Lietuvos Dainų Daina

LTV eteryje „Eurovizijos“ atranką pakeis „Lietuvos Dainų dainos“ konkursas

Pasitikdami Lietuvos vardo tūkstantmetį Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija kartu su Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra LATGA-A skelbia „Lietuvos Dainų dainos“ konkursą. „Lietuvos Dainų dainos“ konkursas pakeis iki šiol vykusias nacionalines Eurovizijos atrankas.

„Pastaruosius keletą metų „Eurovizijos“ atrankose dominavo žmonės, nemokantys nei kurti dainų, nei jų atlikti. Populiarius ir profesionalius atlikėjus čia išvysdavome retai, nes buvusi konkurso sistema varžė kūrėjus ir darė spaudimą taikytis prie realiai net neegzistuojančių „eurovizinių standartų“, − apie motyvus atsisakyti įprastos      „Eurovizijos“ atrankos pasakoja LTV programų direktorius Jonas Banys.

Pagrindinis naujojo nacionalinio dainų konkurso tikslas – paskatinti talentingus, profesionalius ir žinomus dainų kūrėjus bei atlikėjus dovanoti Lietuvos žmonėms savo naujausias, gražiausias ir nuoširdžiausias dainas. Geriausios iš jų tiesioginiame eteryje susikaus dėl žiūrovų ir klausytojų simpatijų. LTV žiūrovų išrinkta metų Dainų daina laimės ne tik solidų prizą, bet ir teisę atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse.

„Keičiasi ne tik pavadinimas, iš esmės keičiasi pati konkurso idėja. Norime suteikti kūrėjams laisvę atskleisti ir pasidalinti tuo, kas svarbiausia, artimiausia visiems Lietuvos žmonėms, nesivaikant užsienio mados tendencijų ar primestų standartų. Tikimės, jog atsiras daugiau dainų, kuriomis galėsime pagrįstai didžiuotis ir drąsiai dalintis su Europos klausytojais“, − sako LTV programų direktorius.

Konkurso organizatoriai teigia, jog neribos kūrėjų pasirinkimo, kokia kalba rašyti tekstus, tačiau tikisi, jog konkurse po ilgos pertraukos vėl dominuos lietuviškos dainos. „Lietuvos Dainų dainos“ konkurse kviečiami dalyvauti tik Lietuvos kūrėjai ir atlikėjai.

Dainos turėtų būti pateiktos iki šių metų lapkričio 3 dienos. Daina turėtų būti ne ilgesnė kaip 3 min., jai atlikti turėtų pakakti ne daugiau kaip 6 atlikėjų. Konkurse gali dalyvauti tik naujos dainos, neišleistos ir niekur neskambėjusios iki šių metų spalio 1 dienos. Kūrėjams ir atlikėjams, neturintiems techninių galimybių paruošti kokybiškas dainų instrumentuotes, LTV ir LATGA-A suteiks techninę pagalbą.

Pirminė atranka vyks lapkričio–gruodžio mėnesiais, o didieji atrankiniai konkursai − kitų metų pradžioje.
Trijų geriausių Lietuvos metų dainų autoriai ir atlikėjai bus apdovanoti piniginiais prizais. O išrinktoji Dainų daina laimės ir teisę atstovauti Lietuvai 2009-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkurse Maskvoje.

LRT pranešimas spaudai

Ką manote apie šią idėją? Ar sistemos pakeitimas tikrai atneš daugiau galimybių išrinkti geresnę dainą bei atstovą? Gal šis renginys pasieks tokio lygio kaip San Remo festivalis, kurio nugalėtojas anksčiau gaudavo teisę atstovauti Italijai?

Kviečiame diskutuoti komentaruose.

6 Komentarai

  1. ideja tikrai gera. manau laimetoja bus daina lietuviu kalba. pagaliau. jau senai buvo laikas viska kazkaip pertvarkyti. atrodo kad vis realiau VILNIUS 201*;D

  2. Niekada nebuvau prieš dainą lietuvių kalba 🙂 Svarbiausia, kad graži daina būtų 🙂 Ir gal konkursas pritrauks daugiau žvaigždžių lietuviškų, nes lyg ir Eurovizija antraeilis konkurso tikslas…

  3. Net nezinau is tiesu…gal ir geriau dabar bus, nors is pradziu pasirode neeuroviziska, taciau ir kitose salyse taip yra.Aisku ne tame esme, taciau vis delto bus gal ir normaliau.Nu zodziu paziuresim ir viskas bus ok!

  4. Na man visai patiko ir senasis variantas, kai žmonės kūrė dainas būtent Eurovizijai. Tačiau šis variantas geresnis tuo, kad bus vien tik profesionalai. Galbūt pagaliau išrinksime tai, kas tiks ir įtiks Europai, nes visada „eurovizinės“ dainos neįtinka. Gal pagaliau ką nors lietuviško? 🙂

  5. Jūs kas išprotėjot tokia lėva daina tas sasa son dainuoja ir ji siunciat geriau donata butumet,vel paimsim kaip visda paskutine vieta,jau geriau nebalsuokit isvis tada, bet rinkit normalu zmogu:/

Komentuoti

Miroslav
„Eurodienos“ administratorius bei ilgalaikis redaktorius. 2007 metais įkūrė „Eurodienos“ pirmtakę „Eurosavaitę“.