Organizavimas

Antroji generalinė antrojo pusfinalio repeticija – apžvalga realiu laiku

Labas vakaras! Jau netrukus Kijeve prasidės antroji generalinė antrojo pusfinalio repeticija, kurios metu dalyvius stebės ir profesionali komisija, lemsianti 50% viso rezultato. 16-tu numeriu scenoje pasirodys Lietuvos atstovai grupė „Fusedmarc“. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201722:06

Renginį pradeda jau vakar matytas vaizdo įrašas. Tuomet prisistato renginio vedėjai ir publikai dovanoja muzikinį pasirodymą. Tiesa, prie jų prisijungia ir šokėjai, tad žiūrovai rytoj galės išvysti „Ukrainietišku stiliumi“ atliekamus „Eurovizinius“ hitus.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201722:15

Techniniais nesklandumai – iškilo problemų su trosu, tad kelias minutes Serbijos pasirodymas vėluos.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201722:18

01. Serbija

Pirmoji – Tijana iš Serbijos. Atlikėja pasirodymą scenoje pradeda viena, o vėliau prie jos prisijungia ir šokėjas. Mergina vilki baltą suknelę, o scena apšviesta mėlyna spalva. Kalbant apie moters balsą, ankščiau girdėjome geresnių Tijanos vokalinių pasirodymų. Trūksta išskirtinumo, tačiau visiškai Serbijos šansų nenurašyčiau.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201722:21

02. Austrija

Antras pasirodo Nathan Trent iš Austrijos. Atlikėjas vilki baltus drabužius, o pasirodymą pradeda pusmėnulio formos dekoracijoje. Scenos grindis gaubia dūmai, fone matome dangiškus vaizdus. Vokaliai Nathan skamba gerai ir nors kūrinys yra gan monotoniškas, tačiau Austrijos atstovo dainavimas nėra nuobodžiai vienodas. Paprastas ir gražus pasirodymas, kurį tikriausiai išgirsime ir šeštadienį.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201722:26

03. Makedonija

Toliau – Jana iš Makedonijos. Mergina Europos publikai pristatys kūrinį „Dance Alone“. Pasirodymo metu atlikėja scenoje viena. Jana dėvi juodą blizgančią suknelę, nevengia gundančių judesių bei flirtuoja su kameromis. Visgi, pasirodymas didelio įspūdžio nepalieka.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201722:31

04. Malta

Ketvirtoji – Claudia Faniello iš Maltos. Sidabrinę spindinčią suknelę vilkinti atlikėja apsupta pasirodymą pradeda mėlynoje scenoje. Prasidėjus antram posmui, pasirodo ir geltonos šviesos. Kūrinys atliekamas jausmingai, o Claudios vokalas abejonių nekelia. Deja, tačiau nemanau, jog Maltą šiemet išvysime finale.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201722:35

05. Rumunija

Toliau į sceną lipa Rumunijos duetas. Vieną energiniausių pasirodymų dovanosiantys atlikėjai tikrai išsiskirs vien dėl jodeliavimo. Scenoje dominuoja įvairios spalvos, fone vaizduojami debesys, popierinės gėlės, drugeliai, žodžiai „Yodel It“. Puikus pasirodymas, neabejotinai vertas vietos finale, tačiau scenoje pastatytos patrankos galėtų būti panaudotos prasmingiau.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201722:37

06. Nyderlandai

„O’G3NE“ seserys pasiruošius sudrebinti areną. Vienodos spalvos, tačiau skirtingus drabužius vilkinčios merginos dainuoja tamsioje scenoje. Už jų dažnai galime išvysti fone atsirandančias kūrinio „Lights and Shadows“ eilutes. Merginų vokalai kaip visuomet skamba nepriekaištingai ir profesionali komisija tikriausiai šį pasirodymą įvertins geriau nei žiūrovai.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201722:44

07. Vengrija

Kūrinį „Origo“ scenoje atlieka Joci Papai iš Vengrijos. Su atlikėju scenoje šokėja ir mažojoje scenoje grojanti smuikininkė. Apšvietime dominuoja šiltos spalvos, pagrindinio vokalisto ir merginos šokio metu naudojami ugnies stulpai. Efektyvus ir išskirtinis pasirodymas, tikriausiai pretenduosiantis į vieną aukščiausių šio pusfinalio vietų.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201722:48

