Eurovizija 2012 (renginys)

Įteikti Marcel Bezençon apdovanojimai

Pasibaigus „Eurovizijos“ dainų konkursui, kuriame triumfavo švedė Loreen, apdovanojimai dar nesibaigė. Jau vienuolika metų organizuojami Marcel Bezençon apdovanojimai, kuriuose balsuoja akredituoti žurnalistai, konkurso komentatoriai ir „eurovizinių“ dainų kompozitoriai. Apdovanojimai, kurie pavadinti konkurso steigėjo Marcel Bezençon garbei, pirmą kartą buvo įteikti 2002 metais vykusio dainų konkurso metu. Idėja kilo Richard Herrey ir Christer Björkman, buvusiems Švedijos atstovams.

„Spaudos atstovų apdovanijimas“ yra įteikiamas, akredituotų žurnalistų nuomone, geriausiai konkurso dainai. Šiais metais žurnalistų širdis pavyko užkariauti Azerbaidžano atstovei Sabinai Babajevai su kūriniu „When the music dies“, kuri konkurso šeimininkei finale užtikrino garbingą 4 vietą.

„Artistiškumo apdovanojimas“ buvo įteiktas Švedijos atstovei, kuri nepaliko savo varžovams vilčių ne tik „Eurovizijos“ scenoje, bet ir šioje nominacijoje, nes būtent Loreen sulaukė daugiausiai simpatijų iš konkurso komentatorių, kurie ir sprendė šios nomicijos laimėtoją.

„Eurovizijoje“, kaip dainų konkurse, labai svarbus pats kūrinys. Į konkursą susirinkę „eurovizinių“ kūrinių kompozitoriai savo balsus atidavė Thomas G:son ir Peter Boström sukurtai dainai „Euphoria“. Įdomu tai, jog „Kompozitorių apdovanojimas“ pirmą kartą yra įteiktas būtent tai šaliai, kuri triumfavo konkurse. Prieš metus šiuo apdovonijimu džiaugėsi Prancūziją atstovavusios dainos „Sognu“ kūrėjai, nors ją atlikęs Amaury Vassili konkurso lentelėjo liko 14-toje vietoje.

Marcel Bezençon apdovanojimai iki šiol nugalėtojams buvo įteikiami konkurso užkulisiuose, tačiau šiemet buvo surengtas kelių minučių pristatymas ir įteikimo ceremonija, kurią galite pamatyti patys:

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

2 komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
york'as
york'as
prieš 12 metus

Tiesiog super! Susizavejau tiek daina, tiek jos atlikimu. 🙂

Airidas
Airidas
prieš 12 metus

Saunu! 🙂