas. Plagiatas, ir dar koks. Kas neįžvelgia panašumų tai… Tik gaila, kad Deivis taip padarė, kažkaip ne to tikėjausi iš jo

  2. Ne plagiatas,nesutinku su tais asilais,kurie velniai zino ka daro.KORUPCIJA.

  3. Man čia kvepia Deivio papirkinėjimu tos LATGA-A komisijos.Kokia nesamonė.Apsispresti reikia : leist ar neleist po velnių.

  4. Pirma Linkomanijos o db jau prie Dveivio
    LATGA-A prikabino ;( tegu ji atstoja nuo visu su savo sveikais itarinejimais!!!!!!

  5. Panasumai akivaizdus kai dainuoja there she goes trampampampampam … o deivio tik biskiuka leciau lie – tu -vaa pampampampampam …

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.