Eurodiena.lt

„Eurodienos apdovanojimai 2011“: rezultatai (2 dalis)

„Eurodienos apdovanojimai“ — tai projektas, skirtas simboliškai išrinkti tuos, kurie šių metų „Eurovizijoje“ buvo geriausi ir kuriais labiausiai liko sužavėti lietuviai. Visą liepos mėnesį kvietėme Jus, neatsižvelgiant į renginio rezultatus, rinkti nugalėtojus net 16-koje įvairių kategorijų;

 • liepos 2–9 dienomis, kas rytą pristatydami po dvi kategorijas, kvietėme Jus balsuoti ir taip siūlyti pretendentus nominacijoms. Kiekvienoje iš šešiolikos kategorijų į kitą etapą pateko po penkis šalių atstovus: tris iš jų išrinkote Jūs, kitus du — „Eurodienos“ tinklalapio komanda;
  „Eurodienos“ kolektyvas taip pat galėjo nuspręsti, kad kuris nors vienas iš trijų skaitytojų iškeltų kandidatų nėra vertas atitinkamo apdovanojimo, ir tokiu atveju jį pakeisti ketvirtą vietą skaitytojų balsavime užėmusia valstybe.
 • antrajame etape (liepos 22–rugpjūčio 10 d.) viską sprendėte tik Jūs, 16-koje kategorijų balsuodami už vieną iš penkių pretendentų.

Šiandien atėjo metas sužinoti likusių aštuonių kategorijų nugalėtojus!


„Metų vyro vokalinis atlikimas“: Paradise Oskar (Suomija)

Santūrusis Suomijos atstovas šiemet žavėjo ne tik savo dainos idėja apie mūsų planetos išsaugojimą, tačiau ir puikiu vokalu. Vos keliais balsais aplenkęs Prancūzijos ir Danijos atstovus, Paradise Oskar pelno pirmąjį apdovanojimą.

Rezultatai:

 1. Paradise Oskar (Suomija) — 26,92 %
 2. Amaury Vasilli (Prancūzija) — 23,08 %
 3. Tim Schou (Danija) — 23,08 %
 4. Raphael Gualazzi (Italija) — 15,38 %
 5. Dino Merlin (Bosnija ir Hercegovina) — 11,54 %


„Metų moters vokalinis atlikimas“: Maja Keuc (Slovėnija)

Pirmą kartą nuo 2007 metų Slovėniją į finalą išvedusi Maja Keuc, savo vokalu, kuris dažnai lyginamas su Christinos Aguileros, abejingų nepaliko. Nors mergina ir nebuvo viena iš žiūrovų favoričių „Eurovizijoje“, tačiau „Eurodienos“ skaitytojų nuomonę, Majos balsas šiemet skambėjo geriausiai.

Rezultatai:

 1. Maja Keuc (Slovėnija) — 38,24 %
 2. Mika Newton (Ukraina) — 30,88 %
 3. Nina (Serbija) — 16,18 %
 4. Nadine Beiler (Austrija) — 10,29 %
 5. Poli Genova (Bulgarija) — 4,41 %


„Metų grupės ar dueto vokalinis atlikimas“: Jedward (Airija)

Dar vienoje kategorijoje pergalė keliauja Airijos atstovams. Nacionalinio finalo metu, tiek dvynių, tiek pritariančiųjų vokalistų balsai toli gražu skambėjo neidealiai. Vis dėl to, Diuseldorfe Jedward pademonstravo tokį vokalą, kurio turbūt mažai kas tikėjosi. Šioje nominacijoje vaikinai surinko beveik 45 % balsų, už savęs palikę Gruzijos, Islandijos, Belgijos ir Kipro atstovus.

Rezultatai:

 1. Jedward (Airija) — 44,59 %
 2. „Eldrine“ (Gruzija) — 24,32 %
 3. „Sigurjon’s Friends“ (Islandija) — 13,51 %
 4. „Witloof Bay“ (Belgija) — 12,16 %
 5. Christos Mylordou ir pritariantieji vokalai (Kipras) — 5,41 %


„Metų vaizdo klipas“: Švedija

Penktąjį apdovanojimą pelno Švedija. Šį kartą už geriausią vaizdo klipą, kuriame galime išvysti ne tik daugybę puikių choreografinių sprendimų, tačiau ir sumuštą Eric’ą Saade.

