Eurodiena.lt

„Eurodienos apdovanojimai 2010“: nugalėtojai (II dalis)

eurodienos-apdovanojimai-2010

„Eurodienos Apdovanojimai 2010“ — tai projektas, skirtas „Eurodienos“ skaitytojams, neatsižvelgiant į šių metų „Eurovizijos“ rezultatus, įvertinti ir išrinkti tai, kas renginio metu buvo geriausia.

Nuo pat liepos mėnesio kvietėme balsuoti už šių metų „Eurovizijos“ dalyvius net šešiolikoje nominacijų. Geriausiųjų rinkimai vyko dviem etapais:

 • Liepos 9—16 dienomis kvietėme Jus balsuoti ir taip siūlyti pretendentus kasdien dviejose nominacijose. Kiekvienoje iš šešiolikos kategorijų, į kitą etapą keliavo po penkis šalių atstovus: tris iš jų išrinkote Jūs, kitus du — „Eurodienos“ tinklalapio komanda.
  „Eurodienos“ kolektyvas galėjo nuspręsti, kad kuris nors vienas iš trijų skaitytojų iškeltų kandidatų nėra vertas atitinkamo apdovanojimo ir galėjo jį pakeisti ketvirtą vietą skaitytojų balsavime užėmusia valstybe.
 • Antrajame etape (liepos 30—rugpjūčio 13) viską sprendėte tik Jūs, šešiolikoje kategorijų balsuodami už vieną iš penkių pretendentų.

Pirmąją rezultatų dalį rasite paspaudę čia, o šiandien atėjo metas sužinoti, kam atiteko likusieji aštuoni apdovanojimai!


„Metų šou“: Turkija

Turbūt sutiksite, jog „Eurovizija“ jau seniai nėra vien dainų konkursas — čia didelį vaidmenį vaidina vizualinė pasirodymo pusė. Paklausti, kas šiemet surengė įspūdingiausią šou, nusprendėte kad didžiausią palaimą akims padovanojo turkai. Sveikinimai už puikų darbą atitenka pasirodymo režisieriui, operatoriams, stilistams.

Rezultatai:

 1. Turkija — 37,8 %
 2. Azerbaidžanas — 21 %
 3. Graikija — 16 %
 4. Prancūzija — 13,5 %
 5. Gruzija — 11,8 %


„Metų staigmena“: Belgija

Tik nedaugelis iki prasidedant konkursui galėjo tikėtis, kad santūrusis Tom Dice iš Belgijos taip sužavės Europą, kad taps rimtu kandidatu į viršutinį trejetą, tačiau paprastumu pavergęs žiūrovų širdis, vaikinas iš užmaršties prikėlė savo dainą ir taip tapo geriausia metų staigmena.

Rezultatai:

 1. Belgija — 29 %
 2. Prancūzija — 24 %
 3. Ukraina — 20,5 %
 4. Turkija — 13,7 %
 5. Gruzija — 12,8 %


„Metų originaliausieji“: Turkija

Geriausias pasirodymas, geriausia daina, geriausias grupės ar dueto pasirodymas, geriausias šou — štai tokiais titulais apdovanojote kolektyvą iš Turkijos — „maNgą“. Visą tai belieką vainikuoti įvertinimu už originalumą. Tai reiškia tik vieną — „Eurovizijoje“ antri likę vaikinai, „Eurodienos“ skaitytojams yra geriausi.

Rezultatai:

 1. Turkija — 29 %
 2. Ukraina — 22,5 %
 3. Estija — 20,3 %
 4. Prancūzija — 19,6 %
 5. Švedija — 8,7 %


„Metų vaizdo klipas“: Ukraina

Puikaus vokalo savininke jau pripažinta Alioša, Jūsų nuomone, iš kitų dalyvių išsiskyrė ir geriausiu vaizdo klipu, kurio žinutė — skatinti atsakomybę mus supančiai aplinkai. Vaizdai buvo nufilmuoti šalia Černobylio, kur 1986-aisiais įvyko atominės elektrinės katastrofa. „Metų vaizdo klipo“ simboliškas apdovanojimus keliauja režisieriui Viktorui Skuratovskiui.

