Eurovizija 2010 (atrankos)

Į „Euroviziją“ pretenduoja ypatingas Martos ir Jumbo duetas

guardian_angels

Operos solistė Marta Lukošiutė bei roko muzikantas Jumbo (Giedrius Balčiūnas) tapo žinomi platesnei publikai, dalyvaudami LNK „Muzikos Akademijoje“. Pasibaigus projektui, Marta spėjo sudalyvauti „Triumfo arkoje“, kur pasiekė finalą ir užėmė trečiąją vietą, o Jumbo grįžo prie sunkiosios muzikos.

Kaipgi susitiko šių atlikėjų keliai?

„Pirmą kartą išvydau Martą, kai LNK darbuotojai mus vežė į Kalnų parką filmuotis anonsų „vinjetėms“, — pasakoja Jumbo. — Kai filmavimo aikštelėje išgirdau Kalnų parką drebinantį aukštos klasės operinį vokalą, tada supratau, kad negaliu likti abejingas šio žmogaus talentui. Juolab, kad pats nuo vaikystės be galo mėgau klasikinę ir simfoninę muziką, paauglystėje grojau pučiamųjų orkestre.“

Laidos prodiuserių neįtikino dalyvių prašymai pasireikšti duetu, tačiau Jumbo saugojo baladę, sukurtą specialiai — kaip pats įvardija — angeliškam Martos vokalui. „Kartais susiskambindavome ir prisimindavome mintį, jog ketinome dirbti prie bendro kūrinio“ — sako muzikantas.

„Šiek tiek nusivylęs televiziniais ir kitais populistiniais dalykais, ramiai grįžau tiesiai ten, iš kur atėjau — į roko muziką. Net neturėjau minčių apie „Euroviziją“, tačiau sulaukiau kiek netikėto Martos pasiūlymo truputį sumoderninti dainos aranžuotę. Jau kalbant telefonu mintyse pradėjo skambėti būtent tokia kūrinio versija, kokią dabar išgirs klausytojai“ — teigia Jumbo.

„Pati daina, neskaitant minėtos asociacijos su angelišku Martos balsu, man primena pradinių klasių tikybos mokytoją. Kartą ji pasakė, kad kiekvienas turime angelą sargą, kuris saugo mus ir yra panašus į mus pačius, nes Dievas juos sukūrė mums, kad saugotų nuo pirmos iki paskutinės dienos. Tada aš, aišku, turėdamas be galo lakią fantaziją, akimirką pagalvojau: „jeigu labai labai greitai atsisukčiau, gal už nugaros bent akies krašteliu pavyktų pamatyti tą savo angelą“ — prisiminimais dalijasi atlikėjas.

„Matant pasaulyje vykstančias negandas — sausio 13-oji, Čečėnijos karas, rugsėjo 11-toji… — nuolat galvoji, ką tie žmonės patiria. Kaip jaustis, kai nežinai, kodėl tavęs nesaugo tavo angelas… Ši lyg deja vu būsena privertė mane išnaršyti viską apie angelus sargus…“ — atvirauja Jumbo.

„Labai tikiuosi, kad masinis vartotojas šiek tiek stabtelės ir prisimins, kam turi būti dėkingas, jog, pavyzdžiui, po nelaimingos avarijos vis dar gali būti kartu su savo šeima, vaikais… Ar paprasčiausiai Kažkam padėkoti, jog gyvename taikoje ir nemirštame iš bado“ — taria dainininkas.

Marta & Jumbo — „Guardian angel“:

22 komentarai

 1. Na pirmas normali daina.
  Šaunuolis JUMBO 🙂
  Rokas turi valdyti 🙂

 2. nera ka siai dainai net atrankoj viekti :/ prasau nedarykit lietuvos gedos ir nedalyvaukit!

 3. to EscFan. ka tu ismanai, gal tada ven lyrini kurini siunciam ir vel paskutinej viejot liekam?? ru sita daina nors paskutiniai neliktume 😛

 4. super. Labai patiko. Visada kažko panašaus tikėjaus ir iš lietuvių, ir pagaliau sulaukiau 🙂

 5. To vyro balsas labai silpnas daug darbo dar reik jeigu jus norit uzimti normalia vieta

 6. man atrodo kad laimes jie nes gi daina KAKA kitiap nebuna kox s… acirada atrankoi ta ir isrenka

 7. Na jei dainavimas būtų bent toks ekspresyvus kaip gitaros rifai, tada sakyčiau, kad tai jėga daina. Dabar trūko kažko. Taip norisi labiau išgirsti Martos balsą. Stipriau! Ekspresyviau! Deja, daina „neužvežė“ taip, kaip norėtųsi…

 8. Šize kaip fainai!!! Man labai patiko!!! Bet vargu ar Europos reakcija būtu tokia kaip mano….

 9. jei objektyviai vertinant pasktuine vieta butu europoj, ir jei dar ta liezuvi kaisios kaip per lnk nu tai jau sori…

 10. kas tu toks , kad galėtum kažką objektyviai vertint? kiekvienas savo nuomonę sako.. už kitus nekalbėk

 11. Jei jus situ neisiusit i eurovizija, reiskias Lietuvos tautele isvis nusivaziavo …

 12. pritariu ignui ir Tomui. Ši daina tiktų eurovizijai.. pagal ją galima gerą šou pastatyt 😀 tik balsus labiau suderint reikia ir pagarsint 😀

 13. kazkas panasaus i AGAMOS daina bet ne tas,daugiau cia roko stiliaus daina ir kopinimas nuo 2009m svedu dainos.

 14. Gali but ,kad Justis is dalies teisus,nes ir mano akustika isnesa i pirma plana instrumentine muzika,o vokalas lieka seselyje.Reiktu padirbeti garso operatoriui ir kurinys suskambes.
  As uz !
  Sekmes.

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.