08. Danija

Aštuntoji – Anja iš Danijos. Atlikėja vilki raudoną suknelę, o scenoje stovi viena. Merginos vokalas šiandien skamba puikiai. Apšvietime nuo priedainio daugiausiai naudojama auksinė spalva. Danijos atveju buvimas scenoje tikrai pasiteisina, kadangi atlikėja puikiai užpildo sceną, nemažai juda, o kamera filmuoja daug kadrų iš arti. Paskutinio priedainio naudojamas auksinis lietus tik dar pasirodymą dar įspūdingesnį. Labai nustebčiau, jeigu Danija nepatektų į finalą.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201722:53

09. Airija

Toliau pasirodo Brendan iš Airijos. Baltus marškinius ir juodas kelnes vilkintis vaikinas dainuoja atsistojęs ant oro balioną įmituojančios dekoracijos. Scenos grindis gaubia dūmai, o fone dominuoja tamsios spalvos. Šiandien Brendan aukštos natos skambėjo per daug šaukančiai. Panašu, jog vienu metu buvo netyčia pagarsintas vieno iš pritariančiųjų vokalistų mikrafonas. Sunku pasakyti, kaip šį pasirodymą įvertins Europa, tačiau man jis pasirodė kiek per nuobodus.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201722:57

10. San Marinas

Dešimtieji pasirodo San Marino atstovai. Valentina atsisakė anksčiau dėvėtos kepurės ir manau, jog tai yra labai geras sprendimas. Abu atlikėjai mėgaujasi buvimu scenoje, tačiau kai kurie judesiai atrodo per daug ekspresyvūs. Scenoje spalvos nuolatos keičiasi, tačiau vaizdas primena 80-tųjų diskoteką. Vokaliai pasirodymas geras, tačiau turbūt Valentina su Jimmie antruoju San Marino „Eurovizijos“ finalu džiaugtis negalės.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201723:01

11. Kroatija

Toliau – Kroatijos atstovai Jacques Houdek ir Jacques Houdek. Jeigu kiek rimčiau, kroato pasirodymo pradžioje galime sudaryti įspūdį, jog scenoje yra du vokalistai. Atlikėjas vilki pusiau kostiumą ir pusiau odinį švarką primenantį rūbą. Ekrane taip pat išvystame du Jacques atvaizdus ir vaizdas tikrai kelią juoką. Tenka pripažinti, jog vieta, kuomet girdime styginių instrumentų solo skamba gražiai, o vokalisto balsas skambėjo tikrai puikiai.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201723:04

12. Norvegija

JOWST su vokalistu Aleksander scenoje pasirodo dvylikti. Pasirodymas iš esmės primena tai, ką galėjome matyti Norvegijos nacionalinės atrankos finale. Prie mikrafono scenos centre stovi vokalistas, o šone šviečiančią kaukę dėvi Joakim. Scenoje dominuoja purpurinė spalva. Gražiai naudojama ir kompiuterinė grafika, sukurianti Aleksander veido atvaizdus. Geras pasirodymas, kurį turėtų įvertinti ir Europa.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201723:09

13. Šveicarija

Scenoje – kolektyvas „Timebelle“. Pasirodyma vokalistė Miruna pradeda ant pakylos, nuo kurios vėliau grakščiai nulipa. Atlikėja vilki geltoną suknelę, kurį visai tinka prie fone naudojamų spalvų ir vaizdų. Vaizdas tikrai gali pasirodyti per daug saldus, tačiau merginos vokalas skambėjo gerai. Nebūčiau nustebintas bet kokiu Šveicarijos rezultatu.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201723:15

14. Baltarusija

Po pertraukos pasirodo „Naviband“ iš Baltarusijos. Baltai vilkintys atlikėjai dainuoja ant katerį su propeleriais primenančios platformos. Scena skęsta dūmuose, o daugiausiai dominuoja mėlynas apšvietimas. Atlkėjai mėgaujasi buvimu scenoje, iš jų trykšta milžiniška pozityvi energija. Toks pasirodymas tik papuoštų finalo programą.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201723:20