Rezultatai:

 1. Ukraina — 24,6 %
 2. Turkija — 23,9 %
 3. Rumunija — 22,4 %
 4. Azerbaidžanas — 17,2 %
 5. Prancūzija — 11,9 %


„Geriausias į finalą nepatekęs pasirodymas“: Švedija

Po kiekvieno pusfinalio atsisveikinome su septynių šalių atstovais. Neabejotina, jog kai kurie iš jų buvo verti finalo scenos, tačiau, kol nėra sukurta tobula balsavimo sistema, beliko simboliškai išrinkti labiausiai nuvertintą pusfinalių dalyvį. Neskaitant Lietuvos, už kurią šįkart nebuvo galima balsuoti, labiausiai liūdėjote dėl švedės Annos Bergendahl ir jos geriausio, į finalo nepatekusio pasirodymo.

Rezultatai:

 1. Švedija — 47,1 %
 2. Estija — 20,3 %
 3. Latvija — 18,1 %
 4. Suomija — 9,4 %
 5. Makedonija — 5 %


„Geriausiai apsirengę atstovai“: Azerbaidžanas

Penkios žavingos damos — penkios skirtingai įdomios, puošnios arba visai paprastos suknelės: taip atrodė šių metų geriausių sceninių rūbų nominacija. Daugiausiai Jūsų simpatijų pelnė mėlynai žydra, LED lemputėmis papuošta Azerbaidžano atstovės Safūros apranga. Suknelę paruošė britų kompanija „CuteCircuit“, kuri specializuojasi drabužių su įmontuotomis elektronikos technologijomis gamyba.

Rezultatai:

 1. Azerbaidžanas — 36,6 %
 2. Gruzija — 28,5 %
 3. Švedija — 13 %
 4. Vokietija — 12,2 %
 5. Ukraina — 9,8 %

safura


„Labiausiai neįvertinas finalo pasirodymas“: Izraelis

Tiek lažybų tarpininkai, tiek „Eurovizijos“ gerbėjai iki pat finalo Izraelio atstovą laikė vienų rimčiausių kandidatų į pergalę. Ir iš tiesų — Harel Skaat ir jo „Milim“ dar iki konkurso sužavėjo ne vieną klausytoją. Deja, rezultatai, daugelio nuostabai, parodė ką kitą. Atlikėjas į finalą pateko tik komisijos dėka, o finale liko už viršutinio dešimtuko ribų, užėmęs 14-ąją vietą. „Eurodienos“ skaitytojai savo balsais sako, kad tai yra labiausiai neįvertintas 2010 metų „Eurovizijos“ pasirodymas.

Rezultatai:

 1. Izraelis — 27,8 %
 2. Moldova — 27,2 %
 3. Ukraina — 23,8 %
 4. Airija — 11,3 %
 5. Kipras — 9,9 %


„Specialus apdovanojimas“: Jimmy Jump, už pavyzdį kad „Eurovizijoje“ galima pasirodyti ir neįveikus jokios nacionalinės atrankos

Paskutinįjį, iš dalies nuotaikingą „Eurodienos“ apdovanojimą skiriate ne „Eurovizijos“ dalyviui, o ne vieną tiesioginį renginį sutrukdžiusiam Jimmy Jump’ui. Įbėgęs į sceną, vaikinas dvidešimčiai sekundžių tapo Ispanijos pasirodymo dalimi. Be to, dėl šio incidento Ispanijos atstovai buvo priversti kartoti savo pasirodymą, o J. Jump’as gavo 2 tūkst. eurų baudą už viešosios tvarkos pažeidimą.

Rezultatai:

 1. Jimmy Jump’ui, už pavyzdį, kad „Eurovizijoje“ galima pasirodyti ir neįveikus jokios nacionalinės atrankos — 43,6 %
 2. Lenai, už neįprastą pasirodymą atsiimant nugalėtojos apdovanojimą — 24,2 %
 3. Suomijos duetui, už didelį optimizmą ir gerą nuotaiką prieš „Euroviziją“, jos metu ir net nepatekus į finalą — 14,5 %
 4. Nyderlandams, už dainą, kuri vyresniajai kartai priminė jaunystės laikus — 8,9 %
 5. Albanijai, už geriausią dainos bei pasirodymo pokytį nuo nacionalinės atrankos — 8,9 %


Reziumuojant, daugiausiai, net penki „Eurodienos Apdovanojimų 2010“ titulai atiteko Turkijai. Po du apdovanojimus gavo belgas Tomas Dice bei ukrainietė Alioša. Likusius pasidalijo Azerbaidžanas, Prancūzija, Izraelis, Švedija, Rumunija, Gruzija bei Jimmy Jump’as.

Dėkojame visiems „Eurovizijos“ gerbėjams Lietuvoje, kurie rinko nugalėtojus ir primename, jog „Eurodienos Apdovanojimai“ yra tik simboliniai rinkimai.