Rezultatai:

 1. Švedija — 46,07 %
 2. Vokietija — 38,20 %
 3. Azerbaidžanas — 6,74 %
 4. Prancūzija — 6,74 %
 5. Vengrija — 2,25 %


„Geriausias į finalą napatekęs pasirodymas“: Latvija

Šiemet po dviejų, gan nemažai staigmenų pateikusių pusfinalių, teko atsisveikinti su 18-kos šalių atstovais. Jūsų nuomone, šiemet labiausiai finalo verti buvo Latvijos atstovai „Musiqq“, už kuriuos balsavo net 51 % skaitytojų. Antrąją vietą pasidalino vienomis konkurso lyderėmis laikytos, tačiau lentelės gale likusios Magdalena Tul iš Lenkijos ir Stella Mwangi iš Norvegijos.

Rezultatai:

 1. Latvija — 51,22 %
 2. Lenkija — 15,85 %
 3. Norvegija — 15,85 %
 4. Bulgarija — 13,41 %
 5. Kipras — 3,66 %


„Labiausiai neįvertintas finalo pasirodymas“: Estija

Prieš „Euroviziją“ vienai didžiausių lyderių pagal lažybininkus ir konkurso fanų balsavimus laikytai Estijos atstovei, paaiškėjus galutiniams rezultatams, teko labai nusivilti. Getter į finalą pateko tik komisijos dėka, o finale liko priešpaskutinėje vietoje. „Eurodienos“ skaitytojai nusprendė, kad tai labiausiai neįvertas šiųmetinės „Eurovizijos“ pasirodymas.

Rezultatai:

 1. Estija — 35,37 %
 2. Jungtinė Karalystė — 30,49 %
 3. Vengrija — 13,41 %
 4. Prancūzija — 13,41 %
 5. Šveicarija — 7,32 %


„Geriausiai apsirengę atstovai“: Jedward (Airija)

Brolių iš Airijos vilkėti blizgantys raudonos spalvos kostiumai su įspūdingais antpečiais, juodos siauros kelnės ir neįprasti batai sužavėjo 31 % balsavusiųjų šioje kategorijoje. Tad belieka šalį pasveikinti laimėjus jau penktąjį apdovanojimą.

Rezultatai:

 1. Airija — 31,46 %
 2. Estija — 20,22 %
 3. Vokietija — 17,98 %
 4. Jungtinė Karalystė — 17,98 %
 5. San Marinas — 12,36 %

Pieter Van den Berghe (EBU) nuotr.

„Specialus apdovanojimas“: „Eurovizijos“ vedėjams už gerą nuotaiką renginio metu

Neatsiejama bendros nuomonės apie visą „Euroviziją“ dalis — vedėjai. Judith Rakers, Stefan Raab, ir ypač, Anke Engelke renginio metu privertė juoktis ne vieną. Už tą puikią nuotaiką, „Eurodienos“ skaitytojų dėka, jie triumfuoja šioje kategorijoje.

Rezultatai:

 1. „Eurovizijos“ vedėjams (Ankei, Stefanui ir Judith) — už gerą nuotaiką renginio metu — 37,5 %
 2. Azerbaidžanui — už tai, kad įrodė, jog „Euroviziją“ laimėti galima ir su minimaliais vokaliniais gebėjimais — 23,53 %
 3. Italijai — už sėkmingą sugrįžimą — 16,91 %
 4. Islandijai — už neįprastą dainos kelią iki „Eurovizijos“ — 13,97 %
 5. Graikijai — už sėkmingą ir įdomų dviejų muzikinių žanrų suderinimą — 8,09 %


Štai paaiškėjo visi šių metų  „Eurodienos apdovanojimų“ nugalėtojai. Švedija ir Airija laimėjo po penkis, Vokietija — du, o Suomija, Slovėnija, Latvija ir Estija — po vieną apdovanojimą.

Dėkojame visiems „Eurovizijos“ gerbėjams Lietuvoje, kurie rinko nugalėtojus ir primename, jog „Eurodienos apdovanojimai“ yra tik simboliniai rinkimai.

8 Komentarai

 1. NESUTINKO DĖL APRANGOS IR GERIAUSIO Į FINALĄ NEPATEKUSIO PASIRODYMO
  APRANGA : SAN MARINAS
  GERIAUSIAS NEPATEKIAS Į FINALĄ PASIRODYMAS : BULGARIJA

 2. Sutinku su Viktoru: geriausias nepatekęs į finalą pasirodymas: Bulgarija – Poli Genova.

Komentuoti