Eurovizija 2010 (renginys)

Ispanų pasirodymą sutrukdžiusiam veikėjui — 2 tūkst. eurų bauda

Jaume Marquet Cot ispanija

Jaume Marquet Cot ispanija2

Šių metų „Eurovizijos“ konkursas nepraėjo be nepageidaujamų incidentų. Per Ispanijos pasirodymą į sceną iš publikos įsiveržęs vyriškis beveik pusę minutės tapo eterio dalimi. Renginį stebėję apsaugininkai teigė manę, kad tai suplanuota šou dalis, todėl į įvykį sureagavo ne iš karto. Taip apie puikiai prie bendro vaizdo prisiderinusį žmogų, ko gero, būtų pagalvojusi ir didžioji žiūrovų dalis, jeigu ne pakartotinas pasirodymas, kurį Ispanijos delegacijos prašymu paskyrė konkurso vykdomasis prodiuseris Svante Stockselius. Be to, Europos Transliuotojų Sąjunga greitai paruošė pranešimą spaudai, kuriame atsiprašė atlikėjo ir visos Ispanijos dėl nemalonaus įvykio.

Pasirodo, incidento kaltininkas — 36 metų Jaume Marquet Cot, nėra eilinis konkurso gerbėjas. Pseudonimu Jimmy Jump žinomas veikėjas jau ilgą laiką sėkmingai panaudoja masinius renginius savo žinutei perteikti. 2004 metais per Europos futbolo čempionato finalines rungtynes tarp Portugalijos ir Graikijos, vyras išbėgo į stadioną, žaidėjui Luisui Figo į veidą metė klubo „FC Barceolna“ vėliavą ir lyg kamuolys metėsi į vartus. 2008 metais, vėlgi EURO finale, Jimmy pasirodė aikštėje, pasipuošęs marškinėliais su užrašu „Tibet is not China“ ir su Tibeto vėliava. Šis drąsuolis sėkmingai išjudino ir kitus renginius, tarp kurių — regbio ir teniso rungtynės ar net mados renginiai.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Jaume Marquet Cot praleido areštinėje, o kitą dieną po „Eurovizijos“ buvo nuvežtas į oro uostą, kur grįžo į gimtąją Kataloniją. Už viešosios tvarkos pažeidimą vyrui skirta 2 tūkstančių eurų bauda.

Panašus incidentas, palietęs Ispaniją, įvyko 1964 metais, kai „Eurovizijos“ metu į sceną įžengė vyras su užrašu, raginančiu boikotuoti tuometinius Ispanijos bei Portugalijos diktatorius Franco ir Salazar’ą. Protestuotojas supainiojo eilės numerius ir pasirodė ne prieš ispanų, o belgų pasirodymą. Be to, vaizdas nepateko į kadrą.

Jimmy Jump Ispanijos pasirodymo metu:

Reportažas apie incidentą bei kitus Jimmy Jump’o pokštus:

12 Komentarai

  1. Aha, argi galėjo žinoti, kad leis antrą kartą pasirodyti? Pasidairykit Ispanijos tinklalapiuose – ten daug informacijos apie šį įvykį. Kai kas net galvoja, kad tai galėjo pakenkti balsavimui. O šiaip šaunuolis dainininkas ir šokėjai – nepasimetė. Man jų daina labai patiko.

  2. man tai žiauriausia, kad atlikėjai nė kiek nesutriko ir toliau dainuoja, va kur profesionalumas 😀

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.