Eurovizija 2008 (renginys)

Primadienį šalys bus suskirstytos į pusfinalius

Sausio 28 dieną Serbijoje bus surengta burtų traukimo ceremonija, kurios metu šalys bus suskirstytos į pusfinalius. Ją galėsite tiesiogiai stebėti www.eurovision.tv tinklapyje, 14:00 val. Lietuvos laiku.

Šiemet, įvedus dvejų pusfinalių sistemą, pakitimų burtų traukime yra ypač daug:

Visos 38 šalys, dalyvausiančios pusfinaliuose, buvo suskirstytos į šešias grupes. Pusė kiekvienoje grupėje esančių valstybių keliaus į gegužės 20 dieną vyksiantį pusfinalį, kita pusė į tą, kuris bus rengiamas gegužės 22 d. Šalys buvo suskirstytos į grupes pagal taškų dalinimo įpročius.
Pavyzdžiui, pirmoje grupėje yra Balkanų šalys, kurios dažniausiai didžiausius balus skiria savo kaimynams. Nauja sistema šias šešias šalis suskirstys į du pusfinalius. Kadangi kiekviename iš pusfinalių galės balsuoti tik jame dalyvaujančios šalys, Balkanų šalys gaus mažiau kaimyninių taškų.
Antroje grupėje randame Skandinavijos šalis. Trečioje Graikiją ir Kiprą, kurie nuolat apsikeičia 12 taškų, Bulgariją bei Turkiją, ir daug turkų emigrantų turinčios šalys Belgija ir Olandija.
Ketvirta grupe tarsi norėta išskirti Lietuvą su Latvija, bei Airijai nesuteikti galimybės mums skirti 12 taškų. Kitos trys šalys tai „Eurovizijoje“ besibičiuliaujančios Andora su Portugalija, kurios negaili taškų Rumunijai.
Penkta grupė – tai buvusios Sovietų Sąjungos narės ir Izraelis. Į šeštą grupę tikriausiai buvo sumestos likusios šalys: naujokės Azerbaidžanas ir San Marinas, Lenkija ir jos kaimynė Čekija, taip pat Vengrija, Malta bei Šveicarija.
Penktoje ir šeštoje grupėje yra po 7 šalis, taigi grupes burtu keliu padalijus į pusę, kiekvienoje iš jų liks po vieną šalį. Jų likimą nuspręs kitas burtų traukimas.

Grupė 1 Grupė 2 Grupė 3 Grupė 4 Grupė 5 Grupė 6
Albanija Danija Belgija Airija Armėnija Azerbaidžanas
Bosnija ir
Hercegovina
Estija Bulgarija Andora Baltarusija Čekija
Juodkalnija Islandija Graikija Latvija Gruzija Malta
Kroatija Norvegija Kipras Lietuva Izraelis Lenkija
Makedonija Suomija Olandija Portugalija Moldavija San Marinas
Slovėnija Švedija Turkija Rumunija Rusija Šveicarija
Ukraina Vengrija

Šalims, kurios yra deleguotos į finalą (Serbija, Vokietija, Ispanija, Prancūzija ir Didžioji Britanija), atsitiktine tvarka bus priskirtas pusfinalis, kurį tos šalies televizija privalės transliuoti ir jame balsuoti. Kitą pusfinalį valstybė galės transliuoti, bet jame balsuoti negalės.

Štai tiek darbo sausio 28 dieną vyksiančiame šou.

Iš kiekvieno pusfinalio po 10 dalyvių pateks į finalą. Dar viena šių metų naujovė yra tai, kad vieną iš dešimties kelialapių kiekviename pusfinalyje gaus atstovas, dar nepatekęs į finalą,
bet gavęs daugiausiai balsų iš atsarginės komisijos, kuri yra
kiekvienoje šalyje, balsavimo nesklandumų atvejui.

Pasirodymų bei balsavimo eilės numeriai bus ištraukti kovo 18 dieną vyksiančiame delegacijų pirmininkų susitikime.

12 Komentarai

 1. Ilgai lauktas dalykas įvyko – pagaliau Balkanai truputį apkarpyti, ir kitos panašios sritys. Aišku, mažai ką tai pakeis bet vis šis tas. Belgradas pateikia nemažai naujovių, džiugių naujovių 🙂

 2. puikumelis is 5 grupes kas pateks visi gales uz Lietuva balsuot 😀

 3. kad as labai abejoju, ar tos posovietines salys duos mums daug tasku, nes jos 'skupos' musu atzvilgiu… gaila, kad turbut mus isskirs su Airija – daug prarandame….;(
  tautieciai, greitai lekite i kitas salis!!:)))

 4. seip manau mums tai tikrai yr blogaj ,pagrindiniu tasku prarandam is LV ir Airiu.

 5. prarandam taškus, kaip ir balkanai. turi taškus gaut to vertos dainos, o ne kaimynai. Be to, taškus prarandam tik pusfinaly, finale viskas išlieka taip pat lyg ir…

 6. pirmiausia reikia i ta finala patekti… o tada ir ziuresim, kaip tam finale…

 7. Bet ir kitos šalys negaus taškų kaip gaudavo iš kaimynių.Tikėkimės per šią Euroviziją išsisklaidys politinis dūmas:))

 8. as tai abejoju… vis tiek daug cia spragu palikta. bet aisku, visiems juk pasisekti negali:)

 9. Na jie negali visko iki smulkmenų išskaidyti kad būtų OK. Pastebėjo čia kaimynių apsikeitimą taškais ir kiek galėjo manau išskirstė jas. Na bet vistiek neaišku kaip ten kas 🙂

 10. as manau kad cia viskas bus gerai 🙂 gerai kad kaimyninem salim apriboja balsavimus, nes pagaliau turi laimet dainos o ne kaimininiai rysiai 🙂 Musu Jeronimas del to tik daugiau sansu gauna siekti lauru :))

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.