[22:07:09] Monika.: durnių voliojam. 😀

11 komentarų

 1. Labai džiugu , kad metų vaizdo klipo apdovanojimas atiteko Ukrainai 🙂 Tai tikrai geriausias eurovizinis klipas 🙂

 2. OMG…
  Labiausiai pasigedote Švedijos, tik ne aš 😀
  Jums patiko Azerbaidžiano apranga, tik ne man 🙂
  Patiko Jimmy Jump, ir tik ne man 😉
  Ir gerai, kad Vokietė negavo nieko, nes baisi ir jos suknelė, ir makiažas, ir daina… O Turkija Jums – THE BEST OF THE BEST!!! – man ne.

  (Sambliuko drapalionės…) ;D

 3. Ir dar kreipiuosi į gerbiamą Eurodieną: pataisykite klaidą: ne Safūra o Safura.

 4. Vajeeeeey… Niekur nebuvo Serbijos, kai kas gal žadėjo už ją ir pabalsuot jei bus…

 5. Tikra lietuviška tragedija:
  Turkija orginaliausia, nes turi geležinę bobą – labai orginalu;D
  Švedija geriausia iš nepatekusių? patikėkit, toli gražu – nekokybiška ir paprasta…
  Azerė gražiausiai apsirengus? Siaubas, nejuokinkit, tikra kikimara… Kai per ESC pasakė, kad jos motina dizainerė, mano sesuo pasakė: „O bože, ir taip klaikiai dukrą ant scenos išleido“…. šitas klaikiausias, atrodo kaip banginio kostiumas;]
  Beje, tik lietuviai ir tegali sumastyt Eurovizijos apdovanojimą skirt net ne atlikėjui, net ne kurybinei komandai, o kažkokiam asilui prašalaičiui…
  gal man skirtumėt aapdovanojimą, kad labai nuotaikingai Euroviziją žiūrėjau????
  ;D;D;D
  absurdas;D

 6. Metų šou – Turkijos šou buvo gana įspūdingas, bet man asmeniškai labiau įsiminė Azerbaidžano šou.
  Staigmena – man Belgija nepadarė jokios staigmenos, nes ši daina man patiko nuo pat pradžios. O štai iš Ukrainos tikrai nieko nesitikėjau, bet vėliau ji mane nustebino.
  Originaliausi – ir vėl Turkija??? Manau kad jau šiek tiek per daug titulų šiai dainai 😀 Šios nominacijos labiau buvo verta Ukraina – labai dramatiška ir kaip jokia kita emocionali daina.
  Vaizdo klipas – 100% sutinku – klipas, kuris sujaudina.
  Geriausias į finalą nepatekęs pasirodymas – be jokios abejonės Švedija tikrai turėjo patekti į finalą ir ten patekti bent jau į TOP 5. Tobula daina, kerintis balsas, puikus pasirodymas.
  Geriausia apranga – nesu aprangos specialistas, bet Azerbaidžano apranga man irgi atrodė geriausia, tiko prie scenos vaizdo ir dainos.
  Labiausiai neįvertintas finalo pasirodymas – sutinku, Izraelio daina labai dramatiška ir buvo verta TOP 10.
  Specialus apdovanojimas – tiesą sakant, nesuprantu šios nominacijos reikšmės ir reikalingumo. Šiuo atveju neturiu nuomonės.

 7. Benas > Sutinku beveik su viskuo, išskyrus dėl staigmenos. Viena, kad tau patiko(ir man patiko), o kita žiūrėk į kitus(prognozes). Nori pasakyti, kad tikėjaisi tokios aukštos vietos(gal dar tikėjai, kad jis laimės) ? Aš pvz šiektiek tikėjausi, stačiau už 8 koef. lažybų punkte, kad jis bus TOP4… bet lažybų punktai, o matyt ir dauguma žiūrovų to tikrai nesitikėjo ir tai manau didelė staigmena. + Belgija įrodė, kad nebūtina šokinėt scenoj, nebūtinos jokios kaukės ar dar kokios petardos, užtenka tik dainos, o to tikrai daugkas nesitikėjo. Belgija neabejotina šių metų staigmena.

  /Bevardis/

 8. Gerai, kad bent vienoj nominacijoj laimejo Safura :DDD Ir del annos lbj dziaugiuos, tik labai gaila, kad Lena nk negavo, bet jai tikriausiai uztenka ir eurovizijos nugaletojos titulas :DDDD

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.