Eurovizija 2011 (renginys)

Paskelbti Suomijos ir Estijos komisijų balsai

Pasibaigus „Eurovizijai“, bene daugiausiai kalbų ir spėliojimų sulaukia balsavimo rezultatai, ypač po to, kai buvo įvesta taisyklė, kad iš profesionalų sudaryta komisija turi tiek pat galios, kiek ir televizijos žiūrovai. Šių metų dainų konkurso balsavimas buvo kaip niekas permainingas — nugalėtojas nebuvo aiškus iki paskutinių akimirkų. Pirmieji savo rezultatus atskleisti suskubo estai ir suomiai.

Finalinio balsavimo metu Suomijos komisija geriausiai įvertino Vengrijos atstovę Kati Wolf. Antrą vietą skyrė konkurse nugalėjusiam Azerbaidžanui, kuris daugybės televizijos žiūrovų simpatijų nesulaukė. Nors Estija ir Švedija žiuri nebuvo įvertintos, jos sulaukė žiūrovų palaikymo. Beje, Suomijos profesionalai 2 balus skyrė Lietuvos atstovei Evelinai, bet, susumavus su žiūrovų balsais, likome be taškų.

Taškai Komisijos pasirinkimas Bendras
12 Vengrija Vengrija
10 Azerbaidžanas Airija
8 Airija Islandija
7 Serbija Estija
6 Islandija Švedija
5 Austrija Azerbaidžanas
4 Italija Prancūzija
3 Prancūzija Italija
2 Lietuva Serbija
1 Gruzija Austrija


Nors Estija visai netoli Lietuvos, draugiškumo „Eurovizijos“ dainų konkurse nerodo ir jau kelinti metai aplenkia Lietuvos atstovus, neskirdama jiems taškų. Finalo metu balsavusių komisijos ir žiūrovų nuomonės taip pat gan stipriai išsiskyrė: žiuri įvertinti Prancūzijos, Šveicarijos ir Serbijos atstovai nesužavėjo balsuotojų, kurie gausiai palaikė Azerbaidžano, Rusijos ir Gruzijos dalyvius.

Taškai Komisijos pasirinkimas Bendras
12 Danija Švedija
10 Švedija Danija
8 Italija Azerbaidžanas
7 Ispanija Suomija
6 Slovėnija Italija
5 Rumunija Rusija
4 Šveicarija Ispanija
3 Serbija Gruzija
2 Prancūzija Slovėnija
1 Suomija Rumunija

5 Komentarai

Komentuoti