15. Bulgarija

Jau netrukus scenoje pasirodys „Fusedmarc“, tačiau prieš tai kūrinį „Beautiful Mess“ atlieka Kristian Kostov iš Bulgarijos. Jauniausiai šių metų „Eurovizijos“ dalyvis scenoje vienas. Scenoje dominuoja tamsios spalvos. Atlikėjas kūrinį atlieka emocionaliai ir Bulgarija tikrai galės džiaugtis dar vienu “Eurovizijos“ finalu.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201723:24

16. Lietuva

Atėjo metas pasirodyti grupei „Fusedmarc“. Raudona spalvoje nudažytoje scenoje Viktorija pasirodo su tokios pat spalvos ryškia suknele. Merginos vokalas skamba stipriai ir užtikrintai, atlikėja nevengia šiek tiek improvizuoti, tačiau tai tik prideda papildomo šarmo. Beabejo, vizualizacijos atrodo įspūdingai – nuo pulsuojančios širdies iki ugnies ratų. Belieka tikėtis, jog pasirodymą gerai įvertins profesionali komisija bei žiūrovai.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201723:28

17. Estija

Priešpaskutiniai į sceną lipa Estijos atstovai. Kūrinį pradeda Laura, stovinti juodoje scenoje. Vėliau žengia Koit, kurio kelią scenoje žymi balta šviesa. Kamera filmuoja tai vieną, tai kitą atlikėja, o Koit ir Laura susitinka tik dainos pabaigoje. Vokaliai tvarkingas pasirodymas, tačiau koją gali pakišti keistas scenografinis sprendimas.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201723:31

18. Izraelis

Antrąjį pusfinalį uždaro Imri iš Izraelio. Scenoje vaikinas dainą pradeda vienas, tačiau vėliau prie jo vis prisijungia šokėjai, kurie vis dingsta ir vėl pasirodo. Pagrindinio atlikėjo balsas skamba gerai, tačiau aukštos natos vis dar skamba per daug cypiančiai. Scenoje dominuoja žalia ir raudona spalvos, naudojama pirotechnika. Pasirodymo choreografija gera. Manau, jog Izraelio šansai patekti į finalą yra neblogi, tačiau Imri tikriausiai daugiau balsų sulauks iš žiūrovų, o ne komisijos.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201723:33

Dabar savo pasirodymus atliks Prancūzijos, Vokietijos ir Ukrainos atstovai. Jų dainų ištraukas rytoj išgirs ir antrąjį pusfinalį stebėsiantys žiūrovai.

Tautvydas Tautvydas gegužės 10, 201723:47

Vedėjai paskelbia balsavimo pradžią ir išvystame pirmąjį dainų pakartojimą.

Tautvydas Tautvydas gegužės 11, 20170:00

Po šmaikštaus reportažo apie Verką Serdiučką, išvystame antrąjį dainų pakartojimą.

Tautvydas Tautvydas gegužės 11, 20170:09

Sustabdžius balsavimą scenoje išvysime šokių kolektyvą „APACHE CREW“.

Tautvydas Tautvydas gegužės 11, 20170:20

Parodomos Prancūzijos, Vokietijos ir Ukrainos pasirodymų ištraukos.

Tautvydas Tautvydas gegužės 11, 20170:29

Kiek užtruko netikrų rezultatų paskelbimas – Timuras vaikščiojo po „žaliąjį kambarį“ kalbindamas dalyvius.

Tautvydas Tautvydas gegužės 11, 20170:37

Netikri šio vakaro finalistai: Izraelis, Makedonija, Serbija, Austrija, Norvegija, Šveicarija, Bulgarija, Estija, Vengrija ir San Marinas . Visgi, ir vėl buvo neišvengta techninių problemų – „finalistai“ buvo skelbiami lėtai, o paskelbus San Mariną, finalistų lentelėje pasirodė Vengrija. Tuomet vedėjai paskelbė – jog į finalą iš tiesų „pateko“ Vengrija, o dešimtoji finalistė – San Marinas.

Ačiū visiems stebėjusiems! Gero vakaro!

Komentuoti